Industry 4.0. VR – prototypowanie produkcji – inteligentny system VR

Industry 4.0. VR – prototypowanie produkcji – Zintegrowane narzędzie VR dla produkcji.

 

Dzisiejsze zakłady produkcyjne to nowoczesne, w pełni zautomatyzowane hale, w których coraz większą część pracy człowieka zastępują wysokiej klasy maszyny. Skomplikowane parki maszynowe, systemy IoT czy sztuczna inteligencja są powszechne w większości zakładów produkcyjnych. Organizacja pracy nowoczesnego zakładu produkcyjnego to bardzo skomplikowane i odpowiedzialne zadanie.

Postanowiliśmy stworzyć dedykowane narzędzie w technologii VR, które znacznie usprawnia prototypowanie produkcji oraz analizę procesów zachodzących na hali produkcyjnej. Stworzona przez nas aplikacja VR, dedykowana dla przemysłu 4.0 powstaje wspólnie z profesorami z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Konsultację merytoryczną zapewniają osoby, które na co dzień zarządzają dużymi zakładami produkcyjnymi. Pierwsze, testowe uruchomienie aplikacji wraz z 4 różnymi środowiskami produkcyjnymi zostanie uruchomione w ramach programu współpracy z WSB Wrocław i Opole. Studenci kierunków automatyzacja produkcji, automatyzacja systemów wytwarzania oraz inżynieria 4.0 będą mogli znaleźć się w różnych wirtualnych halach produkcyjnych. Precyzyjne odwzorowane środowiska w wirtualnej rzeczywistości pozwolą w pełni realistycznie analizować procesy jakie zachodzą podczas produkcji.

industry 4.0 prototypowanie - 5
industry 4.0 prototypowanie – inteligentna aplikacja vr

Jeśli chcesz poznać dokładną specyfikację naszego rozwiązania – chętnie odwiedzimy Twoją firmę i zaprezentujemy wszystkie możliwości naszej aplikacji VR Industry 4.0 podczas niezobowiązującego spotkania. Ze względu na nowatorski i przełomowy charakter projektu, prezentujemy w portfolio wyłącznie ogólne informacje na temat aplikacji, bez szczegółowej specyfikacji.

 

Funkcjonalności aplikacji VR Industry 4.0 – prototypowanie produkcji:

– możliwość prototypowania produkcji na podstawie wprowadzonych przez użytkownika danych,

– możliwość testowania pracy poszczególnych maszyn jak i kompletnego parku maszynowego pod kątem zadanych parametrów,

– realistyczna symulacja zadań produkcyjnych,

– moduł szkoleniowy,

– moduł bhp,

– moduł planowania,

industry 4.0 prototypowanie - 1
industry 4.0 prototypowanie

Industry 4.0 VR to niezwykle zaawansowany technologicznie projekt VR. Realistyczne odwzorowanie środowiska produkcyjnego to główny cel jak przyświeca nam tworząc tą aplikację. Oferujemy kompleksowe narzędzie do prototypowania, symulacji i zarządzania produkcją w niezwykle realistycznej formie. Wykorzystanie technologii wirtualnej rzeczywistości po raz pierwszy pozwala na całkowite zanurzenie się w dowolnej hali produkcyjnej. Dostępne dotychczas narzędzia umożliwiają jedynie podziwianie hali produkcyjnej na podstawie rysunków 2d i płaskich modeli wyświetlanych na ekranie. W naszej aplikacji użytkownik może w pełni zanurzyć się w hali produkcyjnej i przetestować prototypowane rozwiązania na początkowym etapie, zanim zakład przystąpi do ich wdrożenia. Już na etapie projektowania możemy nie tylko rozplanować optymalny układ maszyn, ale przede wszystkim przetestować (zupełnie bez żadnych kosztów) jak dane rozwiązanie sprawdzi się w rzeczywistości.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami.

 

https://epicvr.pl/pl/platforma-szkoleniowa-vr/

Mamy bogate doświadczenie we wdrażaniu projektów VR w różnych środowiskach przemysłowych. Zobacz inne zrealizowane przez nas projekty:

https://epicvr.pl/pl/industry-4-0-szkolenie-vr-virtual-reality-krakodlew/

https://epicvr.pl/pl/filmy-promocyjne-360-branza-przemyslowa-vr-industry-4-0/

Zobacz pełne portfolio:

https://epicvr.pl/pl/portfolio-realizacji-vr/

Podaj dalej