Przyszłość rzeczywistości wirtualnej VR

epicvr-filmy-360

Przyszłość rzeczywistości wirtualnej VR

Przyszłość rzeczywistości wirtualnej. Jak VR zmieni nasze życie?

Czy w przyszłości większość czasu będziemy spędzać w rzeczywistości wirtualnej? Już teraz mamy dostęp do coraz więcej liczby aplikacji vr, w których możemy wykonywać przeróżne czynności.

Kilka dni temu pisaliśmy o temacie: jedzenie posiłków w wirtualnej rzeczywistości, na przykładzie wycieczki do świata VR jaką urządził sobie znany amerykański prezenter tv – Conan O’Brien. Oprócz jedznia w vr, testował on również wirtualne biuro, oraz parę innych przestrzeni znanych nam z naszej codziennej rzeczywistości. Twórcy aplikacji VR coraz chętniej przenoszą nasz rzeczywisty świat do rzeczywistości wirtualnej. Kilka dni temu firma Oculus VR – producent gogli vr Oculus Rift zaprezentował demo o nazwie Toybox.

Aplikacja umożliwia nam zabawę w świecie VR, znanymi nam ze świata codziennego przedmiotami. Przy pomocy kontrolerów ruchu Oculus Touch możemy m.in. bawić się klockami, grać w ping-ponga, czy chociażby strzelać z procy. Najciekawszą funkcją aplikacji jest możliwość uczestniczenia w rozgrywkach z drugim graczem, którego awatar zobaczymy w świecie wirtualnym. Aplikacja świetnie odwzorowuje ruchy graczy oraz fizykę przedmiotów. Dzięki niej mamy bardzo realistyczne wrażenie bycia w świecie VR.

Kto wie, być może już w niedalekiej przyszłości zamiast wydawać pieniądze na zabawki w świecie rzeczywistym, będziemy z nich korzystać tylko za pomocą nowego medium jakim jest rzeczywistość wirtualna.

Czytaj także: dźwięk binauralny | aplikacje rozszerzonej rzeczywistości | immersja | aplikacje vr | filmy 360