Przyszłość vr

Przyszłość VR

W swoim nowym raporcie na temat rozwoju branży wirtualnej rzeczywistości oraz rozszerzonej rzeczywistości firma IDC (International Data Corporation) publikuje bardzo optymistyczne wnioski. Według nich rynek w roku 2016 rynek wirtualnej rzeczywistości (VR) oraz rozszerzonej rzeczywistości (AR) wreszcie zaprezentował wysokiej jakości headsety, a co najważniejsze dostarczył je do użytkowników.

Na rynku wirtualnej rzeczywistości mamy już trzech sporych graczy: Oculus Rift, HTC Vive oraz PlayStation VR, które są jak dotąd wiodącymi producentami gogli VR. Gogle wirtualnej rzeczywistości stają się coraz popularniejsze wśród użytkowników. Nie tylko zestawy wymagające podłączenia do komputera, ale również i wszelkiego rodzaju cardboardy oraz inne gogle bazujące na smartfonach sprzedają się dobrze. Firma Samsung potwierdziła sprzedaż gogli Samsung Gear VR na poziomie 5 milionów sztuk, natomiast firma Google twierdzi, że ich rozwiązanie „cardboard” ma już co najmniej 10 milionów użytkowników.

przyszlosc vr raport

Według prognoz, w 2021 roku na świecie będzie ponad 70 mln użytkowników z dostępem do gogli VR oraz prawie 30 milionów osób z dostępem do gogli AR.

Obecnie aplikacje AR rozwijają się wolniej niż aplikacje VR. Tworzenie treści VR wydaje się trudniejszą sztuką, jednak aplikacje augumented reality wymagają wydajniejszego sprzętu. Rozszerzona rzeczywistość to połączenie rzeczywistości wirtualnej z realnym obrazem świata rzeczywistego. Sprzęty umożliwiające korzystanie z rozszerzonej rzeczywistości obecnie nie są tak zaawansowane jak gogle VR.

Niemniej jednak przyszłość VR oraz AR maluje się w kolorowych barwach. I my głęboko wierzymy, że rynek wirtualnej rzeczywistości będzie się rozwijał. Tworzenie aplikacji vr oraz aplikacje augumented reality to główna działalność, którą zajmuje się EPICVR – agencja VR.

www.epicvr.pl – aplikacje cardboard, aplikacje oculus rift, aplikacje ar, aplikacje augumented reality, tworzenie aplikacji vr

 

Podaj dalej