Portfolio

Symulator Badania Miejsca Zdarzenia Drogowego

SBMZD jest jedyną możliwością dla studentów wydziału kryminalistyki na wzięcie udziału w przeprowadzaniu bezpośrednich czynności w miejscu zdarzenia drogowego. Wykładowcy Collegium Witelona, dzięki tej aplikacji mają możliwość układania scenariusza w dowolnym miejscu z udziałem różnych uczestników: samochód osobowy, samochód ciężarowy, autobus, motocykl, rower, hulajnoga, pieszy z możliwością ustalania warunków oświetleniowych (dzień, zmierzch, noc), warunków atmosferycznych (słońce, deszcz, mgła), możliwością modyfikacji kolorów karoserii, ubrań uczestników zdarzenia, dodawania śladów na miejscu zdarzenia oraz możliwością modyfikowania ustawienia znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej.
Aplikacja przystosowana jest również programowo i sprzętowo do obsługi przez osoby z niepełnosprawnościami. Dodatkowo po zrealizowaniu zadań przez studentów aplikacja generuje dokumenty wytworzone przez studentów (protokoły, szkice, dokumentacje fotograficzne, check-listy) w postaci plików i umożliwia ich ocenianie.
Gdyby nie EpicVR, studenci Kryminalistyki przez cały okres swojej nauki, nie mieliby możliwości wykorzystania swojej wiedzy w praktyce.