Tworzenie gier vr

Tworzenie gier VR

Rozwiązaniami wirtualnej rzeczywistości zajmujemy się już od 2013 roku. Przez ten czas zrealizowaliśmy kilkadziesiąt projektów dla klientów z całego świata. Pracowaliśmy z praktycznie każdą branżą, która jest w stanie wykorzystać potencjał rozwiązań VR. Od rozwiązań medycznych VR, poprzez VR dla zakładów produkcyjnych aż do projektów rozrywkowych i gier VR – mamy bogate doświadczenie w każdym aspekcie tworzenia rozwiązań VR. Oprócz projektów komercyjnych staramy się rozwijać równolegle własne pomysły, które dają nam dużo zabawy i satysfakcji. Jednym z takich projektów jest tworzona przez nas od kilku miesięcy, interaktywna gra VR – Shooter VR.

Aktualne prowadzimy końcowe prace nad grą VR na gogle Oculus Go. Nasz projekt – FPS Shooter VR, to w pełni interaktywna rozbudowana gra, w której przyjdzie nam zmierzyć się z hordą przeciwników rozlokowanych w korytarzach metra.

Interaktywna gra VR powstaje na silniku graficznym Unity. Aktualnie trwają prace końcowe nad tytułem. Wdrożenie i uruchomienie gry na platformie Oculus Go planowane jest na marzec 2019. Śledź na bieżąco informacje o tym projekcie na stronie:

Nasza agencja VR dostarcza kompleksowe rozwiązania VR dla wielu branż. Wśród naszych specjalności jest: tworzenie filmów 360, tworzenie aplikacji VR oraz tworzenie gier VR.

Nasze bogate doświadczenie zdobyte poprzez współpracę z wieloma międzynarodowymi firmami sprawia, że jesteśmy jedną z najskuteczniejszych i najbardziej znanych agencji VR w Polsce.

 

Tworzenie gier VR – oprogramowanie

Nasz zespół to szereg różnych osobowości, które wnoszą doświadczenie z różnych dziedzin – tak bardzo potrzebne w rozległej dziedzinie, jaką jest tworzenie gier VR. ­Na co dzień ekipa tworząca gry VR realizuje również szereg innych przedsięwzięć z zakresu tworzenia szeroko pojętego contentu VR dla klientów biznesowych. Zatrudniamy doświadczonych game-developerów, programistów, specjalistów od modelowania 3d, renderingu i wiele innych osób niezbędnych do tego, by tworzony przez nas projekt (gra vr lub aplikacja VR) była na najwyższym poziomie.

Tworzenie gier VR w naszej firmie zazwyczaj realizowane jest w dwóch wiodących silnikach gier VR. Jednym z nich jest Unity 3d.

To silnik gier umożliwiający tworzenie wysokiej jakości produktów, gier VR i aplikacji, które wizualnie stoją na najwyższym poziomie. Ponadto posiada on szereg narzędzi optymalizacyjnych, sprawiających, że gra VR uruchomi się nawet na słabym sprzęcie.

Drugim, równie często wykorzystywanym przez nas do tworzenia gier VR narzędziem jest Unreal Engine:

To silnik gier VR pozwalający na uzyskanie wysokiej jakości grafiki i animacji w grach VR. Ponadto, tak jak wcześniej wspomniany silnik – i on posiada szereg narzędzi optymalizacyjnych.

 

Jak pracujemy tworząc gry VR?

Na początku współpracy niezwykle ważne jest zrozumienie pomysłu i koncepcji zleceniodawcy. Wypytujemy dosłownie o każdy szczegół i każdy aspekt tego jak klient widzi finalną produkcję. Następnie przechodzimy do etapu prototypowania i analizy rozwiązań, które zastosujemy. Na tym etapie pracy musimy dokładnie przemyśleć czy zaproponowane przez nas rozwiązania, np. mechanika gry VR będą intuicyjne i komfortowe dla użytkownika. W końcowym etapie okresu przygotowawczego testujemy poszczególne elementy gry VR i sprawdzamy czy wszystko dobrze działa.

Kolejnym etapem rozległej dziedziny, jaką jest tworzenie gier VR jest praca zespołu programistów, grafików i animatorów (w zależności od specyfikacji projektu może w tym etapie brać udział mniej lub więcej specjalistów). Po tej fazie również przeprowadzamy testy działania i funkcjonalności elementów gry.

Następnie przekazujemy gotową grę VR klientowi.

Tworzenie gier VR to niezwykle skomplikowany proces jednak pracując z dobrą, doświadczoną w tym polu agencją – ma się pewność, że wszystkie prace zostaną wykonane na czas a efekt finalny będzie zadowalający.

EPIC VR – tworzenie gier VR

ADRIAN LAPCZYNSKI EPICVR
Adrian Łapczyński
Jestem pasjonatem nowych technologii. Na co dzień dowodzę agencją VR - EPICVR oraz współtworzę CreativeStudio,
które specjalizuje się w produkcji filmowej. Jestem laureatem blisko 40 nagród i wyróżnień filmowych.

 

Podaj dalej