Tworzenie filmów 360

Tworzenie filmów 360.

EPICVR to agencja VR nastawiona na tworzenie filmów 360 oraz aplikacji vr. Tworzymy rozwiązania VR dla biznesu, które pomagają w skutecznym dotarciu do klienta.

W obecnych czasach najważniejszą miarą wartości kampanii marketingowej jest zaangażowanie uwagi konsumenta. Wirtualna rzeczywistość wpisuje się w tą miarę bardzo skutecznie. Korzystając z rozwiązań VR, nie tylko możemy w pełni zanurzyć się w świat wirtualny, ale i całym sobą skupić się na przekazie, który jest do nas kierowany. Dwa najważniejsze zmysły poznawcze – słuch i wzrok są całkowicie skupione na komunikatach z wirtualnej rzeczywistości. Dzięki temu, jeśli przebywamy w świecie wirtualnym – świat rzeczywisty praktycznie nam nie przeszkadza. Stwarza to twórcom reklam nowe możliwości…

 

Tworzenie filmów 360, które w pełni angażują widza od pierwszej do ostatniej sekundy całkowicie rewolucjonizuje branżę marketingową. Wyobraźmy sobie sytuację, w której oglądając film możemy śledzić akcję, która otacza nas z każdej strony. Bohaterowie filmu 360 zwracają się do nas, a my możemy ingerować w akcję filmu. Czyż nie jest to niesamowite?

 Tworzenie filmów 360 oraz ich wykorzystanie w kampanii marketingowej powoli staje się standardem. Filmy 360 to nie tylko marketingowa ciekawostka. Jak pokazują skuteczne kampanie VR – film 360 to nowatorskie rozwiązanie, które przyciąga tłumy.

Oto film 360, który zrealizowaliśmy dla firmy Sonel S.A. – wiodącego polskiego producenta przyrządów pomiarowych:

 

Pomimo szybkiego rozwoju wirtualnej rzeczywistości i coraz większej świadomości społecznej dotyczącej VR-u, z naszych obserwacji jasno wynika, że jak dotąd tylko garstka osób miała z nim do czynienia… Organizując nasze prezentacje VR, na których m.in. prezentujemy filmy 360 często obserwujemy reakcje ludzi, którzy po raz pierwszy mają na sobie gogle VR. Efektem tych obserwacji są nasze spostrzeżenia w temacie: percepcja filmów vr. Najważniejszym wnioskiem z nich płynącym jest fakt, że ludzie lubią VR i go pragną. Filmy 360 przyciągają tłumy łaknące nowych wrażeń. Wbrew pojawiającym się co jakiś czas mitom – wirtualna rzeczywistość z pewnością nie podzieli losu okularów 3d do telewizora. Wirtualna rzeczywistość to zupełnie nowe medium, które już teraz rewolucjonizuje wiele branż.

 

Zarówno tworzenie filmów 360 jak i tworzenie aplikacji VR wymaga innego podejścia niż tworzenie tradycyjnego przekazu reklamowego. Tworząc filmy 360 pracujemy z jedną kamerą, która nagrywa wszystko wokół. Oznacza to, że żaden z członków ekipy filmowej nie może znajdować się w pobliżu kamery podczas nagrania, ponieważ byłby widoczny w filmie. Tworzenie filmów 360 może wyglądać jak swego rodzaju dziwny rytuał. Ćwiczymy najpierw scenę z aktorami a później wszyscy poza nimi wybiegają z pomieszczenia lub chowają się za okolicznymi drzewami czy budynkami, jeśli kręcimy w plenerze.

Tworzenie filmów 360 to także wyzwanie w dziedzinie postprodukcji. Obecnie powstają coraz lepsze rozwiązania umożliwiające pracę z materiałem 360 w sposób zbliżony do tego jak pracujemy z tradycyjnymi ujęciami. Tworzenie filmów 360 to także zupełnie innego rodzaju historie. Nie mamy tutaj dwóch ważnych środków wyrazu filmu tradycyjnego: zróżnicowanych planów kamery (plany szerokie, średnie, zbliżenia, itp.) oraz montażu wewnątrzkadrowego. Oznacza to, że historie opowiadane w filmach 360 toczą się w sposób bardziej zbliżony do sztuki teatralnej. W obrębie jednej sceny musimy zachować jedność miejsca, czasu i akcji. Wszelkie nieuzasadnione cięcia czy ruchy kamery wybiją widza z opowiadanej historii znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnego filmu 2d.

https://youtu.be/PSCHwdHvoVE

Tworzenie filmów 360 ma jednak jedną znaczącą przewagę nad filmami tradycyjnymi 2d. Filmy 360 znacznie bardziej angażują uwagę widza niż tradycyjny film 2d.

Tworząc nasze filmy 360 dla biznesu – w pierwszej kolejności analizujemy potrzeby klienta. Chcemy poznać dokładnie Twoją firmę by móc zaproponować najbardziej odpowiednie rozwiązania VR. W niektórych branżach znacznie większą skuteczność osiągnie dobrze napisana aplikacja VR lub aplikacja AR. Z kolei inny biznes znacznie lepiej uda się zaprezentować filmem 360.

Zobacz już dziś co możemy dla Ciebie zrobić.

EPICVR – tworzenie filmów 360

Czytaj także: szkolenia VR | salon VR | film 360 | Tworzenie filmów 360 | wideo 360Dźwięk binauralny | immersja | Content VR | filmy 360 | filmy VR | aplikacje 360 | aplikacje VR

Podaj dalej