Szkolenie Lotnicze VR

Każdemu pasażerowi samolotu zależy aby na jego pokładzie znajdowała się dobrze przeszkolona i doświadczona załoga. Ludzie oczekują, że będzie on przygotowana na każdą sytuację, nawet najtrudniejszą, a VR pozwala nam przeszkolić ich jak najlepiej. Dzięki przeprowadzeniu szkolenia w wirtualnej rzeczywistości, twoja załoga będzie gotowa nie tylko zmierzyć się z danym wyzwaniem, ale nauczy się również zachować przy tym zimną krew.
Dzięki Szkoleniom VR z zakresu lotnictwa już nie raz pokazaliśmy, skuteczność naszych rozwiązań… Z naszych szkoleń skorzystała już m.in Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie kształcąca zawodowych żołnierzy oraz cywilny personel lotniczy. Nasze rozwiązania umożliwiły wprowadzenie szkoleń VR w akademii, przyczyniając się tym samym do zwiększenia bezpieczeństwa w przestrzeni powietrznej.

Oferujemy szkolenia lotnicze z zakresu:

przygotowania personelu lotniczego
przeprowadzania procedury awaryjnego lądowania na wodzie
przeprowadzania procedury awaryjnego lądowania na lądzie
prawidłowego postępowania w przypadku pożaru na pokładzie
symulacji lotów w VR

Nie pozwól aby coś zaskoczyło twoją załogę

W 2018 roku Holenderska firma To70 świadcząca usługi badawcze i doradcze dla globalnej społeczności lotniczej opublikowała raport, w którym przedstawiła porażającą ilość zgonów, będących wynikiem 86 wypadków, w tym 13. tragicznych katastrof lotniczych. W 2018 w ich wyniku zginęły wtedy 534 osoby.
Raport nie obejmował wypadków z udziałem małych samolotów, lotów wojskowych, lotów towarowych i śmigłowców.
W 2019 i 2020 ta liczba na szczęście się zmniejszała i z roku na rok takich wypadków było mniej. Jednak pomimo, że w wyniku epidemii Covid-19 w 2020 roku liczba lotów komercyjnych zmalała o 42% i zmniejszyła się ilość katastrof w porównaniu z rokiem 2019, to ich śmiertelność zwiększyła się w tym czasie o 50% .
Mniej lotów = mniej wypadków i katastrof. 
Mniej katastrof i wypadków = większa śmiertelność per wypadek? Dlaczego?

Brak odpowiedniego szkolenia.

Wirtualna rzeczywistość pozwala w bezpiecznych warunkach wejść w sam środek trudnej sytuacji, której nie mógłbyś doświadczyć korzystając z tradycyjnych technologii. Dzięki niej jesteś w stanie sprawdzić na własnej skórze, jak zachowałbyś się w danej sytuacji. Bez niej, możesz jedynie domyślać się swojego zachowania w przypadku uczestnictwa w sytuacji zagrażającej życiu.

Teoria VS Praktyka

Wszyscy wiemy. że w każdej dziedzinie wiedza teoretyczna jest zawsze podstawą. Dopiero, później przechodzi się do praktyki, aby rozwijać dane umiejętności i wiedzę. Niestety w niektórych przypadkach nauka kończy się tylko na teorii. Zdając test teoretyczny, znamy tylko poprawny schemat tego co POWINNO się zrobić w danej sytuacji. Problem w tym, że taki test nie zweryfikuje czy rzeczywiście się tak zachowamy.
Trudno jest stworzyć angażującą symulację, która sprawi że zanurzymy się w szkoleniu. Technologia VR jednak to umożliwia. Dzięki nowoczesnej technologii jesteśmy w stanie przygotować załogę i pilotów na każdą sytuację z wiedzy praktycznej i teoretycznej.

Po co w takim razie wybierać między jednym a drugim?

Bądź zawsze przygotowany. Sprawdź nasze rozwiązania.