Szkolenie BHP VR

Kolejne nudne szkolenie? Nie tym razem.

Nieodłączny towarzysz ścieżki zawodowej większości z nas: szkolenia z zakresu BHP. Są różnie postrzegane przez pracowników: jedni traktują je jako chwilę wytchnienia od obowiązków w pracy, inni jako marnotrawstwo czasu, który lepiej byłoby poświęcić na obowiązki. Mało kto wybiera się na szkolenie głodny wrażeń, których może tam doświadczyć; oczekując wyniesienia ze szkolenia czegoś więcej niż papierka z potwierdzeniem przejścia szkolenia. Cóż…
My to zmieniamy! Dzięki zastosowaniu technologii VR kursanci mogą więcej niż tylko wysłuchać prelegenta czy obejrzeć pouczające nagrania z niebezpiecznych zdarzeń. Uczestnicy kursów w technologii VR mogą przenieść się do wirtualnej fabryki, gdzie samodzielnie mogą nie tylko poznać od środka procesy produkcyjne różnych gałęzi przemysłu ale również własnoręcznie popełniać błędy i doświadczać ich konsekwencji. Większości z nas wydaje się, że wie jak zachować się w sytuacji zagrożenia, jednak gdy włącza się alarm a wirtualny ogień jest tak blisko i jest tak realny, że strach wyciągnąć do niego rękę, czy będziesz w stanie zachować zimną krew, postępując jednocześnie zgodnie z protokołem, żeby przeprowadzić sprawną ewakuację i akcję gaśniczą?
Kursanci tradycyjnych szkoleń zazwyczaj pytają „Czy już koniec? Czy mogę już iść?”. Tymczasem nasze Szkolenia BHP VR zazwyczaj kończą się pytaniami: „Czy to już koniec? Czy mogę jeszcze raz?”

Zaprojektuj swoją linię produkcyjną i ustaw parametry produkcji.

Aby móc wejść na halę linii produkcyjnej i zapoznać się z jej działaniem musisz najpierw ją zaprojektować i ustawić parametry produkcji. W tym celu stajesz przed stołem z makietą gdzie, mając do dyspozycji modele niezbędnych na hali maszyn, musisz ustawić je tak aby linia mogła stworzyć wymagane elementy. Gdy to się powiedzie, pozostaje już tylko ustawić parametry produkcyjne jak np. rozmiar produkowanych elementów, szybkość produkcji czy materiał wykonania.

Zapoznaj się ze skomplikowanymi procesami produkcyjnymi i własnoręcznie zapanuj nad nimi.

Gdy linia jest już prawidłowo zaprojektowana a parametry produkcji ustawione zgodnie z oczekiwaniami nie pozostaje nic innego niż osobiście dopilnować prawidłowego przebiegu procesu produkcji.

Na halach, na których produkcja jest w pełni zautomatyzowana można obserwować krok po kroku przebieg wytwarzania i obróbki poszczególnych elementów. Jak nigdy przedtem, teraz możesz wziąć do ręki i obejrzeć z bliska produkty na poszczególnych etapach ich wytwarzania i przetwarzania. Tylko nie zgub niczego – po wnikliwym zbadaniu jakości elementów odłóż je na taśmę produkcyjną aby mogły przejść przez kolejne fazy obróbki. Nie zawsze jednak wszystko dzieje się samo. Niektóre procesy wymagają aktywnego udziału pracownika w wytworzeniu finalnych produktów. To właśnie kursanci będą mieli za zadanie uruchomić linię produkcyjną, zainstalować materiał w obrabiarce CNC czy zapakować gotowe elementy do skrzyni transportowej. W zrozumieniu zawiłości procesów pomogą plansze informacyjne, ze szczegółowymi opisami, rozmieszczone przy wszystkich kluczowych stanowiskach na hali.

Już wiesz jak działa taśma produkcyjna? Świetnie! To teraz sprawdźmy Twoją wiedzę teoretyczną i umiejętności jej wykorzystania w praktyce.

Wirtualna rzeczywistość jest idealnym środowiskiem aby zapoznawać się z wiedzą teoretyczną w interaktywny sposób. Mamy przygotowane opracowania teoretyczne z różnych dziedzin bezpieczeństwa i higieny pracy oraz testy sprawdzające nabytą wiedzę. Czy wiesz jakie są prawidłowe oznaczenia dróg ewakuacyjnych, zagrożeń na halach produkcyjnych oraz sprzętu gaśniczego? Czy wiesz czym są środki ochrony indywidualnej oraz jak i kiedy należy je stosować? Znasz procedury postępowania w razie pożaru? Jeśli nie, to żaden problem: w prosty, przystępny i fascynujący sposób możesz się tego wszystkiego nauczyć. I wcale nie będzie to sucha, książkowa wiedza, bo tuż po ukończeniu szkolenia teoretycznego przyjdzie pora aby potwierdzić w praktyce opanowane zagadnienia.

Proszę zabrać odpowiednie środki ochrony osobistej oraz ubrać stosowną odzież i obuwie ochronne.

Dla każdego z modułów zagadnień teoretycznych mamy przygotowany scenariusz zadań praktycznych na uprzednio zaprojektowanych halach. Pamiętaj, że nie należy przystępować do jakichkolwiek prac bez wyposażenia się w odpowiednie środki ochrony indywidualnej czy odzieży ochronnej:
– Na hali, na której pracują liczne ciężkie maszyny bywa czasem bardzo głośno, więc profesjonalne nauszniki ochronne powinny zdecydowanie pomóc. Ochroń swój słuch oraz zwiększ komfort pracy zakładając je przed rozpoczęciem zadań.
– Do pracy z elektroniką nieodzowna będzie opaska antystatyczna na nadgarstku. Nie zapomnij jej ubrać.
– Okulary ochronne może ograniczają nieco pole widzenia, ale mogą uratować wzrok podczas pracy z maszynami CNC, o czym można się przekonać niemal na własnej skórze dzięki technologii VR.
To tylko pojedyncze przykłady praktycznego zastosowania środków ochrony indywidualnej, dostępnych w Szkoleniach BHP VR, które także należy dobierać z rozwagą w zależności od zadań jakie masz do wykonania. Ubieranie wszystkiego co tylko znajdziesz i zabieranie ze sobą do pracy dowolnych akcesoriów może okazać się bardziej szkodliwe niż pomocne, a w konsekwencji negatywnie wpłynąć na ocenę szkolenia. Natomiast brak odpowiednich zabezpieczeń może okazać się dotkliwy w skutkach – na szczęście tylko dla naszego „wirtualnego ja”.

Coś tu nie gra. Trzeba to zgłosić!

W ramach szkolenia praktycznego masz bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo swoje i współpracowników ha hali. Upewnij się, że drogi ewakuacyjne są drożne, wszyscy są wyposażeni stosownie do wykonywanych obowiązków oraz, że nie brakuje gaśnic w miejscach do tego wyznaczonych. Jeśli zauważysz odstępstwa od normy zgłoś je natychmiast: bezpieczeństwo jest najważniejsze!
Ważne jest również aby taśma produkcyjna pracowała sprawnie i wydajnie. Jeśli więc dostaniesz zadanie wymiany ostrza piły czy sterownika w piecu nie ociągaj się. Zabierz narzędzia i części zamienne i ruszaj do pracy. Tylko nie zapomnij wyłączyć maszyny przed rozpoczęciem pracy bo to może się źle skończyć, ale to przecież wiesz. Prawda? Do dzieła!

To Twój pierwszy kontakt z technologią VR? Żaden problem.

Wbudowany intuicyjny samouczek krok po kroku pozwoli Ci zapoznać się z szerokimi możliwościami wirtualnej rzeczywistości. Od rozglądania i poruszania się po hali produkcyjnej, przez przenoszenie obiektów, aż po wykonanie pierwszego elementu na obrabiarce CNC i skonfigurowanie różnych parametrów produkcyjnych.

Aplikacja zawiera następujące moduły:

Projektowanie hali dla 4 różnych gałęzi przemysłu:

1. CNC – obróbka metali i produkcja zaawansowanych elementów dla motoryzacji i lotnictwa,
2. SMD – precyzyjna produkcja skomplikowanych elektronicznych układów na płytkach drukowanych
3. Produkcja profili aluminiowych od podgrzania surowca aż do zapakowania finalnego produktu.
4. Wytwarzanie elementów mebli na zautomatyzowanej taśmie produkcyjnej

Interaktywne szkolenia teoretyczne i praktyczne z zakresu:

1. Inżynierii bezpieczeństwa i higieny pracy
2. Zagrożeń w zakładach produkcyjnych
3. Stosowania środków ochrony indywidualnej
4. Bezpieczeństwa przeciwpożarowego

Zapoznanie z działaniem procesów produkcyjnych na zaprojektowanych halach oraz bezpośredni udział w ich przebiegu.

Intuicyjny i wciągający samouczek prezentujący zarówno podstawy poruszania się w wirtualnej rzeczywistości jak i zasady działania unikalnych procesów w aplikacji.

Aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach:

1. Na urządzenia mobilne Oculus Quest 2,
2. na gogle współpracujące z platformą Steam VR, za pośrednictwem komputera PC

Wiemy jak wykorzystać potencjał wirtualnej rzeczywistości w Twoim biznesie.