KRK VR, pokaz filmów 360, pokazy VR

EPICVR.pl to nie tylko kreatywna agencja VR. Naszą mocną stroną jest również edukacja VR. Rozwiązania wirtualnej rzeczywistości prezentujemy nie tylko podczas naszych spotkań z klientami. Co jakiś czas organizujemy spotkania pod nazwą KRK VRwydarzenia VR prezentujące potencjał wirtualnej rzeczywistości wszystkim zainteresowanym.

Pokazy VR stają się coraz powszechniejsze, jednak wbrew pozorom mało ludzi miało okazję przekonać się czym jest wirtualna rzeczywistość. Pokaz filmów 360 organizowany przez nas pod nazwą KRK VR to prezentacja filmów 360 zrealizowanych nie tylko przez nas. Podczas spotkania z vr prezentujemy wiele różnych filmów oraz doświadczeń vr. Prezentacja Oculus Rift czy Samsung Gear VR daje uczestnikom możliwość przetestowania sprzętów oraz sprawdzenia jak one działają.

Obejrzyj nasze ostatnie spotkanie z wirtualną rzeczywistością KRK VR.

EPICVR.pl – kreatywna agencja VR. Tworzymy filmy 360, aplikacje 360, aplikacje Virtual Reality, aplikacje AR oraz szeroko pojęte treści VR.

Naszą misją jest edukowanie w zakresie wiedzy o technologii wirtualnej rzeczywistości i rzeczywistości rozszerzonej. Od 2013 roku, czyli od momentu kiedy rozpoczęliśmy prace nad różnymi interaktywnymi rozwiązaniami VR – przez nasze przez nasze gogle wirtualnej rzeczywistości przewinęło się kilka tysięcy osób.

Pokazy VR, pokazy rzeczywistości wirtualnej

Czasem były to osoby odwiedzające targi i konferencje, a często klienci, pracownicy i właściciele dużych firm. Każdy komu pokazujemy rozwiązania wirtualnej rzeczywistości lub rzeczywistości rozszerzonej potwierdza nam fakt że technologia ta już za kilka lat zmieni sposób w jaki patrzymy na świat. Ta rewolucja nie stanie się z dnia na dzień, lecz będzie wymagała czasu. Stopniowo będą pojawiać się coraz nowsze, lepsze sprzęty i narzędzia, które już za kilka lub kilkanaście lat pozwolą nam całkowicie przenieść się do świata wirtualnego. Będziemy mogli korzystać z niego dokładnie taki sam sposób jak dziś korzystamy ze świata rzeczywistego.

Wirtualna rzeczywistość pozwala na niebywałe oszczędności, zarówno w zakresie szkoleń jak i optymalizacji działania firm, m.in.:

  • poprzez tworzenie lepszych kampanii marketingowych,
  • skuteczniejsze docieranie do świadomości konsumentów,
  • lepsze i bardziej efektywne szkolenia,
  • aż do rozwiązań edukacyjnych które już teraz rewolucjonizują pracę wielu branż.

Przyszłość VR, przyszłość wirtualnej rzeczywistości

Wirtualna rzeczywistość nie jest zupełnie nową technologią, jednak dopiero współczesne czasy pozwoliły jej na dynamiczny rozwój. Z każdym miesiącem powstają nowe sprzęty i rozwiązania programistyczne, które umożliwiają osiągnięcie coraz większej immersji. Immersja, jako przyniesienie człowieka do świata wirtualnego jest możliwa już teraz. Osobiście uważam że przyszłością, wirtualnej rzeczywistości będzie rezygnacja z czegokolwiek co zakładamy na głowę czy twarz, lecz połączenie się ze światem VR w sposób całkowicie naturalny.

W 2019 roku nie ma jeszcze na świecie rozwiązań, które na zasadzie soczewek czy wszczepianych do mózgu implantów pozwoliłyby stymulować ośrodki mózgu odpowiedzialne za bodźce wzrokowe w taki sposób, by możliwe było pełne doświadczenie wirtualnej rzeczywistości. Sądzę, że taka zmiana jest nieunikniona, jednak zajmie ona około 10 do 15 lat. Już teraz warto śledzić i na bieżąco obserwować rozwój tej technologii która w ciągu pięciu lat poczyniła taki postęp, jak telewizja w ciągu 60 lat czy Internet w ciągu 15 lat.

 

Podaj dalej