Spotkania Biznesowe i Prezentacje VR

Rzadko mam czas na pisanie bardziej osobistych tekstów na bloga. Tym razem opowiem o spotkaniach biznesowych i prezentacjach VR u naszych klientów.

 Jako zarządzający EPICVR.pl – oprócz wielu bieżących spraw, w ciągu miesiąca odbywam również mnóstwo spotkań biznesowych. Wirtualna rzeczywistość ma to do siebie, że ciężko wytłumaczyć jej potencjał na odległość. Tym bardziej, że każde rozwiązanie jest inne, klient często chce porównać jakość naszych prac firmami konkurencyjnymi – na żywo. Bierzemy zatem udział w wielu spotkaniach biznesowych i prezentacjach VR. Zdarzają się tygodnie, w których przejeżdżam średnio 2500 km po Polsce. Rekord padł niedawno, kiedy w ciągu tygodnia przejechałem około 4000 km i to wszystko po naszym kraju.

Jak w pełni poznać potencjał rozwiązań VR?

Zdarza się, że klienci chcą poznać nasze rozwiązania bardzo szybko i proponują spotkanie z dnia na dzień. Zazwyczaj jest to niemożliwe, ponieważ kalendarz spotkań biznesowych prezentujących nasze rozwiązania VR jest zapełniony przynajmniej na 1 tydzień wprzód. Nasze główne biuro znajduje się w polskim zagłębiu programistów, czyli w Krakowie. Doświadczonych specjalistów, jest tutaj sporo, jednak większość naszych klientów ma biura w centralnej lub zachodniej Polsce. Dojazd z Krakowa do Warszawy aktualnie jest coraz lepszy i w jedną stronę trwa około 3 godziny (jadąc samochodem). W przypadku Wrocławia jest podobnie. Katowice i Górny Śląsk to praktycznie „rzut beretem” – od 1 do 1,5 h jazdy z Krakowa. Problematyczny robi się jednak Poznań, gdzie wciąż dojazd z Krakowa, to prawie 6,5 godziny w jedną stronę. Tutaj też nie ma dobrej alternatywy jeśli chodzi o pociągi. Niemniej jednak podróże ze sprzętem VR, który czasem zajmuje pół bagażnika – są praktycznie niemożliwe do zrealizowania za pomocą PKP. Zdarzają się również spotkania w Trójmieście. Wtedy również dojazd tam zajmuje mi około 6 godzin, jednak komfortowa autostrada sprawia, że odległość nie jest aż tak dokuczliwa. Jednak należy przyjąć, że jedno spotkanie biznesowe średnio zajmuje 1 dzień. Czasem staram się umówić 2-3 spotkania w ciągu 1 dnia (będąc np. w Warszawie). Jednak nie zawsze jest to możliwe.

Prezentacje VR – do czego zmierzam pisząc ten artykuł?

Spotkania biznesowe w VR są konieczne po to, aby dobrze zaprezentować nasze rozwiązania. Uważam, że opowiadanie o VR przez telefon, czy przez wideokonferencję, to tak, jakby próbować wyświetlić kolorowy film za pośrednictwem radia. Przy okazji podczas prezentacji VR możemy wzajemnie poznać się z klientem i sprawdzić czy jest między nami coś co niektórzy określają „chemią”. Często zdarza się, że już podczas pierwszego spotkania jesteśmy w stanie poznać potrzeby klienta i podpowiedzieć znacznie lepsze rozwiązania w kwestii wykorzystania VR, niż pierwotnie zakładano. Dlaczego staram się osobiście brać udział w większości naszych prezentacji VR? Oczywiście przecież mógłbym zatrudnić dodatkową osobę, która zdjęłaby ze mnie większość tych obowiązków…

Jednak tutaj chodzi o coś więcej niż tylko pracę i delegowanie obowiązków. Wirtualna Rzeczywistość bardzo mnie fascynuje od dawna. Dzielenie się swoją wiedzą i wdrażanie innych w świat VR, to nie tylko wartości moje i mojej firmy, ale przede wszystkim to coś co sprawia mi wielką radość i jest moją pasją.

Jeśli chcesz zaprosić nas na takie pełne pasji, niezobowiązującą prezentację VR – zostaw nam swojego maila, i krótko, jednym zdaniem opisz projekt:

 

Czytaj także:

https://epicvr.pl/pl/platforma-szkoleniowa-vr/

 

https://epicvr.pl/pl/portfolio-realizacji-vr/

Podaj dalej