wideo 360

WIDEO 360

Wideo 360 to stosunkowo nowa dziedzina. O ile wirtualna rzeczywistość (z którą nierozerwalnie związane są filmy 360) liczy sobie ponad 50 lat, o tyle wideo 360 narodziło się kilka lat temu. Przyszłość rzeczywistości wirtualnej to nie tylko aplikacje virtual reality, ale także i wideo 360.

Czym jest wideo 360, zwane również filmem VR? Filmy VR to filmy, do których nagrania wykorzystywane są kamery 360. Pozwalają one na rejestrację całego obrazu otaczającego kamerę. Podczas, gdy tradycyjne filmy 2d rejestrują wycinek obrazu – kamery 360 pozwalają zarejestrować pełne 360 stopni wokół kamery.

PO CO WYKORZYSTYWAĆ WIDEO 360?

Filmy 360 to zupełnie nowa jakość w opowiadaniu historii. Przy pomocy wideo 360 możemy dać widzom wrażenie przebywania w samym centrum akcji filmu a nawet umożliwić im wchodzenie w interakcje z innymi aktorami. Oglądając filmy 360 możemy doświadczyć zjawiska, które nazywa się immersja. Aby wiedzieć więcej, przeczytaj artykuł immersja.

Dzięki wideo 360 widzowie w pełni angażują się w oglądaną akcję. Oczywiście efekt jest tym lepszy im lepszej jakości gogle VR założymy widzom na głowę. Dzięki temu, że najważniejszy zmysł poznawczy – wzrok – jest całkowicie odcięty od bodźców świata zewnętrznego – człowiek zostaje całkowicie pochłonięty przez akcję filmu 360.

ROZWÓJ WIDEO 360

Wideo 360 rozwija się w niesamowitym tempie. Na rynku pojawiają się coraz lepsze kamery 360. Wśród ciekawych, niedawno zaprezentowanych rozwiązań, warto wymienić np. Gopro Fusion. Realizacja wideo 360 przy pomocy kamer gopro dotychzas wymagała posiadania przynajmniej 5 szt. kamer gopro oraz specjalnego uchwytu, który umożliwiał ich odpowiednie zamocowanie. Firma Gopro twierdzi, że urządzenie zwane Gopro Fusion zastępuje wszystko jedną kamerą: https://www.engadget.com/2017/04/20/gopro-fusion-spherical-camera-vr/

Z kolei na konferencji Facebooka zaprezentowano rozwiązania umożliwiające rejestrowanie wideo 360 w nowatorski sposób.

W przeciwieństwie od tradycyjnej kamery 360, rozwiązanie to zakłada przechwycenie głębi i geometrii sceny, która po obróbce komputerowej umożliwi poruszanie się po nagranej scenie filmu w sposób podobny do tego jak poruszamy się po przestrzeni w grach komputerowych.

To nie pierwsze tego typu rozwiązania na rynku. Zobacz artykuł innowacyjne filmy 360.

Coraz szybszy rozwój wirtualnej rzeczywistości sprawia, że interesują się nią coraz większe firmy. Ostatnio mieliśmy okazję przeczytać, że Ridley Scott rozszerzył działalność swojego studia filmowego o dział VR.

Przestawione powyżej przykłady to tylko kropla w morzu rozwiązań, które mają zrewolucjonizować filmy 360.

 

Jaka jest w tym nasza rola? EPICVR założyliśmy po to, by zrewolucjonizować sposób opowiadania historii. Czy film zawsze musi być płaskim obrazem wyświetlanym z dala od Ciebie na mniejszym lub większym ekranie? Jak odbierałbyś film, gdybyś mógł wejść całym sobą w sam środek akcji i oglądać go z perspektywy głównego bohatera?

Zajmujemy się tworzeniem rozwiązań VR, których głównym filarem jest tworzenie filmów 360 oraz tworzenie aplikacji VR. Na swoim koncie mamy wiele udanych realizacji dla klientów z różnych branż.

Organizujemy wydarzenia VR oraz prezentacje VR. Wiemy jak wykorzystać wirtualną rzeczywistość w biznesie i chętnie dzielimy się całą naszą wiedzą z partnerami i potencjalnymi klientami.
Dowiedz się jak zarobić na wirtualnej rzeczywistości! Umów się z nami na spotkanie: kontakt

 

Czytaj także: szkolenia VR | salon VR | film 360 | Tworzenie filmów 360 | wideo 360Dźwięk binauralny | immersja | Content VR

Podaj dalej