Aplikacje Oculus Rift

Aplikacje Oculus Rift

Rzeczywistość wirtualna nie jest nową dziedziną. Pierwsze aplikacje virtual reality powstawały już w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Wtedy jednak wirtualna rzeczywistość ze względu na niedoskonałość ówczesnej technologii była raczej ciekawostką naukową, a na aplikacje Oculus Rift przyszło nam czekać około 50 lat od tamtego momentu.

Warto spojrzeć jak w roku 1991 zachwalano potencjał wirtualnej rzeczywistości:

Choć gogle VR tworzy wiele firm, w tym artykule omówimy głównie aplikacje Oculus Rift. To za sprawą właśnie tej firmy, w 2012 roku wirtualna rzeczywistość odżyła na nowo, po raz kolejny rozpalając nadzieje branży technologicznej. Tym razem w pełni słusznie potencjał VR został dostrzeżony przez branżę. Nie tylko aplikacje Oculus Rift, ale i rozwiązania VR innych producentów zaczęły podbijać rynek.

Firma Oculus Rift stworzyła dobre jakościowo gogle VR, które oferują wreszcie realistyczne doznania w świecie wirtualnej rzeczywistości. Stopniowo w grze zaczęli pojawiać się coraz więksi gracze zajmujący się produkcją podobnego sprzętu. Różne aplikacje Oculus Rift jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się na stronie producenta. Wiele branż dostrzega wielki potencjał w wirtualnej rzeczywistości. Choć początkowo VR powstał celem zaspokojenia potrzeb szkoleniowych w armii, szybko okazało się że i medycyna może wiele zyskać wdrażając rozwiązania VR. Obecnie wirtualna rzeczywistość jest wykorzystywana również w rozrywce, marketingu, architekturze, branży szkoleniowej, nauczaniu oraz szeroko pojętym biznesie. Nasze rozwiązania VR – filmy 360  oraz aplikacje VR  oferują wsparcie dla wszystkich wyżej wymienionych dziedzin.

Zobaczcie jak nasi widzowie obcują z filmami 360 wyświetlanymi na Oculus Rift DK2:

Współcześnie sklep, w którym możemy kupować, oraz pobierać darmowe aplikacje Oculus Rift nosi nazwę Oculus Store.

Znajdziemy tam nie tylko aplikacje Oculus Rift ale również, filmy czy gry. Nie musimy wcale posiadać najnowszej wersji Oculus Rift CV1. Starsza wersja gogli – Oculus Rift DK2 również jest wspierana przez aplikacje Oculus Rift. O wiele lepsze doznania osiągniemy jednak stosując gogle Oculus Rift CV1.

Aplikacje VR stają się obecnie bardzo silną gałęzią marketingu. Dzięki temu, że tworzymy aplikacje Oculus Rift – widzowie doświadczają przeżyć w najwyższej jakości, znacznie lepszej niż ta, którą oferują smartfony włożone w plastikowe czy tekturowe nakładki. Aplikacje Oculus Rift w całości generowane są w komputerze, do którego podłączamy gogle VR. Dobra karta graficzna oraz szybki procesor doskonale radzą sobie z generowaniem obrazu wirtualnej rzeczywistości w wysokiej rozdzielczości. Realizując nasze kampanie VR zawsze zalecamy wykorzystanie gogli Oculus Rift. Wysoka rozdzielczość wyświetlanego obrazu gwarantują świetne jakościowo doznania widza w świecie VR, co znacząco przekłada się na pozytywny odbiór kampanii VR.

Realizujemy skuteczne kampanie VR w oparciu o tworzenie aplikacji Oculus Rift.

Tworzymy interaktywne rozwiązania wirtualnej rzeczywistości. Wiemy doskonale jak wykorzystać potencjał tej technologii w branży szkoleniowej medycznej czy też przemysłowej. Jesteśmy obecni na rynku od 2013 roku i przez ten czas zrealizowaliśmy wiele skutecznych rozwiązań dla klientów z Polski i ze świata. Wśród platform na których najczęściej pracujemy są między innymi HTC Vive, Vive Pro, Oculus RiftOculus Go, Oculus Quest a także Android, iOS i wiele innych systemów, które wspierają rozwiązania wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Zapoznaj się z naszymi realizacjami.

Przejrzyj nasze portfolio: https://epicvr.pl/pl/portfolio-realizacji-vr/

Zachęcamy też do bezpłatnego niezobowiązującego spotkania na którym w dogodnym dla ciebie terminie zaprezentujemy potencjał rozwiązań wirtualnej rzeczywistości zachęcamy do kontaktu: https://epicvr.pl/pl/filmy-360-aplikacje-vr/#kontakt

filmy 360 | filmy VR | aplikacje 360 | aplikacje VR

 

Podaj dalej