Symulator Badania Miejsca Zdarzenia Drogowego

Symulator Badania Miejsca Zdarzenia Drogowego (skr. SBMZD ) jest jedyną możliwością dla studentów wydziału kryminalistyki na wzięcie udziału w przeprowadzaniu bezpośrednich czynności w miejscu zdarzenia drogowego.
Wykładowcy Collegium Witelona, dzięki tej aplikacji mają możliwość układania scenariusza w dowolnym miejscu z udziałem różnych uczestników: samochód osobowy, samochód ciężarowy, autobus, motocykl, rower, hulajnoga, pieszy z możliwością ustalania warunków oświetleniowych (dzień, zmierzch, noc), warunków atmosferycznych (słońce, deszcz, mgła), możliwością modyfikacji kolorów karoserii, ubrań uczestników zdarzenia, dodawania śladów na miejscu zdarzenia oraz możliwością modyfikowania ustawienia znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej.

Nasze szkolenie obejmuje:

Tworzenie własnych scenariuszy
Tworzenie realistycznych scenerii miejsca zdarzenia drogowego
Rozbudowaną mechanikę customizacji sceny, pory dnia, a nawet warunków atmosferycznych
Pobieranie raportów z wynikami studentów
Tryb multiplayer, wraz z czatem tekstowym
Quizy sprawdzające wiedzę teoretyczną
Serwis zbierający dane użytkowników szkolenia
Możliwość korzystania z zaawansowanych urządzeń wykorzystywanych w trakcie przeprowadzania oględzin miejsca wypadku
Możliwość podglądu postępów swoich podopiecznych w czasie rzeczywistym
Tworzenie dokumentacji kryminalistycznej, bezpośrednio w aplikacji VR
Aplikacja przystosowana jest również programowo i sprzętowo do obsługi przez osoby z niepełnosprawnościami. Dodatkowo po zrealizowaniu zadań przez studentów aplikacja generuje dokumenty wytworzone przez studentów (protokoły, szkice, dokumentacje fotograficzne, check-listy) w postaci plików i umożliwia ich ocenianie.
Gdyby nie EpicVR, studenci Kryminalistyki przez cały okres swojej nauki, nie mieliby możliwości wykorzystania swojej wiedzy w praktyce.
Symulator jest jedynym sposobem na praktyczne zapoznanie się z tymi zadaniami. Aplikacja obejmuje fragment systemu komunikacyjnego w Legnicy – ulice Moniuszki, Św. Trójcy, fragmenty ulic Drukarskiej i Zesłańców Sybiru.
Wykładowcy mają możliwość układania scenariusza w dowolnym miejscu tego obszaru z udziałem różnych uczestników: samochód osobowy, samochód ciężarowy, autobus, motocykl, rower, hulajnoga, pieszy z możliwością ustalania warunków oświetleniowych (dzień, zmierzch, noc), warunków atmosferycznych (słońce, deszcz, mgła), możliwością modyfikacji kolorów karoserii, ubrań uczestników zdarzenia, dodawania śladów na miejscu zdarzenia oraz możliwością modyfikowania ustawienia znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej itp. Aplikacja przystosowana jest programowo i sprzętowo do obsługi przez osoby z niepełnosprawnościami.
Po zrealizowaniu zadań aplikacja generuje dokumenty wytworzone przez studentów (protokoły, szkice, dokumentacje fotograficzne, check-listy) w postaci plików i umożliwia ich ocenianie.

Teoria VS Praktyka

Wszyscy wiemy. że w każdej dziedzinie wiedza teoretyczna jest zawsze podstawą. Dopiero, później przechodzi się do praktyki, aby rozwijać dane umiejętności i wiedzę. Niestety w niektórych przypadkach nauka kończy się tylko na teorii.
Zdając test teoretyczny, znamy tylko poprawny schemat tego co POWINNO się zrobić w danej sytuacji. Problem w tym, że taki test nie zweryfikuje czy rzeczywiście się tak zachowamy. Trudno jest stworzyć angażującą symulację, która sprawi że zanurzymy się w szkoleniu. Technologia VR jednak to umożliwia. Dzięki nowoczesnej technologii jesteśmy w stanie przygotować uczestników na każdą sytuację, związaną z wykorzystaniem wiedzy praktycznej i teoretycznej.

Po co w takim razie wybierać między jednym a drugim?

Czym są szkolenia VR?

Szkolenia VR są fachowym narzędziem, które umożliwia przekazywanie bezpośredniej wiedzy twoim pracownikom z zakresu danej dziedziny szkolenia. Wirtualna rzeczywistość umożliwia nam tworzenie scenariuszy, które wprowadzą pracownika w stan immersji zwiększając przy tym zapamiętywanie poszczególnych elementów szkolenia, dzięki wyrobieniu mechanizmu pamięci mięśniowej. Jest to najbardziej naturalny sposób nauki przekładający się na adaptację naszych ruchów do wykonywania danych czynności w praktyce. Dzięki niemu szkolenie staje się bardziej efektywne, a doświadczenie wizualne towarzyszące uczestnikowi w trakcie szkolenia jeszcze bardziej zwiększa jego przyswajalność.
Wirtualna rzeczywistość w ostatnim czasie zyskała na popularności głównie z tego względu. Dzięki najnowszej technologii jesteśmy w stanie zdecydowanie zwiększyć bezpieczeństwo w miejscach pracy, a jednocześnie ograniczyć ryzyko związane z nieodpowiednią reakcją osoby na dane zagrożenie.
Od lat szkolenia VR praktykowane są na całym świecie. Według niedawno udostępnionego raportu PwC dotyczącym efektywności szkoleń VR prawdopodobieństwo, że uczący zastosuje w praktyce to, czego nauczył się na szkoleniu, wzrasta o 275 proc. Z największych minusów dotyczących przeprowadzanych szkoleń VR w raporcie został uwzględniony brak możliwości kontaktu z innymi uczestnikami. Nasze zastosowanie zostało więc wzbogacone o ten elementy, aby jeszcze efektywniej wykorzystywać potencjał tej technologii.

Dopasowanie do twoich potrzeb

Dołącz do osób, które zainwestowały w wyższy poziom prowadzenia szkoleń. Szkoleń, które zwiększają immersję i zaangażowanie związane z narzuconym wyzwaniem. Dzięki naszemu szkolenia będziesz mógł przeprowadzić symulację nawet najbardziej niebezpiecznych sytuacji, w bezpiecznym dla twoich podopiecznych środowisku. Umiejętności nabyte w VR pozwolą przygotować swoich podopiecznych do podjęcia odpowiednich decyzji nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.
Stwórz szkolenie, śledź postępy, zbierz raport i zweryfikuj czy rzeczywiście podopieczni byli przygotowani na najbardziej skomplikowany scenariusz. Nie daj się zaskoczyć trudnej sytuacji – przygotuj się na nią. Dzięki naszym rozwiązaniom jesteśmy w stanie zdecydowanie poprawić efektywność naszych użytkowników, uświadomić ich o powadze możliwych sytuacji oraz przeprowadzić realną symulację danych scenariuszy w pełni bezpiecznych  i kontrolowanych warunkach. Szkolenia VR mogą przyczynić się do rozwiązaniu nawet najtrudniejszych zagadnień, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu uczestników do danych sytuacji – nie bagatelizujmy możliwości nowoczesnych systemów szkoleniowych.

Brak odpowiedniego szkolenia

Wirtualna rzeczywistość pozwala w bezpiecznych warunkach wejść w sam środek wymagającej sytuacji, której nie mógłbyś doświadczyć korzystając z tradycyjnych technologii. Dzięki niej jesteś w stanie sprawdzić na własnej skórze, jakie czynności podjąłbyś w danej sytuacji. Bez technologii dającej możliwości symulacji czynności praktycznych, możemy jedynie domyślać się swojego zachowania w przypadku uczestnictwa w sytuacji wymagającej od nas tego rodzaju wiedzy.
Szkolenia, które nie zapewniają użytkownikom możliwości wykorzystania swoich umiejętności w praktyce, są zdecydowanie uboższe od tych pozwalających w pełni wykorzystać potencjał danego szkolenia. Należy pamiętać, że brak odpowiedniego szkolenia może przyczynić się do popełniania przez przyszłych absolwentów kardynalnych błędów w terenie, których dałoby się uniknąć, gdyby zostali oni wcześniej lepiej przygotowani. Czy warto ryzykować?

Co zyskasz przeprowadzając szkolenie w VR?

– Sprawdzisz praktyczną i teoretyczną wiedzę swoich podopiecznych
– Uzyskasz bezpośrednio dostęp do raportów wszystkich użytkowników biorących udział w twoim szkoleniu
– Zyskasz czas i pieniądze związane z koniecznością organizowania podobnych szkoleń oraz oceną i sprawdzanie wyników poszczególnych kursantów
– Wyróżnisz się pozytywnie na tle konkurencji, oferując swoim podopiecznym zaawansowany i nowoczesny system szkoleń przy użyciu technologii wirtualnej rzeczywistości
– Poszerzysz kompetencje swoich podopiecznych oferując im doświadczenia z symulacji realnych zdarzeń

Jak możemy ci pomóc?

Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę. Przedstaw nam swoją wizję, a my następnie zadbamy o to aby została ona zrealizowana jak najlepiej. Wspólnie możemy osiągnąć naprawdę wspaniałe rezultaty – nie marnuj czasu, skontaktuj się z nami już dziś.

Bądź zawsze przygotowany. Sprawdź nasze rozwiązania.