VR, immersja – jak wyglądają angażujące doświadczenia VR? Jak szybko rozwija się branża wirtualnej rzeczywistości?

VR, immersja - jak wyglądają angażujące doświadczenia VR

VR, immersja – jak wyglądają angażujące doświadczenia VR? Jak szybko rozwija się branża wirtualnej rzeczywistości?

VR, immersja – jak wyglądają angażujące doświadczenia VR

Wirtualna rzeczywistość rozwija się niezwykle dynamicznie na naszych oczach. Z miesiąca na miesiąc nowe rozwiązania VR rewolucjonizują branżę. Rzeczywistość wirtualna przyzwyczaiła nas do tego, że rozwój jaki w innych branżach zajmuje dziesięciolecia, w branży VR trwa co najwyżej 3-4 kwartały.

W ostatnim czasie w Internecie fenomenem stał się film prezentujący rollercoaster VR przyszłości. Zachęcam w tym momencie do zapoznania się z materiałem, a później do dalszej lektury artykułu:

SeaWorld VR Roller Coaster

This new SeaWorld ride looks terrifying.

Opublikowany przez VRScout Poniedziałek, 19 czerwca 2017

Immersyjne przeżycia w świecie VR

Któż z fanów ekstremalnych przygód nie chciałby się wybrać w taką przejażdżkę. Sam tradycyjny rollercoaster już wywołuje spore wrażenie. Jednak połączenie go ze światem VR wrażenie to kilkukrotnie potęguje. Zapewne poziom immersji jakiego doświadczamy podczas przejażdżki tym rollercoasterem jest nieporównywalny z innymi doświadczeniami VR. Zaprezentowany przez firmę SeaWorld rollercoaster to połączenie prawdziwej kolejki górskiej z rollercoasterem VR. Kolejka zabiera uczestników w dynamiczna podróż przez zakamarki podwodnego świata. Podczas przejażdżki płyniemy między podwodnymi skałami i próbującymi zaatakować nas – podwodnymi stworzeniami.

Obserwując reakcję użytkowników wrażenia są niesamowite. To kolejny świetny przykład spójnego połączenia rzeczywistości wirtualnej z doznaniami świata realnego. Podobnym przykładem połączenia doznań w świecie VR ze światem realnym jest kampania piwa Old Irish:

Na początku artykułu wspomniałem o dynamicznej ewolucji w branży VR. Patrząc na zaprezentowaną przez SeaWorld aplikację VR warto porównać ją z pierwszymi rollercoasterami VR, które powstawały kilka lat temu. Jako przykład można pokazać jedno z pierwszych doświadczeń VR, a w zasadzie bardziej doświadczenie 3d z roku 2011

Postęp w rozwoju wirtualnej rzeczywistości

Widać wyraźnie jak wielkiego skoku jakościowego dokonała branża wirtualnej rzeczywistości w ciągu ostatnich sześciu lat. Można powiedzieć, że postęp w VR dokonuje się tak szybko, jak szybko poruszają się wagoniki rollercoastera.

Obecnie wirtualna rzeczywistość to najszybciej rozwijająca się technologia naszych czasów. Twórcy rozwiązań VR: aplikacji VR, filmów 360 i sprzętu do korzystania VR dążą do tego, by za kilka lat praktycznie niemożliwe było rozróżnienie świata realnego od wirtualnego. Równie ciekawym trendem w tworzeniu aplikacji VR jest fakt, że większość gogli VR zaprojektowano tak, by możliwie jak najdłużej nie ściągać ich z głowy.

Obecnie posiadając Samsung Gear VR, możemy praktycznie nie ściągać gogli VR z głowy przez kilka godzin. Przy pomocy zestawu VR Samsunga możemy nie tylko korzystać z aplikacji VR, czy oglądać filmy 360, ale także wirtualnie spotykać się ze znajomymi i uprawiać z nimi różne aktywności w świecie VR.

Ponadto możemy przeglądać Internet, wysyłać wiadomości, maile, przeglądać Facebooka i korzystać z wielu innych aktywności, które normalnie wykonujemy na smartfonach, laptopach i komputerach stacjonarnych.

Z wielką przyjemnością obserwujemy rozwój wirtualnej rzeczywistości. Szybki rozwój branży VR napawa nas wielkim optymizmem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne niesamowite, immersyjne rozwiązania VR.

Czytaj także: | aplikacje virtual reality | aplikacje AR, aplikacje rozszerzonej rzeczywistości 

EPICVR.PL – aplikacje VR, filmy 360, aplikacje AR

 

Filmy 360 – jak tworzymy filmy sferyczne i dlaczego warto nas wybrać?

Aplikacje VR – tworzymy skuteczne aplikacje VR

Marketing VR – FAQ – czyli wszystko co musisz wiedzieć o wykorzystaniu VR w marketingu        

Przeczytaj inne:
fotografia 360 zdjecia 360 stopni
Fotografia 360, zdjęcia 360 stopni

Fotografia 360, zdjęcia 360 stopni Współczesny rozwój technologii sprawił, że pewne rozwiązania zarezerwowane niegdyś dla profesjonalistów dostępne są dziś dla...

Zamknij