Szkolenia VR

Wirtualna rzeczywistość to najbardziej sugestywne medium jakie kiedykolwiek istniało na świecie. Tworzone przez nas szkolenia z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości często znacznie bardziej angażują widzów niż szkolenia przeprowadzane w tradycyjny sposób. Badania naukowe dowodzą, że człowiek w wirtualnej rzeczywistości jest w stanie zapamiętać nawet do dwóch razy więcej informacji, niż w przypadku tej samej wiedzy podanej w klasyczny sposób – bez VR.

Duże i znane firmy wykorzystują nasze rozwiązania VR+AR

Interaktywne szkolenia VR dla zakładów produkcyjnych z zakresu bezpieczeństwa, optymalizacji produkcji oraz testowaniu kompetencji nowo przyjmowanych pracowników.
Szkolenia w wirtualnej rzeczywistości dla branży medycznej oraz studentów. Rozwiązania wspierające pracę lekarzy.
Szkolenia z kompetencji miękkich, pozwalających rozwijać zdolności interpersonalne, kompetencje menadżerskie i zarządcze.
Szkolenia z zakresu HR, onboardingowe i wspierające wdrażanie pracowników na nowych stanowiskach, oraz testowanie kompetencji potencjalnych przyszłych pracowników.
Narzędzia wspierające optymalizację pracy na różnych stanowiskach w firmach produkcyjnych.
Szkolenia e-learningowe 
wspierające naukę języków obcych. Inne szkolenia e-learningowe działające w oparciu o tzw. LMS.
Nasza główna działalność to tworzenie aplikacji vr oraz tworzenie filmów 360. Równie ważnym aspektem, którym zajmuje się nasza agencja VR jest edukacja. Nie chodzi tu tylko  o ogólną edukację informującą o potencjale VR. Organizujemy również bezpłatne szkolenia VR dla wszystkich chcących wykorzystać potencjał wirtualnej rzeczywistości w biznesie.
Wirtualna rzeczywistość, choć nie jest nową dziedziną (powstała w latach 50 ubiegłego wieku) dopiero teraz pokazuje nam swój prawdziwy potencjał i możliwości. Współczesny rozwój techniki sprawił, że coraz trudniej nam odróżnić rzeczywistość wirtualną od prawdziwej. Jesteśmy w stanie uwierzyć, że obraz który widzimy jest realny. Co więcej wszystko wskazuje na to, że już za kilka lat w wirtualnej rzeczywistości będziemy się spotykać oraz uprawiać różne aktywności wraz z innymi ludźmi. Założyciel Facebooka – Mark Zuckerberg twierdzi, że już za kilka lat zamiast udostępniania sobie zdjęć czy filmów, za pośrednictwem mediów społecznościowych będziemy udostępniać sobie przeżycia VR.

Jak wykorzystać VR w naszym biznesie?

Wirtualna rzeczywistość to olbrzymi potencjał, który dostrzegły już kilka lat temu wielkie koncerny. Facebook, HTC czy Samsung inwestują olbrzymie pieniądze w tworzenie rozwiązań VR. Każdy chce być pionierem nowej dziedziny i zrewolucjonizować sposób, w jaki dotychczas konsumujemy wszelkie treści. Warto wykorzystać szanse jakie daje wirtualna rzeczywistość w swoim biznesie. W świecie VR panuje takie powiedzenie:
„Każdy, kto w pierwszych kilku latach rozwoju wirtualnej rzeczywistości zrobi cokolwiek w tej dziedzinie – za lat kilkanaście będzie uważany za pioniera nowej technologii.”
Rzeczywiście jest to prawda. Branża VR rozwija się w niesamowitym tempie. Co kilka miesięcy pojawiają się nowe lepsze rozwiązania, a co kilkanaście powstają prawdziwe „kamienie milowe” branży VR które rewolucjonizują dziedzinę.

Jak wykorzystać rozszerzoną rzeczywistość?

Pełne bezpieczeństwo w wirtualnej rzeczywistości

Osoby biorące udział w szkoleniach VR są w pełni bezpieczne. Możemy symulować w pełni realistyczne warunki panujące podczas dowolnej produkcji, umieścić w tym środowisku człowieka i bez ryzyka pozwolić mu na popełnianie dowolnej ilości błędów w trakcie procesu edukacji.
Co więcej, już na samym początku szkolenia, bez ryzyka, osoby biorące w nim udział mogą wykonywać najbardziej skomplikowane i niebezpieczne operacje. Dzięki temu, pracownik, który w świecie VR przećwiczy wszelkie niebezpieczne scenariusze, doskonale wie jak się zachować w podobnych okolicznościach w rzeczywistym świecie.

Krótszy czas i wyższa efektywność szkoleń

Głównym problemem z jakim nasi klienci często borykają się jest ograniczony czas i możliwości percepcyjne osób biorących udział w szkoleniu. Ze względów ekonomicznych oczywiście jest uzasadnione, aby szkolenia praktyczne odbywały się w większych grupach. Jednak poziom skupienia i przyswajalności wiedzy człowieka, który znajduje się w większej grupie jest znacznie bardziej ograniczony niż w przypadku szkoleń indywidualnych.

Optymalizacja kosztów

Nasze oprogramowanie tworzymy w sposób modułowy. Oznacza to, że w miarę rozwoju procesu szkoleniowego możemy projektować dodatkowe moduły szkoleniowe. Każdy z modułów szkoleniowych projektujemy raz i przekazujemy Państwu nieograniczoną czasowo i terytorialnie możliwość korzystania z niego. Wśród naszych dotychczasowych klientów zazwyczaj po 6-8 miesiącach koszty wyprodukowania aplikacji szkoleniowej VR wyrównują się z kosztami zatrudnienia trenerów i organizacji szkoleń przez ten sam okres czasu. Późniejsze organizowanie szkoleń z wykorzystaniem aplikacji VR staje się znacznie korzystniejsze niż organizowanie szkoleń w tradycyjny sposób.

Akwizycja i analiza szczegółowych dnaych uczestników szkoleń

W każdym oprogramowaniu szkoleniowym, najmniejszy ruch użytkownika może być analizowany i rejestrowany w systemie. Możemy zatem bardzo szczegółowo, krok po kroku przeanalizować pełen proces szkoleniowy danego uczestnika. Przygotowując odpowiednie scenariusze szkoleniowe, które np. będą symulowały dodatkowe sytuacje niebezpieczne, zagrożenia lub nieprzewidziane zdarzenia, możemy na bieżąco analizować jak dany uczestnik zachowa się w sytuacji silnego stresu i zagrożenia. Wszystkie tego typu scenariusze mogą być wyzwalane losowo lub zdalnie w dowolnym momencie przez osoby kontrolujące szkolenie. Wszelkie dane pozyskane w ten sposób można archiwizować celem późniejszej analizy.

Symulowanie zjawisk niebezpiecznych i zdarzeń losowych

W wirtualnej rzeczywistości możemy symulować dowolne zdarzenie, niebezpieczeństwo lub ryzyko, na które mogą napotkać pracownicy zakładów produkcyjnych. Zupełnie bez konsekwencji możemy wywoływać wielokrotnie tego typu zagrożenia i badać jak zachowają się uczestnicy szkoleń. W ten sposób możemy podnieść ogólne bezpieczeństwo pracy w zakładzie. Możliwe stanie się przetestowanie obecnie istniejących procedur w warunkach niezwykle realistycznie symulowanego zagrożenia.

Ograniczenie udziału kluczowych pracowników

Korzystając z wirtualnej rzeczywistości nie musimy angażować instruktora. Jest on na stałe umieszczony w środowisku szkoleniowym i poświęca dokładnie tyle uwagi ile potrzebują tego uczestnicy szkolenia. Każde szkolenie z wykorzystaniem VR jest szkoleniem indywidualnym. Użytkownik ma do dyspozycji dokładnie tyle czasu, możliwości i prób, ile mu potrzeba. Najważniejsze jest by mógł on w pełni opanować wszystkie zagadnienia, zanim pojawi się w hali/zakładzie produkcyjnym. Takie podejście wpływa na znacznie wyższy stopień zapamiętania i przyswojenia treści niż w przypadku tradycyjnych szkoleń.

Nie kupuj w ciemno. Sprawdź darmową ofertę już dziś.

Szkolenie BHP dla twojej firmy za darmo. Do tego gogle VR.

50%

Pierwsza w Polsce platforma szkoleniowa VR.
Sprawdź nasze portfolio.

Szkolenia z wykorzystania wirtualnej rzeczywistości w biznesie

Organizując szkolenia VR, które możemy również określić jako szkolenia z wykorzystania wirtualnej rzeczywistości w biznesie obserwujemy olbrzymie zainteresowanie nową technologią. Rozwiązania VR przyciągają bardzo szerokie grono osób zainteresowanych tym jak wykorzystać VR w biznesie.
Kampanie marketingowe wykorzystujące VR cieszą się bardzo dużą popularnością i przyciągają tłumy. Każdy chce dotknąć gogle VR i sprawdzić czym ten VR jest. Wirtualna rzeczywistość w przeciwieństwie do innych mediów pozwala nam w pełni skupić się na kierowanym do nas przekazie. Dwa najważniejsze zmysły poznawcze – słuch, wzrok – są całkowicie odcięte od bodźców świata zewnętrznego, kiedy przebywamy w rzeczywistości wirtualnej. Dzięki temu jesteśmy w stanie całkowicie wejść w opowiadaną historię, unikając rozpraszających bodźców zewnętrznych.
Wyobraź sobie, że tworzysz kampanię VR, prezentujesz ją grupie stu osób. Kampania była świetna, więc 100 osób wracając do pracy, domu czy znajomych – opowiada wszystkim o tym jak świetnych doznań w świecie VR doświadczyły, dzięki reklamie Twojej marki. Widzowie stają się Twoimi ambasadorami, namawiając wszystkich, by spróbowali Twojego doświadczenia VR. Oczywiście, jako, że Twoja marka zorganizowała ten świetny pokaz VR – każdy o niej pamięta. Wyobraź sobie jak wiele zyskuje dzięki temu Twoja marka? Jak jest ona kojarzona wśród ludzi? Nie dość, że wyznaczasz trendy i stajesz się pionierem w działaniach marketingowych opartych na vr, to oprócz tego wywołujesz bardzo pozytywne skojarzenia dotyczące wizerunku Twojej marki.
Wiemy jak wykorzystać potencjał wirtualnej rzeczywistości w biznesie i chętnie Ci o tym opowiemy. Posiadamy szereg narzędzi, które sprawią, że kampania VR będzie niezwyke efektywna, sugestywna i odniesie pożądany efekt.
Organizujemy bezpłatne spotkania podczas których możesz poznać pełen potencjał wirtualnej rzeczywistości. Pokażemy Ci jak możesz wykorzystać wirtualną rzeczywistość w promocji swojej firmy.

Wirtualna rzeczywistość wspiera lepsze przyswajanie wiedzy

25 czerwca 2020 roku zespół z PwC opublikowali wyniki jednej z pierwszych w historii, dogłębnych analiz dotyczących tego, jak nauka w świecie wirtualnej rzeczywistości wpływa na poziom zapamiętania treści, zaangażowanie oraz jej przełożenie na wykorzystanie nabytych umiejętności w praktyce.
Wyniki pokazały że to czego nauka w warunkach stacjonarnych przy użyciu tradycyjnych metod zajmuje 2 godziny, z wykorzystaniem VR może zająć jedynie 30 minut. Nawet uwzględniając czas potrzebny do ustawienia i nauki obsługi zestawu VR to wciąż ukończenie szkolenia zajmuje trzykrotnie mniej czasu.

Użytkownicy VR:

4x
szybciej przyswajali wiedzę niż ucząc się w tradycyjny sposób
275%
bardziej chętni do wykorzystania nabytych umiejętności
3.75x
bardziej przywiązani emocjonalnie do przyswajanych treści
4x
bardziej skupieni niż w przypadku zwykłego
e-learningu

Wiemy jak poprawić efektywność w Twojej firmie dzięki szkoleniom VR/AR