VR w medycynie – aplikacja medyczna VR

VR w medycynie – aplikacja medyczna VR

Dzięki wirtualnej rzeczywistości możemy w sposób dotychczas nieosiągalny przy użyciu innych mediów, doświadczać nauki, czy oglądać z bliska skomplikowane procesy. Jedną z najbardziej wymagających dziedzin, z jakimi pracujemy przy wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości jest medycyna. Wszelkie rozwiązania dotyczące szeroko pojętej medycyny, lecznictwa czy anatomii, muszą w bardzo rygorystyczny sposób w pełni realistycznie odzwierciedlać procesy zachodzące w ludzkim ciele. Branża medyczna to wymagająca ale i równie wdzięczna dziedzina do przełożenia na VR.

vr medical training
vr medical training

Anatomia VR, operacje i zabiegi medyczne VR

Współpracujemy aktualnie z profesorami medycyny nad stworzeniem uniwersalnego narzędzia VR, które umożliwi zarówno symulowanie skomplikowanych procesów takich jak operacje czy zabiegi medyczne, jak i pozwoli na znacznie szybsze przyswojenie wiedzy z zakresu anatomii. Rozwiązanie dedykowane dla lekarzy i studentów medycyny, które tworzymy dostępne jest aktualnie w wersji beta.

Dowiedz się więcej o tym jak tworzymy zaawansowane aplikacje VR.

Projekt ten już od początku otrzymał wiele pozytywnych opinii ze środowiska. Nauka anatomii poprzez wirtualną rzeczywistość pozwala dokładnie obejrzeć te miejsca, które dotychczas były niedostępne dla ludzkiego oka. Sięgnięcie ręką po kość, wyjęcie mięśnia, czy rozebranie oka człowieka na części daje znacznie skuteczniejszy obraz tego jak funkcjonuje ludzkie ciało, niż jakakolwiek książka do anatomii.

 

vr medical training 3
vr medical training

Zabiegi medyczne wykonywane przy użyciu wirtualnej rzeczywistości pozwalają w sposób bezinwazyjny przeprowadzać skomplikowane zabiegi i operacje bez jakiegokolwiek ryzyka. Co więcej, jakiekolwiek czynności wykonane w wirtualnej rzeczywistości możemy w łatwy sposób monitorować i na bieżąco kontrolować poprawność ich wykonania, dając użytkownikowi informację zwrotną.

Ze względu na nowatorski charakter projektu i ochronę własności intelektualnej, w portfolio prezentujemy wyłącznie wybrane fragmenty projektu.

vr medical training
vr medical training

Zaproś nas na bezpłatną prezentację i poznaj nasze rozwiązanie VR dla medycyny już dziś. Zmieniamy oblicze nauki anatomii i szkoleń medycznych.

 

Mamy bogate doświadczenie w dostarczaniu rozwiązań VR dla branży medycznej. Zobacz inne nasze medyczne projekty:

https://epicvr.pl/pl/film-sferyczny-promujacy-polska-branze-sprzetu-medycznego/

https://epicvr.pl/pl/medicine-vr-experience-animacja-vr-360-merck-group/

https://epicvr.pl/pl/portfolio-realizacji-vr/

Podaj dalej