Filmy cardboard

Filmy cardboard

Poruszamy tajemniczą nazwę – filmy cardboard. Nie chodzi tutaj jednak o filmy z kartonu, ale o filmy 360, które można oglądać na tekturowych goglach VR. Jak to możliwe?

Czym są filmy 360 i jak powstają?

Film 360 to stosunkowo nowy obszar rozwoju dziedziny jaką jest wirtualna rzeczywistość. Za pomocą wideo 360 możemy przenieść się w sam środek akcji. Film 360 rejestrowany jest przy użyciu zestawów złożonych z kilku kamer lub kamer wieloobiektywowych. Nazywa się je kamerami 360, ponieważ nagrywają całą przestrzeń wokół kamery. Kamery 360 mają swoje pewne ograniczenia. Zestawy złożone z wielu kamer 360 wymagają połączenia ze sobą odrębnie nagranych obrazów, co zwłaszcza w przypadku ruchomych ujęć 360 (tam gdzie kamera 360 się przemieszcza) jest bardzo kłopotliwe. Zestawy dwuobiektywowe lepiej radzą sobie z łączeniem materiału filmowego nagranego dwoma obiektywami (każdy z nich ma pole wiedzenia 180 stopni wokół kamery) jednak oferują niższą rozdzielczość gotowego filmu 360.

Czym dokładnie są filmy 360, które również możemy nazwać filmami Cardboard? Filmy cardboard (filmy 360) pozwalają nam śledzić akcję jaka w momencie nagrania otaczała kamerę. Co za tym idzie możemy poczuć się tak, jakbyśmy uczestniczyli w filmie będąc jednym z jego bohaterów. Dzięki temu całkowicie zmienia się sposób w jaki oglądamy filmy. Przestajemy być tylko biernym uczestnikiem akcji ale możemy przeżywać ją całym sobą.

Filmy cardboard możemy oglądać na wszystkich rodzajach gogli VR. Gogle cardboard są najtańszym i jednym z najpopularniejszych obecnie rozwiązań na rynku. Każdy może zakupić takie gogle w cenie 10 – 20 zł i cieszyć się wirtualną rzeczywistością przy pomocy własnego smartfona. Filmy cardboard możemy oglądać za pomocą kartonowych gogli i telefonu wyposażonego w żyroskop oraz akcelerometr. Przy pomocy tej aplikacji sprawdzimy czy nasz telefon  posiada wyżej wymienione czujniki i czy będzie w stanie odtworzyć filmy cardboard:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vriew.vrchecker

W Internecie powstaje coraz więcej filmów 360. Filmy cardboard (filmy 360 oglądane na goglach cardboard) zaczynają wypełniać coraz więcej kanałów na youtube. Za ich pomocą możemy zwiedzać odrębne zakątki świata i eksplorować przestrzenie niedostępne dla człowieka. Np. spacerować po marsie:

https://www.youtube.com/watch?v=75MItxAvguE

Czy nurkować z rekinami:

Co wspólnego mają filmy cardboard z naszą działalnością i dlaczego o nich piszemy? Naszą specjalizacją są filmy 360. Często realizujemy je dla dużych i znanych marek. Nasi klienci, którzy zlecają nam tworzenie filmów 360 dążą do tego, by te produkcje zobaczyła jak największa liczba osób. Z racji tego, że obecnie wysokiej jakości gogle VR są dosyć drogie – w polskich domach są jeszcze rzadkością. Zachodzi obawa, że nawet jeśli stworzymy świetny film 360, widzowie będą oglądać go na płaskim ekranie komputera, co w zasadzie nie ma sensu. Płaski ekran komputera nigdy nie da takiego wrażenia jak najprostsze gogle VR. Zatem nasi klienci często zamawiają u nas spersonalizowane gogle VR z przygotowanym przez nich nadrukiem. Takie gogle VR rozdają potem widzom filmów 360, które są nie tylko narzędziem do oglądania filmów 360 ale i miłą pamiątką z logotypem firmy klienta. Ludzie zachowują gogle w domu i korzystają z nich również przy oglądaniu filmów 360 innych autorów, jednak zawsze, zakładając je na głowę widzą logo firmy naszego klienta.

Dlaczego filmy cardboard to ciekawy sposób promocji?

Jak filmy cardboard pomogą wypromować się Twojej firmie? Wyobraź sobie, że jesteś na bardzo zatłoczonych targach w dużej europejskiej stolicy. Z każdego stoiska, praktycznie każdy próbuje Ci coś wcisnąć. Ludzie usiłują Ci zaproponować rozwiązania, których fizycznie nie możesz zobaczyć. Oglądasz więc setki katalogów, ulotek i broszur. Aż tu nagle docierasz do stoiska, gdzie ktoś zakłada Ci na głowę gogle VR i pokazuje oferowane rozwiązanie w taki sposób, że możesz go doświadczyć fizycznie w praktycznie taki sam sposób jak doświadczasz świata rzeczywistego. Brzmi atrakcyjnie, prawda? Właśnie takie rozwiązania są możliwe do stworzenia przy wykorzystaniu filmów Cardboard. Jesteśmy pionierami w tworzeniu szeroko pojętych treści VR. Jako jedni z pierwszych w Polsce zaczęliśmy tworzyć filmy 360. Filmy cardboard są skuteczną metodą pozyskiwania nowych klientów. Oferując klientom np. na targach czy podczas spotkań handlowych filmy cardboard – jesteśmy w stanie znacznie skuteczniej wpłynąć pozytywnie na ich decyzje zakupowe niż w przypadku gdybyśmy im pokazywali płaską prezentację 2d.

https://epicvr.pl/pl/filmy-360-jak-tworzymy-filmy-sferyczne-warto-nas-wybrac/

Potrzebujesz rozwiązań VR? Chcesz mieć własne filmy cardboard? Skontaktuj się z nami!

Czytaj także: filmy 360 | filmy VR | tworzenie filmów 360 | salon vr | dźwięk binauralny | przyszłość VR| filmy 360 | filmy VR | aplikacje 360 | aplikacje VR

Podaj dalej