Przyszłość VR

Przyszłość VR

Jak możemy wyobrazić sobie przyszłość VR? Dziedzina, która na nowo odrodziła się kilka lat temu rozwija się tak niezwykle dynamicznie, że ciężko o obiektywne prognozy. Te najbardziej optymistyczne wskazują na to, że za kilka lat wirtualna rzeczywistość całkowicie zrewolucjonizuje sposób w jaki komunikuje się ludzkość. Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka oraz właściciel firmy Oculus VR twierdzi, że przyszłość VR może być tylko i wyłącznie świetlana. Tak jak aktualnie za pośrednictwem Facebooka dzielimy się ze znajomymi zdjęciami i filmami, tak za kilka lat będziemy dzielić się przeżyciami VR.

Patrząc w przyszłość VR z pewnością zrewolucjonizuje niejedną branżę. Już teraz vr odmienia oblicze marketingu. Czytaj: VR w biznesie.  Również naukowcy coraz częściej wykorzystują rozwiązania VR w badaniach. Godny uwagi jest eksperyment, w którym okulary rozszerzonej rzeczywistości analizują dokładnie sposób pracy gałek ocznych pianisty:

Przyszłość VR to nie tylko marketing i badania. Przyszłość VR to także rozrywka Coraz większe firmy inwestują coraz większe nakłady w to, by nowe medium jakim jest wirtualna rzeczywistość już za kilka lat stało się główną masową rozrywką. Firma Warner Bros głęboko wierzy, że już niedaleka przyszłość VR przyniesie nam kilka kasowych hitów filmowych. Zawiązane partnerstwo firm IMAX oraz Warner Bros ma służyć stworzeniu sieci multipleksów, w których zamiast tradycyjnych filmów będziemy oglądać filmy 360.

Jaka naprawdę będzie przyszłość VR? Jakie jeszcze dziedziny może zrewolucjonizować VR? Jakie rozwiązania VR będą dla nas pomocne, a jakie będą zwykłym badziewiem? Wkrótce więcej artykułów z serii.

 

 

Podaj dalej