Gry i aplikacje Virtual Reality

Gry i aplikacje Virtual Reality

Gry i aplikacje Virtual Reality w dzisiejszych czasach coraz bardziej zyskują na popularności. Aplikacje VR są często wykorzystywane w kampaniach marketingowych, zaś gry VR rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Branża wirtualnej rzeczywistości wprowadza nas wielkimi krokami w prawdziwą rewolucję. Za kilkanaście lat diametralnie zmieni się sposób w jaki konsumujemy wszechobecne treści. Ekrany komputerów czy smartfonów w przyszłości na dobre znikną z naszego życia, a wszelkie informacje będziemy otrzymywać za pomocą specjalnych gogli, które docelowo zostaną zastąpione implantami wszczepianymi do mózgu.

To wszystko brzmi jak scenariusz filmu science fiction, prawda? Jednak ten scenariusz powoli realizuje się na naszych oczach. Szacuje się, że globalny rynek rozwiązań VR do 2020 roku będzie wart prawie 30 MLD dolarów. Gry i aplikacje virtual reality są jego mocnym sektorem. Dzięki smartfonom praktycznie każdy z nas już teraz jest w stanie wejść w wirtualną rzeczywistość. Wyposażając się w specjalną nakładkę na telefon, otrzymujemy dostęp do szerokiego spektrum rozwiązań VR.

Gry i aplikacje Virtual Reality – popularne rozwiązania

Gry i aplikacje virtual reality pozwalają stworzyć praktycznie wszystko co jesteśmy w stanie objąć swoim umysłem. W świecie VR ogranicza nas jedynie wyobraźnia twórców treści. Niezwykle wielką popularnością (jeśli chodzi o gry i aplikacje virtual reality) cieszą się różnego rodzaju symulatory. Ciekawym przykładem jest aplikacja “Job simulator”, dzięki której jesteśmy w stanie wcielić się w rolę pracownika z różnych branż:

Dużą popularność, już na początku rozwoju branży virtual reality zaskarbiły sobie różnego rodzaju rollercoastery i kolejki górskie. Dzięki nim jesteśmy w stanie w krótkim czasie doświadczyć niezwykle silnych emocji. Co ciekawe, podczas korzystania z takich gier czy aplikacji virtual reality nasze zmysły zachowują się praktycznie tak jakbyśmy jechali prawdziwą kolejką.

https://www.youtube.com/watch?v=5gF4tyf-zVo&t=141s

Dynamicznie rozwijający się rynek VR daje niezwykle wiele możliwości. Z powodzeniem wykorzystują je giganci rynku. Można śmiało powiedzieć, że to za jego sprawą konsola PS4 zyskała nowe życie. Firma PlayStation w odpowiednim czasie zdała sobie sprawę z tego, jak ogromny potencjał mają gry i aplikacje virtual reality. Powstaje coraz więcej gier w pełni wykorzystujących potencjał wirtualnej rzeczywistości, które dają niezwykle satysfakcjonującą rozrywkę:

Pisząc artykuł o tytule gry i aplikacje virtual reality nie sposób nie wspomnieć też o aplikacjach virtual reality, które również odnajdują się świetnie w wielu branżach. Aplikacje VR z powodzeniem wykorzystywane są przez architektów i projektantów wnętrz:

Wojsko:

Czy w medycynie:

Szacuje się że wirtualna rzeczywistość w ciągu najbliższych kilku lat będzie regularnie wykorzystywana w przynajmniej kilkunastu różnych branżach. Z naszych obserwacji jasno wynika, że ludzie lubią VR i go chcą. Tworząc kampanię marketingowe z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości możemy być pewni, że wzbudzi ona dość duże zainteresowanie społeczeństwa. Gogle VR już z daleka przyciągają entuzjastów nowych technologii. Warto pamiętać, że choć VR jest coraz popularniejszy, to i tak stosunkowo mało osób miało z nim dotychczas do czynienia. ­­

Pokazane w niniejszym artykule przykłady tylko ułamek możliwości jakie oferują aplikacje VR. Bez wątpienia gry i aplikacje virtual reality to przyszłość, która dzieje się na naszych oczach.

EPICVR.pl – tworzymy gry i aplikacje virtual reality.

Czytaj także: aplikacje cardboardfilmy cardboard | aplikacje Oculus Rift | filmy 360 – tworzenie | filmy 360 w turystyce | filmy | tworzenie oprogramowania VR | filmy virtual reality | aplikacje virtual reality

Podaj dalej