Filmy na VR

Filmy na VR

Wirtualna rzeczywistość zyskuje coraz większą popularność nie tylko w sieci, ale również i w rzeczywistym świecie. Ludzkość coraz chętniej sięga po gogle VR nie tylko w celach zawodowych, ale również i dla rozrywki. Wirtualna rzeczywistość nie tylko potrafi ułatwiać życie człowieka, zwiększać efektywność nauki (czytaj VR w edukacji oraz szkolenia VR), badać szczegółowo zagadnienia medyczne (czytaj VR w medycynie) czy promować produkty (czytaj VR w reklamie i marketingu). Wirtualna rzeczywistość to również rozrywka. Jej silnymi dziedzinami są zarówno gry VR jak i filmy VR. W tym artykule dowiesz się więcej o tym gdzie i jak znaleźć filmy VR.

Filmy na VR podbiją internet?

Coraz więcej treści przesyłanych na portal Youtube to filmy VR. Filmy VR – virtual reality to filmy 360 nagrane w taki sposób, że możliwe jest rozglądanie się po przestrzeni filmu w każdym kierunku, w dokładnie taki sam sposób w jaki możemy się rozglądać po przestrzeni świata rzeczywistego. Filmy na VR pozwalają opowiadać historie w nowy sposób. Pojawienie się filmów na VR pozwoliło zerwać z przywiązaniem ludzkości do oglądania obrazu filmowego na płaskim wycinku ekranu. Wirtualna rzeczywistość pozwala przeżywać akcję filmu VR w dokładnie taki sam sposób jak przeżywamy egzystencję w świecie rzeczywistym.

Filmy na VR – gdzie ich szukać?

Wraz z pojawieniem się stosunkowo tanich, ogólnodostępnych kamer VR ludzie zaczęli tworzyć coraz więcej filmów na gogle VR. Gdzie ich szukać?

Jak już wspomnieliśmy najpopularniejszym na wiecie portalem oferującym niezliczoną ilość filmów na VR jest YouTube. Pod tym linkiem znajdziesz wiele ciekawych przykładów filmów na VR: https://www.youtube.com/channel/UCzuqhhs6NWbgTzMuM09WKDQ

Również portal Facebook oferuje obsługę formatu wideo 360. Zachęcamy do odwiedzenia linka: https://www.facebook.com/Facebook360/

Aby obejrzeć więcej filmów na okulary VR, warto zapoznać się z tym krótkim, acz treściwym postem z naszego bloga: https://epicvr.pl/pl/filmy-okulary-vr/

Świetne filmy na VR znajdziecie również w naszym portfolio. Dla miłośników mocnych wrażeń polecamy obejrzenie pierwszego polskiego horroru VR:

Miłośnicy „luźniejszych” form filmowych z pewnością docenią naszą komedię VR: Wehikuł czasu VR, w którym każdy, po założeniu na głowę gogli VR może wcielić się w rolę podróżnika w czasie:

Podaj dalej