Oculus Connect 5, kamera 360 RED+ interaktywny film VR

Rzadko zwracam się do czytelników naszego bloga bezpośrednio. Pisząc o poważnych technologicznych postępach w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości, rzeczywistości rozszerzonej czy mieszanej – rzadko skupiamy się na tym, by pokazać naszą firmę, jako ludzi z krwi i kości. W tym artykule będzie inaczej.

Właśnie jestem w podróży. Siedzę w pociągu PKP IC w drodze do Poznania. Mamy prawdopodobnie jeden z ostatnich ciepłych i słonecznych poranków tej jesieni. Po zakończonej dwa dni temu konferencji Oculus Connect – wszyscy entuzjaści oraz profesjonaliści zawodowo związani z VR są przepełnieni optymizmem. Oculus zaprezentował nowe autonomiczne gogle VR, które wreszcie połączą ze sobą cechy mobilnych gogli Oculus Go z zaletami gogli stacjonarnych Oculus Rift. Co najważniejsze, nowy Oculus Quest nie będzie wymagał do działania komputera czy smartfona:

 

Bezprecedensowe rozwiązanie na konferencji Oculus Connect zaprezentowała również firma RED – znany w branży filmowej producent profesjonalnych kamer. Podczas konferencji Oculus Connect (dowiedz się więcej: https://www.oculusconnect.com/zaprezentowali kamerę 360 składającą się z 16 wysokiej jakości kamer 8K firmy RED. Oczywiście przeciwnicy twierdzą, że to rozwiązanie nieporęczne i niewyobrażalnie drogie, jednak z niecierpliwością czekam na możliwość zobaczenia plików źródłowych z tej kamery. Faktem jest, że aktualnie dostępne gogle VR oferują wyświetlanie filmów 360 w maksymalnej rozdzielczości 6K i 8K, co sprawia, że jeszcze przez długi czas na goglach VR nie zobaczymy pełnej rozdzielczości z tej kamery. Jak głoszą plotki – firma Apple planuje w 2020 roku wypuścić swoje gogle VR, które będą miały rozdzielczość rzekomo 12 a nawet 16 K, ale to na razie czyste spekulacje.

Interaktywna platforma szkoleniowa 360 VR

Przechodząc do sedna artykułu – opowiem teraz więcej o naszym ostatnim projekcie. Aktualnie podróżuję pociągiem do Poznania na spotkanie z jednym z dużych zagranicznych banków. Zaprezentujemy autorskie i zarazem nowatorskie rozwiązanie w dziedzinie tworzenia interaktywnych filmów 360. Przez ostatnie tygodnie nasi programiści intensywnie pracowali na świetny efekt końcowy. W efekcie wspólnych działań stworzyliśmy unikatowe, autorskie rozwiązanie umożliwiające tworzenie w pełni interaktywnych filmów 360. Nasze rozwiązanie daje nie tylko możliwość przełączania się między poszczególnymi scenami i wpływania na dalszy przebieg akcji filmu, ale przede wszystkim oferuje rozbudowane możliwości pozwalające na sprawdzenie wiedzy użytkownika z danego zakresu. Stworzyliśmy szereg interaktywnych quizów i testów wielokrotnego wyboru, które rozwiązuje użytkownik po obejrzeniu danej sceny. Nasz system na bieżąco przechwytuje i analizuje odpowiedzi użytkownika. Możemy badać takie parametry jak czas reakcji, stopień koncentracji czy poprawność odpowiedzi. Nazwaliśmy nasz system Interaktywnym Centrum Szkoleniowym VR, ponieważ widzimy jego duży potencjał różnego rodzaju działaniach szkoleniowych, edukacyjnych czy we wdrażaniu pracowników firm w nowe zadania.

Całą aplikację stworzyliśmy od zera, co gwarantuje nam nieograniczone możliwości jej pełnej konfiguracji i dostosowywania do dowolnych potrzeb.

Jeśli masz ochotę przetestować nasze rozwiązanie na żywo – umów się z nami na bezpłatną prezentację.

Interaktywne filmy 360 sprawdzają się doskonale w wielu dziedzinach. Potencjał takich rozwiązań jest nieograniczony. Interaktywna platforma szkoleniowa zbudowana w oparciu o filmy VR może służyć w edukacji, szkoleniach, analizie sposobu podejmowania decyzji przez poszczególne osoby w firmie, czy po prostu w celach rozrywkowych. Rozszerzając gogle VR o dodatkowe urządzenia jesteśmy w stanie również badać emocjonalne reakcje użytkownika i sprawdzać jak zachowa się w danej sytuacji.

Oferowane przez nas narzędzie, to pierwsze tak rozbudowane narzędzie na rynku polskim. Wkrótce poinformujemy o dalszych krokach i możliwościach wykorzystania narzędzia.

Miłego dnia!

Podaj dalej