W EPIC VR kreujemy lepszy świat

W EPIC VR KREUJEMY LEPSZY ŚWIAT

Za naszymi projektami VR czy AR kryje się coś więcej niż tylko dopracowane, nowoczesne aplikacje. Do każdego powierzonego Epic VR zlecenia podchodzimy z przekonaniem, że w ten sposób tworzymy lepszy świat. To właśnie nasze motto, napędzające nas w codziennych działaniach.

 

Branża technologiczna ni należy do najłatwiejszych. Charakteryzuje się dużą konkurencją, bezpardonową walką o pracowników, wymaga też specjalistycznej, wciąż uzupełnianej oraz rozbudowywanej wiedzy. Technologicznych firm jest sporo, na dodatek instytucje otoczenia biznesu w Polsce są mocno ukierunkowane na rozwój startupów. Dlatego też branża technologiczna regularnie zasilana jest przez kolejne, nowe spółki mające ochotę uszczknąć dla siebie wcale niemały kawałek rynkowego tortu. Trudność branży, w której działa Epic VR bierze się też stąd, że klienci bardzo często powierzają nam zlecenia, z którymi nikt wcześniej się nie zmierzył. Od takich spółek jak Epic VR wymaga się, że opracują nowe, może nawet przełomowe rozwiązanie, które upora się z trapiącym zleceniodawcę kłopotem. Już sama konceptualizacja takiego pomysłu jest i wymagająca, i czasochłonna. A później trzeba jeszcze ów pomysł przemienić w realne rozwiązanie, usługę, narzędzie.

Słowem, łatwo nie jest.

 

CO ROBI RÓŻNICĘ? WYROBNIK KONTRA WIZJONER

Jest takie słowo: „wyrobnik”. Ktoś, kto wyrabia normę, kto pracuje od linijki, kto wykonuje powierzone mu zadania. Określenie wydaje się mało technologiczne -ale to tylko pozory. Bo „wyrobnik” stoi na przeciwległym biegunie do słowa „wizjoner”. A to słowo już bardzo kojarzy się takimi technologicznymi osobistościami jak Steve Jobs, Elon Musk, Mark Zuckenberg. W świecie nowych technologii, także i na polskim podwórku, nie brakuje tak zwanych „wyrobników”. Nie ma w tym nic złego – nie każdy founder, CEO czy prezes musi mieć śmiała, odważną wizję – którą na dodatek będzie potrafił wcielić w życie. Tacy liderzy stanowią mniejszość, ale z punktu widzenia klienta to właśnie z nimi warto współpracować. Dlaczego? Gdyż dają gwarancję, że do powierzonego im zadania podejdą ambitnie. Z zaangażowaniem. Z otwartą głową. Że nie zakolejkują go, by następnie odhaczyć go jak najmniejszym nakładem sił. Takim liderom na takie podejście wobec klientów nie pozwala ambicja.

Po czym poznać wizjonera? Pytanie jest jak najbardziej na miejscu, gdyż jak wcześniej stwierdziliśmy, o takiego lidera trudno. Warto zwrócić uwagę na to, czy właściciel firmy, do której chcemy się zwrócić z propozycją współpracy, robi coś więcej niż tylko samo prowadzenie firmy. Czy prowadzi własny kanał YouTube, dzieląc się swoją ekspercką wiedzą? Czy jest zapraszany na ważne branżowe wydarzenia, czy jest zapraszany jako prelegent do paneli dyskusyjnych? Czy jego eksperckie wypowiedzi można znaleźć w mediach: w prasie, w serwisach internetowych?

Mamy to szczęście, że Epic VR od samego początku zarządzane jest przez taką właśnie osobę – Adriana Łapczyńskiego. Nawet pobieżne spojrzenie na zakres jego działalności w obszarze wirtualnej rzeczywistości pozwala zrozumieć, że dla niego VR czy AR to coś znacznie więcej niż tylko biznes. Jego autorski kanał YouTube „VR AR Expert” jest wypełniony eksperckimi filmami, przybliżającymi możliwości technologii VR oraz AR. Także blog działający w serwisie Epic VR stanowi skarbnicę wartościowych treści, a zakres poruszanych tam tematów dotyczących VR i AR usatysfakcjonuje każdego. Biorąc pod uwagę liczbę zamieszczanych tam artykułów (obecnie ponad 300, a liczba ta regularnie rośnie), bez obaw i bez przesady można nazwać blog Epic VR największym polskim blogiem o tematyce wirtualnej i poszerzonej rzeczywistości.

Zaletą pracy z takim wizjonerem jest także to, że można z nim kreować lepszy świat. I to właśnie robimy w Epic VR.

 

LEPSZY ŚWIAT DZIĘKI EPIC VR

Ale co to właściwie znaczy – „kreować lepszy świat”? Pierwsza intuicyjna odpowiedź, jaka się nasuwa, to taka, że wykorzystujemy możliwości technologii wirtualnej rzeczywistości do tego, by to w niej stworzyć przyjazne, inspirujące, pozytywne środowisko. Po części to prawda. Faktycznie, zespół Epic VR tworzą specjaliści, którzy jak mało kto potrafią wykreować taką przestrzeń. Przestrzeń, w której poruszanie się jest intuicyjne. Przestrzeń, w której nie odczuwamy zawrotów głowy przy korzystaniu z gogli VR. Przestrzeń, do której ma się ochotę wracać, gdyż jest tak atrakcyjnie zaprojektowana i tak zachęcająca do odkrywania.

 

Najlepszym przykładem są w tym wypadku oczywiście gry ze stajni Epic VR. Najbardziej znany tytuł, który zyskał pozytywne recenzje użytkowników, to oczywiście Metro VR FPS Shooter. Zespół Epic VR ma na swoim koncie także dwie ciekawe gry stworzone dla klientów marki Stock. Dzięki nim można m.in. rywalizować na czas w zdobywaniu najbardziej imponujących wysokościowców na świecie. Przyjazny wirtualny świat można również znaleźć w edukacyjnych aplikacjach wychodzących ze studia Epic VR. Dość wspomnieć chociażby VR Education, aby przekonać się, jak znakomicie może prezentować się dzika natura przeniesiona do rzeczywistości wirtualnej.

Ale pozytywny wpływ Epic VR wykracza poza wirtualną rzeczywistość. Nie dążymy bowiem do tego, by tworzyć wyłącznie dobrą wirtualną przestrzeń. Mamy większe ambicje. Chcemy tak wykorzystać VR i AR, by lepszym stał się ten świat rzeczywisty.

TAK ZMIENIAMY ŚWIAT

Tworząc nasze aplikacje szkoleniowe VR czy kursy zawodowe w wirtualnej rzeczywistości sprawiamy, że konkretnym ludziom – robotnikom, specjalistom, menadżerom – pracuje się lepiej. Są bardziej wydajni, czują się pewniejsi na swoich stanowiskach, popełniają mniej błędów, a przez to są mniej narażeni na wypadki, urazy czy kontuzje. Sprawiamy, że operator olbrzymiej suwnicy precyzyjniej i płynniej wykonuje zadania w fabryce – a jednocześnie potrafimy stworzyć aplikację VR, dzięki której optyk może nauczyć się czynności wymagających wielkiej dokładności, staranności oraz uważności. Dzięki naszym kursom wirtualnej pomocy możliwe jest szybsze udzielanie medycznego wsparcia ofiarom wypadków.

Tworząc nasze aplikacje VR dla Przemysłu 4.0 wspieramy także menadżerów i zarządy firm. Dzięki tym narzędziom możliwe staje się wyeliminowanie przestojów, a ryzyko awarii znacząco spada. Jeśli już dojdzie do usterki, jej usunięcie staje się o wiele prostsze i następuje znacznie szybciej. Dlaczego? Pracownicy serwisowi wiedzą, jak się z nimi uporać, bo mogą korzystać z aplikacji serwisowych AR. Tworzymy również aplikacje szkoleniowe dla menadżerów. Uczestnicząc w takich kursach, wysokiej klasy profesjonaliści nabywają umiejętności, ułatwiających zarządzanie firmą oraz pomagających w optymalizacji produkcji.

Tworząc nasze aplikacje VR dla marketingu i sprzedaży, pomagamy w kreowaniu pozytywnego wizerunku, docieraniu do klienta i angażowaniu go, a wreszcie – w osiąganiu lepszych wyników sprzedażowych.

Tworząc nasze aplikacje VR dla lotnictwa dążymy do tego, aby zwiększyć bezpieczeństwo pasażerów i pilotów, eliminując ryzyko lotniczych wypadków. Nasze zaawansowane kursy szkoleniowe, uwzględniające szereg możliwych do wydarzenia się nieszczęśliwych zdarzeń (np. pożar na pokładzie samolotu) czy pozwalających pilotom na zdobycie absolutnie kluczowych umiejętności (np. lądowanie na wodzie).

 

Przytoczyliśmy szereg przykładów naszych konkretnych działań, które dowodzą, że każdą aplikację, każdą grę, każde rozwiązanie, które powstaje w Epic VR jest czymś więcej niż tylko produktem lub narzędziem. Dla nas każda taka realizacja to możliwość uczynienia naszego świata lepszym.

Podaj dalej