Innowacyjne filmy 360

Innowacyjne filmy 360, filmy VR

Filmy 360 zwane również filmami sferycznymi wykonanymi w technologii VR to bardzo innowacyjne rozwiązania same z siebie. Jednak my, jako doświadczona agencja VR specjalizująca się w tworzeniu wysokiej jakości rozwiązań VR dla biznesu – wiemy doskonale jak wykorzystać technologię VR, by dać użytkownikowi w pełni innowacyjne możliwości.

Tworzymy interaktywne filmy 360, w których to użytkownik ma możliwość wpływania na dalszy przebieg akcji. Po założeniu na głowę gogli VR to widz niejako staje się reżyserem filmu. Oprócz tak innowacyjnych metod narracji, dajemy również użytkownikom doskonałe doznania dźwiękowe. Nagrywamy dźwięk binauralny i ambisoniczny w taki sposób by odwzorować wrażenie przebywania widza w środku sceny. Za pomocą odpowiedniej technologii i sprzętu jesteśmy w stanie zebrać dźwięk dokładnie w taki sposób jak słyszy go ludzkie ucho.

Poznaj pierwszy polski horror VR – projekt z 2015 roku:

Wirtualna rzeczywistość to technologia, która wciąż się rozwija i daje nam nowe, niespotykane dla innych technologii możliwości. W tworzonych przez nas filmach 360 wykorzystujemy zaawansowane efekty graficzne i postprodukcyjne, które dają widzom nowe doznania. Wysokiej jakości animacje 2d i 3d spotykane w wysokobudżetowych produkcjach filmowych pozwalają znacznie uatrakcyjnić i zdynamizować akcję prezentowaną w filmie 360.

Przyszłością innowacyjnych filmów 360 jest technologia fotogrametrii. Wykorzystując odpowiedni sprzęt i system jesteśmy w stanie dać użytkownikom możliwość swobodnego poruszania się po filmowanej scenie. Aktualnie pracujemy nad takim wdrożeniem. Jest to przełomowa technologia. Dotychczas nagranie 360 z kamery sferycznej mogliśmy obserwować wyłącznie z miejsca, w którym była ustawiona kamera. Wspomniana technologia daje możliwość swobodnego poruszania się po scenie w dokładnie taki sam sposób w jaki poruszamu się po świecie rzeczywistym.

EPICVR.pl – innowacyjne filmy 360.
Poznaj nasze rozwiązania technologiczne już teraz. Zobacz jak możesz wykorzystać potencjał VR w swoim biznesie.

 

Innowacyjne filmy 360.

Na stronie Roadtovr.com pojawił się bardzo ciekawy artykuł dotyczący rozwoju innowacyjnych filmów 360. Chodzi o pojęcie, które ciężko przetłumaczyć na język polski, mianowicie: „Volumetric video capture” czyli „objętościowe przechwytywanie video”. W skrócie rzecz biorąc chodzi o to, że tworząc filmy 360 możemy je oglądać tylko i wyłącznie z tego miejsca, gdzie podczas nagrywania znajdowała się kamera 360. Niemożliwie jest wychylenie się i np. zajrzenie za obiekt, który znajduje się przed nami jeśli fizycznie na planie nie przesunęliśmy kamery tak, by było widać co znajduje się za obiektem. Twórcy sprzętu do realizacji filmów 360 próbują na różne sposoby rozwiązać ten problem, chcąc dać użytkownikom możliwość swobodnego poruszania się po scenie nagranej kamerą 360.

Firma Hype VR pracuje nad techhnologią, która ma wyprowadzić na szerokie wody innowacyjne filmy 360, umożliwiając użytkownikom więcej niż tylko oglądanie ich z jednego miejsca. Podczas CES 2017 zaprezentowali krótkie demo obrazujące działanie tej technologii.

Więcej informacji: http://www.roadtovr.com/believe-hype-hypevrs-volumentric-video-capture-glimpse-future-vr-video/?utm_source=Road+to+VR+Daily+News+Roundup&utm_campaign=6b9ab043b3-RtoVR_RSS_Daily_Newsletter&utm_medium=email&utm_term=0_e2e394ad33-6b9ab043b3-168212493

Osoby z portalu RoadToVR.com, testujące rozwiązanie twierdzą, że było to jedno z najbardziej immersyjnych przeżyć jakiego mogli doświadczyć w wirtualnej rzeczywistości. „Jest to coś więcej niż tylko film 360 zrealizowany w technologi 3d”, „Czułem się jakbym rzeczywiście przeniósł się do Vietnamu. Przeżycie było bardzo realistyczne oraz wyraźne”.

Technologia zastosowana przez firmę HypeVR polega na filmowaniu sceny z prędkością 60 klatek na sekundę przy użyciu statycznej kamery wraz z zastosowaniem technologii umożliwiających tzw. mapowanie głębi obrazu. Oznacza to, że oprócz zwykłego statycznego obrazu ujęcia 360 otrzymujemy także informacje o odległościach obiektów widzianych w scenie.

Technologia „Volumetric Video Capture” jest aktualnie w fazie eksperymetów, jednak mamy nadzieje, że te i podobne rozwiązania za jakiś czas wejdą do użytku powszechnego, sprawiając, że widzom bardzo ciężko będzie odróżnić świat wirtualny od prawdziwego.

www.epicvr.pl – Twoja agencja VR

Tworzymy filmy i aplikacje virtual reality.

Czytaj także: Jak tworzyć dobre filmy 360 | Filmy 360 – percepcja filmówVR | Montaż filmów VR, filmów 360

Podaj dalej