Fotografia 360, zdjęcia 360 stopni

Fotografia 360, zdjęcia 360 stopni

Współczesny rozwój technologii sprawił, że pewne rozwiązania zarezerwowane niegdyś dla profesjonalistów dostępne są dziś dla każdego. Stworzenie jednej dobrej fotografii 360 jeszcze kilka lat temu zajmowało ponad godzinę. Dziś zdjęcia 360 stopni można wykonywać co sekundę. Za sprawą kamer i aparatów 360 wyeliminowaliśmy żmudny proces tworzenia i łączenia kilkudziesięciu fotografii w jedno zdjęcie. Dziś jesteśmy w stanie nie tylko tworzyć fotografie 360 szybciej, ale przede wszystkim lepiej niż kiedyś. Zaawansowane algorytmy obliczeniowe większość pracy wykonują za nas. Drogie kamery 360 potrafią nawet robić zdjęcia 360 stopni 3d. Jak zatem wykorzystać ten potencjał w swoim biznesie?

 

Czym są zdjęcia 360 stopni

Zdjęcie 360 stopni to taka fotografia, na której przedstawione jest całe otoczenie, w którym w momencie wykonywania zdjęcia znajdował się aparat. Fotografia 360 otacza nas z każdej strony. W przeciwieństwie do tradycyjnej fotografii 2d – zdjęcie 360 nie przedstawia tylko wycinku danej przestrzeni lecz pokazuje ją całą. Zdjęcia 360 stopni nazywane są również fotografiami sferycznymi, ponieważ przedstawiają one pełną sferę – 360 stopni w każdym kierunku od punktu środkowego.

zdjecie 360
zdjecie 360

Fotografie 360 – w jaki sposób je wykorzystać?

Fotografie 360 możemy wykorzystać na wiele sposobów. Najbardziej znanym przykładem ich użycia są tzw. wycieczki wirtualne. Za pomocą wycieczek wirtualnych możemy przenosić się z jednej panoramy sferycznej do drugiej, mając wrażenie jakbyśmy byli w środku miejsca, które panorama przedstawia. Wycieczki wirtualne to popularna forma prezentacji wielu obiektów, takich jak muzea, restauracje, wnętrza czy inne atrakcyjne przestrzenie, którymi chcemy pochwalić się na odległość. Największą na świecie wirtualną wycieczką jest obecnie Google Street View, które pokazuje praktycznie cały świat w formie jednej wielkiej wycieczki wirtualnej.

Fotografia sferyczna i VR – jak w pełni wykorzystać ten potencjał

Wirtualna rzeczywistość dała twórcom fotografii sferycznej zupełnie nowe możliwości prezentacji treści. Po założeniu na głowę gogli VR możemy wejść w sam środek zdjęcia 360. W którą stronę byśmy nie obrócili głowy – otrzymamy widok danej przestrzeni. Przy odpowiedniej rozdzielczości wyświetlacza gogli VR oraz zdjęcia sferycznego, mamy wrażenie jakbyśmy przebywali w oglądanej przestrzeni. Wirtualna rzeczywistość pozwala zaangażować w pełni nasz najważniejszy zmysł poznawczy – wzrok, który skutecznie tłumaczy mózgowi, że w danej przestrzeni faktycznie się znajduje.

Interaktywne wirtualne wycieczki 360 – nowe oblicze zwiedzania

Interaktywne wycieczki wirtualne dają użytkownikom możliwość całkowitego wejścia w oglądaną przestrzeń. Po założeni na głowę gogli VR możemy faktycznie poczuć się tak jakbyśmy byli w oglądanej przez nas przestrzeni. Wykorzystując interaktywną nawigację możemy przemieszczać się w różnych pomieszczeniach oglądanej przestrzeni. Warto zatem wykorzystać ten potencjał w promocji swojego biznesu.

Nasza agencja VR zajmuje się tworzeniem wielu rozwiązań dla biznesu, sztuki, architektury i innych branż. Tworzymy interaktywne spacery wirtualne i wirtualne wycieczki. Oferujemy systemy do tworzenia panoram sferycznych, zdjęć 360 oraz interaktywnych wycieczek wirtualnych.

 

Dowiedz się więcej:

Tworzymy: wycieczki wirtualne | aplikacje VR | filmy 360

Dowiedz się czym jest wirtualna rzeczywistość.

Sprawdź jak w pełni wykorzystać potencjał wirtualnej rzeczywistości.

Podaj dalej