VR AR MR EXPERT – cykl filmów o wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości na YouTube

VR AR MR EXPERT – CYKL FILMÓW O WIRTUALNEJ I ROZSZERZONEJ RZECZYWISTOŚCI NA YOUTUBE

Pamiętasz czasopismo „Świat Wiedzy”? Ja pamiętam, doskonale. Gdy byłem większym dzieckiem, było to dla mnie okno na świat. W czasach, gdy nie było jeszcze ogólnodostępnego internetu, smartfonów, a wiedzę czerpało się z gazet i książek, „Świat Wiedzy” był spojrzeniem w przyszłość. Mój pierwszy kontakt z wirtualną rzeczywistością miał miejsce właśnie w momencie, gdy w jednym z numerów pojawiły się gogle VR. Raczej na pewno było to przed rokiem 2000. Artykuł opisywał m.in., że w USA w istnieje technologia, która pozwala przenieść się do innego świata. Po założeniu gogli VR i specjalnych rękawic możemy w nim żyć w sposób zbliżony do tego, jak żyjemy w świecie rzeczywistym.

 

Oczywiście ówczesna jakość gogli VR prawdopodobnie była mizerna, jednak już wtedy świat nauki zdawał sobie sprawę z tego, jak przyszłościowa jest to technologia. Artykuł ten zrobił na mnie wielkie wrażenie. Kilkanaście lat później, gdy pojawiły się gogle VR Oculus Rift (2012 rok) wirtualna rzeczywistość na nowo odżyła w mojej głowie. I to w taki sposób, że od 2013 roku poświęciłem jej praktycznie całe życie zawodowe.

Regularnie dzielimy się wiedzą na temat Wirtualnej i Rozszerzonej Rzeczywistości na Blogu oraz na YouTube

Dziś, oprócz tego, że zarządzam prężnie działającą firmą EPICVR, w której dostarczamy wyspecjalizowane rozwiązania VR i AR dla firm oraz uczelni, chętnie dzielę się wiedzą. Przez wiele lat, sumiennie prowadziłem naszego firmowego bloga, udzielając się w tematach technologii VR i AR. Opowiadałem o różnych możliwościach i potencjale wykorzystania tych technologii w służbie człowiekowi. Dziś robię krok naprzód i rozpoczynam przygodę z YouTube. Technologia wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości zaczyna powoli otaczać nas z każdej strony. Moją misją jest nauczanie, dzielenie się wiedzą i popularyzacja tej technologii. W każdą sobotę, w krótkim 2-minutowym odcinku podzielę się z Tobą wiedzą na temat jednego wybranego zagadnienia z zakresu Wirtualnej Rzeczywistości, Rozszerzonej Rzeczywistości oraz Rzeczywistości mieszanej.

Cykl na YouTube nosi nazwę: „VR AR MR – EXPERT”. W każdą sobotę, w krótkim 2-minutowym odcinku przedstawię Ci najważniejsze zagadnienia dotyczące tych technologii.

Zależy mi na tym, by Twoje obcowanie z moim filmem było krótkie, ale treściwe. Osobiście uważam, że znacznie lepiej pozostawić u widza niedosyt, który skłoni go do dalszych poszukiwań. Kanały na YouTube o wirtualnej rzeczywistości co prawda istnieją, lecz pośród nich dostrzegam wielką lukę w dzieleniu się praktyczną wiedzą biznesową z zakresu VR/AR/MR.

 

EPICVR powstało z pasji do technologii. Jednak od zawsze zależało nam na tym, by technologia nie była tworzona dla samej technologii. VR/AR/MR ma ułatwić lub umilić życie człowieka. Tylko tyle i aż tyle.

 

Z naszego kanału na YouTube dowiesz się m.in. o tym:

 

Śledź nasz kanał na YouTube poruszający szeroką tematykę technologii Wirtualnej Rzeczywistości oraz Rzeczywistości Rozszerzonej i Mieszanej.

Oto zwiastun cyklu:

 

Transkrypcja zwiastuna cyklu YouTube: VR AR MR Expert

Interesujesz się wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością? Jesteś w dobrym miejscu. Raz w tygodniu, w krótkim, 2-minutowym odcinku, przedstawimy Ci najnowsze informacje ze świata VR i AR. Uporządkujemy Twoją wiedzę, a także zdradzimy Ci kilka tajników dotyczących naszych projektów!

Jeśli chcesz być na bieżąco i regularnie otrzymywać przydatną wiedzę o tych technologiach – zasubskrybuj nasz kanał i bądź na bieżąco!

 

A oto kolejny odcinek z naszego cyklu na YouTube dotyczący wykorzystania rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej w marketingu i sprzedaży.

 

Jak sprzedawać skutecznie dzięki wykorzystaniu VR i AR w marketingu:

 

Wirtualna rzeczywistość jest: modna, nowoczesna, wysoko wyceniana, to przyszłość, radość, zaangażowanie, entuzjazm, i tak dalej.

Ok, każdy kto próbuje Ci ją sprzedać, znajdzie minimum 100 podobnych określeń.

Ale…

No właśnie. Te określenia bledną w momencie, gdy założysz gogle na głowę. Lubię jeździć do klientów i pokazywać im wirtualną rzeczywistość. Ta technologia sprzedaje się sama.

A jak Ty możesz sprzedawać dzięki jej wykorzystaniu?

Kilka przykładów jak skutecznie wykorzystać VR w marketingu, promocji, reklamie sprzedaży.

Aplikacja, którą stworzyliśmy dla Stock Polska, pozwala sięgnąć dalej i przekroczyć wszelkie ograniczenia tradycyjnego marketingu, do jakiego przyzwyczaiła nas telewizja, radio, gazeta, baner reklamowy, itd.

W tej kampanii marketingowej nie oglądasz produktu, nie kosztujesz go, nie dotykasz go fizycznie. Jednak angażujesz się znacznie bardziej. Przeżywasz emocje które w świecie rzeczywistym są dla Ciebie nieosiągalne. Na szczycie góry czeka na Ciebie odpowiednia nagroda:)

Przenieśmy się jeszcze wyżej.

Czy znasz to uczucie, gdy w jednej chwili z powierzchni ziemi przenosisz się w kosmos? Dzięki wirtualnej rzeczywistości jest ono na wyciągnięcie ręki…

Dobrze opowiedziana historia i kontekst tej kampanii marketingowej idealnie wpasowały się w założenia naszego klienta. Wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości przeniosło obcowanie z marką na bardziej angażujący poziom niż w przypadku tradycyjnych prezentacji jakie przeprowadzano dotychczas.

Klient lubi kupować i nienawidzi jak mu się sprzedaje

A co się stanie, jeśli pozwolisz mu kupować przy użyciu przydatnego narzędzia? Tworząc aplikację rozszerzonej rzeczywistości dla Internetowego Sklepu Polskiej Grupy Energetycznej, przede wszystkim postawiliśmy na jej użyteczność. Klient może wirtualnie „przymierzyć” produkt, zanim go zakupi. Otrzymuje użyteczne i przydatne narzędzie, które przekłada się na większą lojalność do naszej marki.

I mógłbym na koniec zapytać: „a jak Ty wykorzystasz wirtualną lub rozszerzona rzeczywistość w marketingu Twojej firmy? Jednak wolę założyć Ci gogle na głowę. Przekonaj się samodzielnie.

Jeśli jesteś w tym miejscu tego tekstu – to znaczy, że Ci się podobało. Zasubskrybuj nasz kanał i bądź na bieżąco! Robimy to dla Ciebie!

Podaj dalej