VR w turystyce

VR w turystyce – wirtualna rzeczywistość w branży turystycznej

VRwirtualna rzeczywistość znajduje zastosowanie w coraz większej ilości dziedzin naszego życia. Rzeczywistość wirtualna to już nie tylko rozrywka czy zabawa, ale także i rewolucja w wielu branżach. VR w biznesie, VR w medycynie, VR w armii – to tylko niektóre dziedziny, które odnalazły w tej technologii wielki potencjał. Dziś omówimy kwestie związane z wykorzystaniem VR w turystyce.

Zobacz jak wykorzystujemy VR w różnych branżach:

VR w turystyce – oblicza

VR w turystyce ma różne oblicza. Za pomocą wirtualnej rzeczywistości, a zwłaszcza wykorzystując filmy 360 jesteśmy w stanie jeszcze skuteczniej przedstawić ofertę turystyczną danego miejsca. Wyobraźmy sobie, że przychodzimy do tradycyjnego biura podróży. Nasze decyzje dotyczące wyboru miejsca wyjazdu zazwyczaj opierają się na przeglądaniu katalogów oraz rozmowie ze sprzedawcą. A gdybyśmy tak mogli zobaczyć jak faktycznie dany obiekt wygląda w rzeczywistości? Gdybyśmy mogli bez odrywania się od krzesła w biurze podróży – faktycznie teleportować się do różnych obiektów z oferty? Czy jest to możliwe? Oczywiście. Umożliwia to właśnie wykorzystanie VR w turystyce.

VR w turystyce sprawdza się świetnie. Dzięki wykorzystaniu virtual reality w turystyce możemy w niesamowicie wiarygodny sposób prezentować obiekty turystyczne, miasta czy miejsca, które ma w ofercie biuro podróży. Filmy 360 stopni dają w pełni realistyczne wrażenie całkowitego przebywania w innych światach. Obecnie filmy 360 są najszybciej rozwijającą się gałęzią w marketingu VR. Również branża turystyczna dostrzegła w nich wielki potencjał.

Filmy VR w turystyce:

Nie tylko filmy VR, ale również i aplikacje VR mają olbrzymi potencjał. Jakiś czas temu firma Google zaprezentowała bardzo ciekawe rozwiązanie pozwalające w pełni immersyjny sposób korzystać z Google Earth. Dzięki wykorzystaniu gogli vr HTC Vive oraz kontrolerów ruchu, w aplikacji vr możemy zwiedzać naszą planetę z niespotykanej dotąd perspektywy. Możemy dosłownie poczuć się jak olbrzym oglądający ziemię z wysokości kilkudziesięciu metrów oraz przyglądać się budowlom i obiektom w sposób w jaki nigdy dotąd nie było to możliwe. Wirtualna rzeczywistość daje nam po raz kolejny zupełnie nowe możliwości postrzegania świata.

VR w turystyce – rozwój

Patrząc na współczesny rozwój VR nie trudno się domyślić w jakim kierunku zmierza cała branża. Wirtualna rzeczywistość za kilka lat na dobre zadomowi się w naszym społeczeństwie. Branża turystyczna dostrzega jej potencjał do tego stopnia, że czasem słyszymy, że jak ktoś zobaczy dane miejsce na filmie 360, to już nie będzie chciał tam jechać. Ile w tym prawdy? O ile teraz rozwiązania VR w turystyce nie dorównują jeszcze rozdzielczości ludzkiego wzroku, to z pewnością za kilka lat to się zmieni. Powstają coraz doskonalsze rozwiązania pozwalające na coraz lepsze wykorzystanie VR w turystyce.

Dowiedz się więcej i sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić. Najlepsza agencja VR w Polsce!

Realizujemy: filmy 360 | filmy VR | filmy virtual reality aplikacje 360 | aplikacje VR

Wiemy, jak wykorzystać VR w turystyce!

 

Szukasz konkretów? Napisz do nas! Opowiedz o swoim projekcie a my zrobimy resztę!

 

Podaj dalej