Skuteczne kampanie VR

Skuteczne kampanie VR.

W dzisiejszych czasach twórcy kampanii marketingowych coraz częściej wykorzystują nowoczesne technologie w kreowaniu przekazu reklamowego. Walka o zaangażowanie uwagi widza ma kluczowe znaczenie. Współczesny konsument może wybierać spośród dziesiątek różnych produktów. Dlatego stworzenie odpowiedniej reklamy, która na długo zapadnie w jego pamięć ma kluczowe znaczenie. Wirtualna rzeczywistość to nowe narzędzie umożliwiające skuteczne angażowanie konsumenta w przekaz reklamowy naszej marki. Specjalizujemy się w tworzeniu kampanii VR. Przygotowaliśmy krótki przewodnik po tym jakie cechy powinny mieć skuteczne kampanie VR.

Kliknij na film poniżej i zobacz nasze portfolio. To tylko 60 sekund:)

 

Jakie powinny być skuteczne kampanie VR? Oczywiście angażujące. Są jednak pewne pozostałe kryteria, którymi rządzą się nie tylko skuteczne kampanie VR ale i również wszelkie inne kampanie marketingowe. Wirtualna rzeczywistość w biznesie staje się coraz powszechniejsza. Jak VR zmieni Twój biznes? Jak zarobić na VR, dzięki skutecznej kampanii? Prezentujemy kilka najważniejszych kryteriów zwiększających szanse na tworzenie skutecznych kampanii VR.


1. JASNO OKREŚLONY CEL W KAMPANII VR

Najważniejszym czynnikiem determinującym sukces kampanii vr jest cel, który chcemy osiągnąć. Jeśli nie ustalimy celu, nie będziemy wiedzieli jak i czym zmierzyć skuteczność kampanii VR. Celem może być np. skłonienie klienta do odpowiedniego działania, zwiększenie sprzedaży, odświeżenie lub zmiana wizerunku czy wprowadzenie na rynek nowego produktu. Tworząc kampanię VR musimy mieć również pewność, że cel jaki chcemy osiągnąć jest wykonalny. Na obecnym poziomie rozwoju wirtualnej rzeczywistości nie możemy liczyć, że nasze doświadczenie VR obejrzy np. 10 milionów widzów. Możemy jednak liczyć, że 90 procent osób które skorzysta z naszej aplikacji VR czy filmu 360 – w pełni zapamięta przekaz jaki do niego kierujemy. Ich uwaga będzie skierowana dokładnie na to co chcemy im przekazać. Mamy zatem tutaj pewność znacznie skuteczniejszego przekazu reklamowego niż w przypadku tradycyjnych mediów. Ze względu na swoją siłę oddziaływania skuteczne kampanie VR pozwalają na pełne zaangażowanie widza w opowiadaną historię.


2. PRECYZYJNIE DOBRANA GRUPA DOCELOWA VR

Dobra kampania VR musi być precyzyjnie skierowana do konkretnej grupy osób. Inne są upodobania np. 17–latka, a co innego zaangażuje uwagę 35-latki. Dopiero znając grupę docelową, jesteśmy w stanie przygotować odpowiedni komunikat marketingowy, który będzie skuteczny. Jak zarobić na VR? Angażuj! Aplikacje virtual reality aby były skuteczne, muszą angażować. Aby angażowały – muszą być odpowiednio dopasowane do potrzeb użytkownika. Projektowanie doświadczeń vr to sztuka nie tylko od strony graficznej, czy programistycznej, ale przede wszystkim do strony pomysłu i dobrej treści. Nawet najlepsze aplikacje 360 nie obronią się jeśli nie będą miały mocnej treści vr. Jak VR zmieni Twój biznes? Odpowiednia treść podana odpowiedniej grupie docelowej gwarantuje dużą siłę oddziaływania kampanii.


3. WYWOŁYWANIE EMOCJI PRZEZ VR

Emocje pomagają nam podejmować decyzje. W ważnych życiowych momentach, gdy towarzyszą nam silne emocje – działamy zazwyczaj instynktownie. Tworząc dobre jakościowo aplikacje vr nie zapominamy o tym, by przede wszystkim wzbudzały one emocje. Wirtualna rzeczywistość w biznesie to nie tylko słupki, liczby i statystyki. To przede wszystkim widzowie, którzy nie kupują tandety i sztuczności. Emocje w wirtualnej rzeczywistości można wywołać na kilka sposobów. Jak robić to skutecznie? Jak wykorzystać potencjał marketingu VR? Zobacz: F.A.Q.: marketing VR.


4. WYSOKIEJ JAKOŚCI DOZNANIA VR

Dobre jakościowo aplikacje VR są dziś w cenie. Niestety na rynku treści VR wręcz roi się od aplikacji marnej jakości, które nazwalibyśmy raczej eksperymentalnymi. Jeśli osoba, która pierwszy raz w życiu ma styczność z wirtualną rzeczywistością, zobaczy kiepskiej jakości aplikację vr – zapamięta to doświadczenie na długo. Prawdopodobnie w przyszłości będzie unikała kontaktu z wirtualną rzeczywistością. Niskiej jakości treść, czy słabo zrealizowana szata graficzna aplikacji VR zdecydowanie nie przysporzy nam klientów. Prawdopodobnie odwróci uwagę widza od komunikatu, który do niego kierujemy, sprawiając, że całe doświadczenie VR wywoła u widza w najlepszym wypadku obojętność. Unikamy tego jak ognia. W naszej codziennej pracy równie wielką uwagę przykładamy zarówno do treści vr jak i do jakości wykonania aplikacji VR. Dobre jakościowo aplikacje VR bronią się same. Projektowanie doświadczeń vr z nakierowaniem na wysoki komfort użytkownika to podstawa naszej pracy.


5. KAMPANIA VR MUSI WZYWAĆ DO DZIAŁANIA

Skuteczne kampanie VR angażują uwagę widza od pierwszej do ostatniej sekundy. Musimy umiejętnie prowadzić uwagę widza oglądającego treści vr w taki sposób, by na końcu skłonić go do refleksji. Tutaj ważną rolę odgrywają emocje. Jeśli widz doświadczy silnych emocji, jego refleksja będzie szczera. W tym momencie, aby skutecznie trafić do jego świadomości powinniśmy wezwać widza do działania. Czyli w skrócie rzecz biorąc – subtelnie poprosić go aby spełnił to na czym nam zależy.

 

Jak VR odmieni Twój biznes? Dowiedz się więcej. Umów się z nami na bezpłatną konsultację. Pomożemy wykorzystać wirtualną rzeczywistość w biznesie. Z przyjemnością podpowiemy Ci jak zarobić na VR. Wiemy, jak tworzyć skuteczne kampanie VR!

 

 

 

EPICVR – kreatywna agencja VR specjalizująca się w tworzeniu treści VR oraz AR. Tworzymy aplikacje virtual reality, aplikacje augumented reality, filmy 360, doświadczenia VR, gry VR oraz wszelkiego rodzaju inne treści jakie tylko da się konsumować poprzez założenie na głowę gogli z wyświetlaczem?

Wykorzystujemy wirtualna rzeczywistość w biznesie. Zobacz jak VR zmieni Twój biznes. Skontaktuj się z nami i zobacz jak zarobić na VR.

 www.epicvr.pl Wirtualna rzeczywistość w biznesie. Wiemy jak zarobić na VR. Przekonaj się już dziś. KONTAKT

 

Czytaj również: Salon gier VR | Filmy 360 | wirtualna rzeczywistość | aplikacje VR | szkolenia VR | salon VR | film 360 | Tworzenie filmów 360 | wideo 360Dźwięk binauralny | immersja | Content VR

Podaj dalej