Jak tworzyć dobre filmy 360 – cz.3.

Jak tworzyć dobre filmy 360

Tworzenie filmów 360 to nie tylko nagrywanie materiałów wideo przy pomocy kamery 360. Jak tworzyć dobre filmy 360, które będą interesujące dla widza? Coraz częściej w filmach 360 możemy zobaczyć nie tylko ciekawe ujęcia ale również i skomplikowane animacje 2d oraz 3d. Twórcy filmów 360 coraz częściej sięgają po takie rozwiązania aby uatrakcyjnić film oraz zwrócić uwagę widza w odpowiednią stronę. Tworzenie filmów 360 z animacjami 3d aktualnie staje się coraz łatwiejsze. Współczesne narzędzia umożliwiające postprodukcję filmów 360 coraz częściej są wyposażane w rozwiązania umożliwiające wygodną pracę z filmami 360. Od dodania prostych napisów, poprzez stabilizowanie trzęsących się ujęć 360 aż do tworzenia skomplikowanych animacji 3d w filmach 360.

Jak tworzyć dobre filmy 360 które zapadną w pamięć?

Pamiętajmy o tym, że film zawsze tworzymy z myślą o opowiedzeniu pewnej historii. Niezależnie od tego, czy pokazujemy komuś ładny krajobraz, czy opowiadamy skomplikowaną fabułę – każdym filmem 360 opowiadamy pewną historię. Oczywiście bardziej angażujące historię przyciągają uwagę i zainteresowanie widza na dłużej. Tworząc filmy 360 możemy opowiedzieć tą samą historię w zupełnie inny sposób, niż tworząc tradycyjny film 2d. Nowe medium jakim są filmy 360 daje nam nowe możliwości narracji. Akcja nie dzieje się już tylko w jednym punkcie przed oczami widza, ale otacza go z każdej strony. Tworząc filmy 360 wykorzystajmy potencjał technologii wirtualnej rzeczywistości w pełni. Prowadźmy akcję naszych filmów 360 oraz aplikacji i doświadczeń VR z tą właśnie myślą, że widz choć siedzi nieruchomo na krześle, może przeżywać akcję całym sobą, tak jakby był w jej samym środku.

Czytaj również: Tworzenie filmów 360 – agencja VR | Jak tworzyć filmy 360 | Montaż filmów VR, filmów 360 | Percepcja filmów 360 – jak tworzyć dobre filmy 360

 

 

 

Podaj dalej