Przyszłość rzeczywistości wirtualnej VR

Przyszłość rzeczywistości wirtualnej. Jak VR zmieni nasze życie?

Czy w przyszłości większość czasu będziemy spędzać w rzeczywistości wirtualnej? Na podstawie obserwacji naszego świata – można śmiało powiedzieć, że tak. Zwróćmy uwagę na to jak smartfony zawojowały nasze życie. Wsiadając do metra, autobusu czy tramwaju, z pewnością przynajmniej połowa osób, w czasie podróży będzie wpatrzona w ekran smartfona. Taki obrazek w zasadzie nie różniłby się niczym od obrazu świata, w którym ludzie siedzieliby w goglach VR na głowie. Już teraz mamy dostęp do coraz więcej liczby aplikacji vr, w których możemy wykonywać przeróżne czynności.

 

Zostań ekspertem od VR. Mamy dla Ciebie świetne narzędzie. Zobacz: https://epicvr.pl/pl/vr-expert/

Kilka dni temu pisaliśmy o temacie: jedzenie posiłków w wirtualnej rzeczywistości, na przykładzie wycieczki do świata VR jaką urządził sobie znany amerykański prezenter tv – Conan O’Brien. Oprócz jedznia w vr, testował on również wirtualne biuro, oraz parę innych przestrzeni znanych nam z naszej codziennej rzeczywistości. Twórcy aplikacji VR coraz chętniej przenoszą nasz rzeczywisty świat do rzeczywistości wirtualnej. Kilka dni temu firma Oculus VR – producent gogli vr Oculus Rift zaprezentował demo o nazwie Toybox.

Aplikacja umożliwia nam zabawę w świecie VR, znanymi nam ze świata codziennego przedmiotami. Przy pomocy kontrolerów ruchu Oculus Touch możemy m.in. bawić się klockami, grać w ping-ponga, czy chociażby strzelać z procy. Najciekawszą funkcją aplikacji jest możliwość uczestniczenia w rozgrywkach z drugim graczem, którego awatar zobaczymy w świecie wirtualnym. Aplikacja świetnie odwzorowuje ruchy graczy oraz fizykę przedmiotów. Dzięki niej mamy bardzo realistyczne wrażenie bycia w świecie VR.

 

Zobacz nasze najnowsze projekty VR:

 

Kolejnym, niezwykle silnym medium związanym z wirtualną rzeczywistością są filmy 360. Dają one użytkownikom niezwykle realistyczne wrażenie przebywania w innych światach. Wykorzystując interaktywne filmy VR, możemy dać użytkownikom możliwość wpływania na dalszy przebieg akcji filmu, co znacząco przekłada się na zaangażowanie widza. Kampanie marketingowe VR wykorzystujące filmy sferyczne dają znacznie lepsze efekty, niż tradycyjne kampanie reklamowe oparte na treściach filmowych 2d.

Poznaj jeden z naszych projektów, który promuje nasz kraj za granicą:

 

Kto wie, być może już w niedalekiej przyszłości zamiast wydawać pieniądze na zabawki w świecie rzeczywistym, będziemy z nich korzystać tylko za pomocą nowego medium jakim jest rzeczywistość wirtualna.

Czytaj także: dźwięk binauralny | aplikacje rozszerzonej rzeczywistości | immersja | aplikacje vr | filmy 360

 

https://epicvr.pl/pl/aplikacje-vr/

https://epicvr.pl/pl/filmy-360-jak-tworzymy-filmy-sferyczne-warto-nas-wybrac/

Podaj dalej