Rozwiązania VR

Rozwiązania VR – CES 2017

Niniejszy artykuł powstał 11 kwietnia 2017 roku. Zanim go przeczytasz polecamy Ci sięgnąć po aktualną wiedzę na temat rozwiązań VR, którą znajdziesz w poniższych linkach:

https://epicvr.pl/pl/vr-expert/

Dowiedz się więcej o tym jak powstają aplikacje VR oraz interaktywne rozwiązania VR, tworzone przez najszybciej rozwijającą się agencję VR w Polsce:

https://epicvr.pl/pl/powstaja-aplikacje-360-tworzymy-interaktywne-rozwiazania-vr/

https://epicvr.pl/pl/filmy-360-jak-tworzymy-filmy-sferyczne-warto-nas-wybrac/

Zobacz nasze aktualne projekty:

 

Poniżej treść atrykułu:

 

Tegoroczne targi CES 2017 przyniosły bardzo ciekawe rozwiązania VR. Nic dziwnego, skoro wirtualna rzeczywistość to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu rozrywkowego. Rozwiązania VR są coraz doskonalsze, a urządzenia umożliwiające wejście w VR działają coraz lepiej. Tworzenie aplikacji vr oraz wysokiej jakości filmów 360 to bez wątpienia przyszłość wirtualnej rzeczywistości. Pojawiają się coraz to nowsze i ciekawsze pomysły dotyczące wykorzystania wirtualnej rzeczywistości w naszym życiu.

Firma Intel zaprezentowała bardzo ciekawy pomysł z gatunku tzw. mixed reality (połączona rzeczywistość). Zaprezentowane przez firmę gogle VR o nazwie Project Alloy VR są na razie w fazie testów, jednak już przewyższają aktualnie dostępne rozwiązania VR. Twórcy sprzętu w goglach zamontowali praktycznie cały komputer z Windowsem 10 na pokładzie. Mamy tam procesor, pamięć ram, kartę graficzną oraz dysk. Dzięki temu otrzymujemy gogle VR o niespotykanych dotąd w innych konstrukcjach – możliwościach. Nie musimy już być przywiązani długim kablem do komputera, by cieszyć się wirtualną rzeczywistością na najwyższym poziomie jakości.

Idea projektu zaprezentowanego na CES (mixed reality) polega na tym, że tworzymy wirtualny świat w oparciu o rzeczywiste, fizyczne środowisko otaczające użytkownika. Coraz lepsze rozwiązania VR z pewnością będą dostarczać jeszcze lepsze doznania w świecie VR.

Zobaczcie jak to działa:

Czytaj także: Tworzenie filmów 360 | dźwięk binauralny

Podaj dalej