Szkolenie Lotnicze VR

Każdemu pasażerowi samolotu zależy aby na jego pokładzie znajdowała się dobrze przeszkolona i doświadczona załoga. Ludzie oczekują, że będzie on przygotowana na każdą sytuację, nawet najtrudniejszą, a VR pozwala nam przeszkolić ich jak najlepiej. Dzięki przeprowadzeniu szkolenia w wirtualnej rzeczywistości, twoja załoga będzie gotowa nie tylko zmierzyć się z danym wyzwaniem, ale nauczy się również zachować przy tym zimną krew.
Dzięki Szkoleniom VR z zakresu lotnictwa już nie raz pokazaliśmy, skuteczność naszych rozwiązań… Z naszych szkoleń skorzystała już m.in Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie kształcąca zawodowych żołnierzy oraz cywilny personel lotniczy. Nasze rozwiązania umożliwiły wprowadzenie szkoleń VR w akademii, przyczyniając się tym samym do zwiększenia bezpieczeństwa w przestrzeni powietrznej.

Oferujemy szkolenia lotnicze z zakresu:

przygotowania personelu lotniczego
przeprowadzania procedury awaryjnego lądowania na wodzie
przeprowadzania procedury awaryjnego lądowania na lądzie
prawidłowego postępowania w przypadku pożaru na pokładzie
symulacji lotów w VR

Nie pozwól aby coś zaskoczyło twoją załogę

W 2018 roku Holenderska firma To70 świadcząca usługi badawcze i doradcze dla globalnej społeczności lotniczej opublikowała raport, w którym przedstawiła porażającą ilość zgonów, będących wynikiem 86 wypadków, w tym 13. tragicznych katastrof lotniczych. W 2018 w ich wyniku zginęły wtedy 534 osoby.
Raport nie obejmował wypadków z udziałem małych samolotów, lotów wojskowych, lotów towarowych i śmigłowców.
W 2019 i 2020 ta liczba na szczęście się zmniejszała i z roku na rok takich wypadków było mniej. Jednak pomimo, że w wyniku epidemii Covid-19 w 2020 roku liczba lotów komercyjnych zmalała o 42% i zmniejszyła się ilość katastrof w porównaniu z rokiem 2019, to ich śmiertelność zwiększyła się w tym czasie o 50% .
Mniej lotów = mniej wypadków i katastrof. 
Mniej katastrof i wypadków = większa śmiertelność per wypadek? Dlaczego?

Brak odpowiedniego szkolenia.

Wirtualna rzeczywistość pozwala w bezpiecznych warunkach wejść w sam środek trudnej sytuacji, której nie mógłbyś doświadczyć korzystając z tradycyjnych technologii. Dzięki niej jesteś w stanie sprawdzić na własnej skórze, jak zachowałbyś się w danej sytuacji. Bez niej, możesz jedynie domyślać się swojego zachowania w przypadku uczestnictwa w sytuacji zagrażającej życiu.

Teoria VS Praktyka

Wszyscy wiemy. że w każdej dziedzinie wiedza teoretyczna jest zawsze podstawą. Dopiero, później przechodzi się do praktyki, aby rozwijać dane umiejętności i wiedzę. Niestety w niektórych przypadkach nauka kończy się tylko na teorii. Zdając test teoretyczny, znamy tylko poprawny schemat tego co POWINNO się zrobić w danej sytuacji. Problem w tym, że taki test nie zweryfikuje czy rzeczywiście się tak zachowamy.
Trudno jest stworzyć angażującą symulację, która sprawi że zanurzymy się w szkoleniu. Technologia VR jednak to umożliwia. Dzięki nowoczesnej technologii jesteśmy w stanie przygotować załogę i pilotów na każdą sytuację z wiedzy praktycznej i teoretycznej.

Po co w takim razie wybierać między jednym a drugim?

Czym są szkolenia VR?

Szkolenia VR są fachowym narzędziem, które umożliwia przekazywanie bezpośredniej wiedzy twoim pracownikom z zakresu danej dziedziny szkolenia. Wirtualna rzeczywistość umożliwia nam tworzenie scenariuszy, które wprowadzą pracownika w stan immersji zwiększając przy tym zapamiętywanie poszczególnych elementów szkolenia, dzięki wyrobieniu mechanizmu pamięci mięśniowej. Jest to najbardziej naturalny sposób nauki przekładający się na adaptację naszych ruchów do wykonywania danych czynności w praktyce. Dzięki niemu szkolenie staje się bardziej efektywne, a doświadczenie wizualne towarzyszące uczestnikowi w trakcie szkolenia jeszcze bardziej zwiększa jego przyswajalność.
Wirtualna rzeczywistość w ostatnim czasie zyskała na popularności głównie z tego względu. Dzięki najnowszej technologii jesteśmy w stanie zdecydowanie zwiększyć bezpieczeństwo w miejscach pracy, a jednocześnie ograniczyć ryzyko związane z nieodpowiednią reakcją osoby na dane zagrożenie.
Od lat szkolenia VR praktykowane są na całym świecie. Według niedawno udostępnionego raportu PwC dotyczącym efektywności szkoleń VR prawdopodobieństwo, że uczący zastosuje w praktyce to, czego nauczył się na szkoleniu, wzrasta o 275 proc. Z największych minusów dotyczących przeprowadzanych szkoleń VR w raporcie został uwzględniony brak możliwości kontaktu z innymi uczestnikami. Nasze zastosowanie zostało więc wzbogacone o ten elementy, aby jeszcze efektywniej wykorzystywać potencjał tej technologii.

Zainwestuj w doświadczenie = Zainwestuj w EpicVR

W EpicVr już niejednokrotnie pokazaliśmy, że nasze rozwiązania potrafią służyć w przeprowadzeniu skutecznych szkoleń. Zajmujemy się technologią VR od 2013 roku. Zaufały nam już dziesiątki klientów. Dzięki nam, szkolenia naszych partnerów weszły na zupełnie nowy poziom doświadczeń. W przypadku szkoleń dotyczących samego lotnictwa zaufała nam m.in Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie gdzie wykorzystywane są wprowadzone przez nas zespół rozwiązania, mające na celu zwiększyć bezpieczeństwo w przestrzeni powietrznej. Dzięki naszym rozwiązaniom możesz być pewny, że twoje kolejne szkolenie będzie wyjątkowe, a jego efektywność zdecydowanie się zwiększy. Wierzymy, że nasze aplikację szkoleniowe przyczyniają się do realnego zwiększenia bezpieczeństwa we wszelkich środowiskach pracy, a nasze przekonanie potwierdzają pozytywne wyniki związane z przeprowadzonymi testami. Cieszymy się, że możemy realizować innowacyjne szkolenia dla naszych klientów, dając im spokój i zapewniając bezpieczeństwo w ich miejscu pracy.

Dopasowanie do twoich potrzeb

Zaprojektuj wraz z naszym zespołem scenariusz na który chciałbyś przygotować swoich podopiecznych. Wyznacz cel swojego szkolenia a my je zrealizujemy. Dołącz do firm, które dbają o bezpieczeństwo i przeprowadź szkolenie dające zupełnie nowe możliwości. Szkolenia w wirtualnej rzeczywistość zwiększają immersje związaną z narzuconym wyzwaniem. Dzięki naszemu szkolenia będziesz mógł przeprowadzić symulację nawet najbardziej niebezpiecznych sytuacji, w bezpiecznym dla twoich pracowników środowisku. Umiejętności nabyte w VR pozwolą przygotować twoich podopiecznych do podjęcia odpowiednich decyzji nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. W trakcie szkolenia będziesz mógł w czasie rzeczywistym obserwować postępy użytkowników oraz śledzić ich zachowania. Aplikacja umożliwia również tworzenie raportów końcowych, weryfikujących poprawność wykonanego szkolenia. W trakcie szkolenia będziesz mógł także kontaktować się z jego uczestnikami poprzez wbudowany w aplikację czat głosowy.
Stwórz szkolenie, śledź postępy, zbierz raport i zweryfikuj czy rzeczywiście twoja załoga była gotowa na najgorszy scenariusz. Nie daj się zaskoczyć trudnej sytuacji – przygotuj się na nią. Dzięki naszym rozwiązaniom jesteśmy w stanie zdecydowanie poprawić efektywność twoich szkoleń, uświadomić twoich pracowników o powadze możliwych zagrożeń oraz przeprowadzić realną symulację danych scenariuszy w pełni bezpiecznych warunkach kontrolowanych. Szkolenia VR mogą przyczynić się do ocalenia życia osobom znajdującym się w nagłym zagrożeniu, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu uczestników do danych sytuacji – nie bagatelizujmy możliwości nowoczesnych systemów szkoleniowych.

Co zyskasz przeprowadzając szkolenie w VR?

– Dobrze przeszkolony zespół
– Poznasz słabości i mocne strony swojego zespołu
– Klarowne raporty weryfikujące praktyczną i teoretyczną wiedzę załogi
– Pieniądze przeznaczone na przeprowadzeniem rzeczywistych symulacji w terenie
– Pewność, że twój zespół będzie gotowy do podjęcia właściwych decyzji w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia
– Scenariusz szkolenia szyty na miarę twoich potrzeb
– Czas związany z przeprowadzaniem wielu grupowych szkoleń naraz w formie wirtualnej
– Indywidualne podejście do uczestnika, dzięki przygotowanemu przez nas systemowi
– Intuicyjne narzędzie pozwalające w łatwy sposób przeprowadzić szkolenie

Jak możemy ci pomóc?

Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę. Przedstaw nam swoją wizję, a my następnie zadbamy o to aby została ona zrealizowana jak najlepiej. Wspólnie możemy osiągnąć naprawdę wspaniałe rezultaty – nie marnuj czasu, skontaktuj się z nami już dziś.

Bądź zawsze przygotowany. Sprawdź nasze rozwiązania.