Salon gier VR

Salon gier VR

W obecnych czasach ludzkość pragnie coraz silniejszych bodźców i coraz bardziej nietypowej rozrywki. Coś co cieszyło nas kilkanaście lat temu – np. proste gry na konsoli pegasus dziś nawet w odświeżonej wersji kompletnie nie zda egzaminu. Salon gier VR umożliwia pełne zaangażowanie się w wirtualny świat, zacierając granicę między tym oferuje świat prawdziwy a wirtualna rzeczywistość.

Rozrywka to wielki biznes. Międzynarodowe koncerny nieustannie szukają rozwiązań, które przeniosą branżę rozrywkową na jeszcze wyższy poziom. Nie chodzi już tylko o jakość doznań ale także o ich mutlisensoryczność. Angażowanie większej ilości zmysłów sprawia, że w rozrywkę zanurzamy się coraz bardziej, zapominając o świecie realnym. Bardzo rozwojową dziedziną rozrywki w ostatnim czasie staje się salon gier VR.

Salon gier vr umożliwia nie tylko poznanie czym jest wirtualna rzeczywistość ale i doświadczanie VR-u na wyższym poziomie, niż przy użyciu smartfona i aplikacji cardboard w domu. W salonach gier VR każdy może doświadczyć wirtualnej rzeczywistości przy użyciu sprzętu wysokiej klasy.

Większość obecnie istniejących na rynku salonów gier VR wyposażona jest w zaawansowane stanowiska, stworzone w oparciu o dodatkowe rozwiązania dzięki którym możemy przenieść do VR całe nasze ciało. Nie chodzi już tylko o to by założyć gogle VR, słuchawki i dać się porwać wirtualnej rzeczywistości. Zaangażowanie w VR dodatkowych zmysłów – smak czy dotyk – sprawia, że nasze odczucia przebywania w wirtualnym świecie są jeszcze bardziej realistyczne.

DLACZEGO SALON GIER VR TO PRZYSZŁOŚĆ ROZRYWKI?

Vr to nowe medium, które daje nam niesamowite wrażenia. Możemy eksplorować nowe światy i przeżywać nowe doświadczenia, jakich w rzeczywistym świecie nie moglibyśmy doświadczyć. Przykładem może tu być np. latanie

Oglądanie filmu 360 z perspektywy głównego bohatera, mając wrażenie, że uczestniczymy w samym środku akcji filmu

 

Salony gier VR to przyszłość. O ile prawie każdy entuzjasta technologii VR jest w stnaie pozwolić sobie na zakup kartonowych gogli VR do telefonu, o tyle już nie każdy jest w stanie co pół roku inwestować kilkaset euro w najnowsze gogle VR, które do pracy wymagają coraz wyższej mocy obliczeniowej komputera. Salon gier vr gwarantuje stały dostęp do najwyższej jakości gier vr, dając gwarancję niesamowitych wrażeń.

Wyspecjalizowane parki rozrywki VR już teraz stają się bardzo popularne. Jako przykład warto wspomnieć o sieci THE VOID, która oferuje niesamowite rozwiązania. Zakładając gogle i specjalny plecak z komputerem jesteśmy w stanie zupełnie swobodnie przemieszczać się po wielkiej przestrzeni grając w gry VR.

W Polsce mamy kilka salonów gier VR. Niektóre bazują na rozrywce zespołowej oferując np. specjalne bieżnie, dzięki którym możemy poruszać się w świecie wirtualnym przy użyciu nóg – w taki sam sposób jak robimy to w świecie rzeczywistym.

Aktualna lista salonów VR znajduje się tutaj.

Salon gier VR to niewątpliwie przyszłość masowej rozrywki VR. Wierzymy, że wraz rozwojem wirtualnej rzeczywistości salony gier VR będą oferowały coraz bardziej niesamowite doznania, nie będąc jedynie ciekawostką turystyczną, ale pełnoprawną rozrywką, jak np. dzisiaj kino.

Agencja VR – EPICVR – tworzymy filmy 360, aplikacje VR

Czytaj również: Filmy 360 | wirtualna rzeczywistość | aplikacje VR | Tworzenie filmów 360 | dźwięk binauralny

Podaj dalej