Aplikacje VR w architekturze – wizualizacje VR, wnętrza VR

Aplikacje VR w architekturze – wizualizacje VR, wnętrza VR

Wirtualna rzeczywistość przeżywa obecnie swoje najlepsze lata. Z miesiąca na miesiąc powstają dziesiątki świetnych aplikacji VR rewolucjonizujących wiele branż. Od doskonałych filmów 360 ze świetnym dźwiękiem binauralnym poprzez interaktywne aplikacje VR dające użytkownikom niesamowite możliwości.

Rozwiązania VR stają się coraz lepsze i wszystko wskazuje na to, że wirtualna rzeczywistość wkrótce zdominuje wiele rynków. Są dziedziny, które wręcz czekały na to aż VR po nie przyjdzie. Jedną z nich jest z pewnością branża architektoniczna. VR w architekturze to skuteczna metoda prezentacji.

Zanim przejdziemy do dalszej części artykułu zachęcamy do zapoznania się z naszym pionierskim rozwiązaniem realizowanym dla klienta z Abu Dhabi. Jest to połączenie aplikacji VR z interaktywnym control-roomem służącym do zarządzania inteligentnym systemem sterowania miastem.

https://youtu.be/DqF9-wXy6B4

Poznaj nasze realizacje:

Jak dobrze sprawdza się VR w architekturze?

Wyobraźmy sobie sytuację projektanta, który dotąd nie korzystał z rzeczywistości wirtualnej. Tworząc swoje najbardziej efektowne projekty architektoniczne, co najwyżej mógł je pokazać w formie trójwymiarowej wizualizacji na płaskim ekranie komputera. Wykorzystując jednak VR w architekturze, projektant może oglądać wizualizacje VR w niezwykle sugestywnej formie. Wystarczy, że założy gogle VR a jego projekty architektoniczne nabiorą pełnego realizmu. Za pomocą architektonicznej aplikacji VR projektant może wejść do wnętrza trójwymiarowej przestrzeni w taki sposób jakby oglądał od wewnątrz wybudowany już obiekt.

Oto jeden z naszych projektów zrealizowany dla holenderskiego klienta, który dzięki naszej aplikacji VR – house in VR prowadzi zdalną sprzedaż mieszkań. Klienci w dowolnym miejscu na Ziemi mogą przenieść się do wnętrza swojego przyszłego domu i dokładnie obejrzeć każdy jego zakamarek.

Wizualizacje i wnętrza VR są w pełni realistyczne

Współczesna technologia VR umożliwia tworzenie w pełni immersyjnych aplikacji VR. Oznacza to, że przebywając w architektonicznej aplikacji VR mamy wrażenie w pełni fizycznego przebywania w niej. Wnętrza VR mogą wyglądać dokładnie w taki sam sposób jak będą wyglądały po wybudowaniu.

Aplikacje VR w branży deweloperskiej

Z aplikacji VR w architekturze chętnie korzystają deweloperzy mieszkaniowi. Za pomocą wizualizacji VR są oni w stanie w pełni szczegółowo pokazać klientom przyszłe wnętrza ich mieszkań. Dzięki temu klienci za pomocą aplikacji VR znacznie skuteczniej są w stanie określić czy dany metraż jest dla nich odpowiedni, jakie będzie nasłonecznienie mieszkania oraz czy aktualny układ pomieszczeń im w pełni odpowiada. Wirtualna rzeczywistość oferuje szerokie możliwości prototypowania. Aplikacje VR w architekturze i tzw. spacery deweloperskie to bardzo pożądane rozwiązania w branży VR.

Muzea chętnie wykorzystują wizualizacje VR

Wizualizacje VR świetnie nadają się do ukazania praktycznie każdego obiektu w pełni realistyczny sposób. Silniki programów graficznych takich jak Unity 3d czy Unreal potrafią generować w czasie rzeczywistym foto realistyczną grafikę. Możliwości wirtualnej rzeczywistości chętnie wykorzystują muzea, które przygotowują interaktywne pokazy swoich ekspozycji. Równie często ekspozycje muzealnych wystaw rozszerzane są dodatkowo poprzez aplikacje VR, które np. zabierają widzów w przeszłość.

Wizualizacje VR to niezwykle skuteczne narzędzie w rękach architektów i projektantów. Za pomocą wizualizacji VR możemy w jasny, prosty i dobitny sposób przedstawić potencjalnym klientom korzyści jakie niesie ze sobą nasz produkt. Nasza agencja VR tworzy wizualizacje VR, wizualizacje architektoniczne oraz rozwiązania VR dla projektantów. Wirtualna rzeczywistość (a wraz z nią wizualizacje VR) rewolucjonizuje coraz więcej branż. Bądź częścią tej rewolucji. Poznaj skuteczne, wysokiej jakości wizualizacje VR już teraz.

Wirtualna rzeczywistość to świat nieograniczonych możliwości. Tylko od Ciebie zależy, jak wykorzystasz jej potencjał w swoim biznesie. Podpowiemy Ci jak w pełni wykorzystać oferowane przez aplikacje VR możliwości tak, by Twoja firma zarobiła jak najwięcej!

EPICVR – aplikacje VR, VR w architekturze, wizualizacje VR, wnętrza VR, spacery dewleoperskie VR, VR w budownictwie, VR w muzeach, interaktywne muzea i wystawy VR.

Sprawdź naszą ofertę. Poznaj rozwiązania VR i dowiedz się jak niezwykle silnym i sugestywnym medium staje się branża VR.

 

 

Czytaj również: film virtual reality | aplikacje Oculus Rift | filmy cardboard | salon gier VR | aplikacje cardboard | filmy 360 | filmy VR | aplikacje 360 | aplikacje VR| aplikacje virtual reality | aplikacje AR, aplikacje rozszerzonej rzeczywistości 

EPICVR.PL – aplikacje VR, filmy 360, aplikacje AR

Podaj dalej