Oculus rift – vr – jak rozpoczęła się nowa era vr

Oculus rift – vr – jak to wszystko się zaczęło?

Śmiało można powiedzieć, że skromny z pozoru projekt młodego chłopaka (Palmer Luckey) o nazwie Oculus Rift rozpoczął współczesną erę vr. Do roku 2012 vrwirtualna rzeczywistość – kojarzyła nam się głównie z niewygodnymi, topornymi goglami vr z lat 90 ubiegłego wieku. Niska jakość wyświetlaczy, oraz bardzo niski komfort wrażeń vr, na ponad 20 lat zabiły wirtualną rzeczywistość.

gogle vrgogle vr

Przełom nastąpił w roku 2013 kiedy facebook wykupił firmę 20 letniego wówczas Palmera Luckey’a za około 2 miliardy dolarów. Rok wcześniej Palmer z wystartował z pierwszym prototypem gogli Oculus Rift na portalu crowdfundingowym Kickstarter. Kampania okazała się dużym sukcesem i otworzyła mu drzwi do świata wielkiego biznesu.

Oculus rift to zaawansowane gogle vr.

Do działania wymagają kablowego połączenia z komputerem. Obraz vr generowany przez kartę graficzną komputera trafia poprzez złącze hdmi na wyświetlacz gogli vr. Następnie ekran emituje obraz, który trafia do ludzkiego oka poprzez odpowiednio skonstruowane soczewki. Dzięki soczewkom obraz z ekranu wypełnia całe pole widzenia ludzkiego oka. Gogle vr Oculus Rift wyposażone są w czujniki położenia w przestrzeni. Dodatkowo gogle vr emitują promienie w podczerwieni, które sczytywane są poprzez dołączoną do zestawu kamerę podczerwieni. Dzięki temu kamera jest w stanie określić dokładne położenie gogli w przestrzeni.

 

oculus rift

 

EPICVR.pl – vr, filmy 360 i wiele wiele więcej! 

Zobacz jak tworzymy filmy 360 i dlaczego warto nas wybrać.

Jak tworzymy aplikacje VR?

Co możemy dziś dla Ciebie zrobić?

 

Czytaj także: dźwięk binauralny | aplikacje rozszerzonej rzeczywistości | immersja | aplikacje vr | filmy 360

Podaj dalej