Retro Arcade VR: klasyk na to zasługuje

RETRO ARCADE VR: KLASYK NA TO ZASŁUGUJE

Retro Arcade VR – to nad tą grą zespół EPIC VR pracował przez ostatnie miesiące. Jak wiecie, gry w wirtualnej rzeczywistości są ważną częścią działalności naszego deweloperskiego studia. Tym razem na warsztat wzięliśmy klasyka gier shoot’em up – świetnie znane pasjonatom gier komputerowych Asteroids. Uznaliśmy, że tak wciągający tytuł, na dodatek na stałe zapisany w panteonie komputerowych produkcji, zasługuje na przeniesienie w VR. I tak właśnie narodził się tytuł Retro Arcade VR.

 

ASTEROIDS – KOSMICZNY OBŁĘD

Najpierw kilka słów wyjaśnienia, dlaczego to właśnie leciwy już tytuł, jakim jest Asteroids, wzbudził nasze zainteresowanie, a następnie zmotywował do przeniesienia go w VR. 150 milionów dolarów zysku dla twórcy gry i dalsze 500 milionów dolarów dla właścicieli salonów gier arcade. Najlepiej sprzedająca się gra w historii legendy branży komputerowej, czyli Atari. Najbardziej dochodowa gra arcade w 1980 roku w Stanach Zjednoczonych.

Tak, dokładnie tak. To wszystko dotyczy legendarnych Asteroids – grze typu shoot’em up, która udowodniła, że strzelanie do atakujących nas zewsząd asteroidów może być elektryzujące jak nic innego na świecie. Gra miała swoją premierę w listopadzie 1979 roku. Dziś po 42 latach od tego wydarzenia, znów macie szansę zasiąść za sterami zwinnego niszczyciela i ruszyć na starcie z asteroidami. Tym razem jednak w wirtualnej rzeczywistości, poprawioną grafiką oraz udoskonalonym gameplayem.

Nie musicie biec do salonów gier, kupować góry żetonów i ustawiać się w długiej kolejce do automatu, aby móc pograć przez kilka, kilkanaście minut. W zależności od tego, jak sprawnie radzilibyście sobie z kolejnymi falami asteroidów. Dzięki EPIC VR i naszej nowej wersji Retro Arcade VR, możecie zanurzyć się w kosmicznej przestrzeni bez ograniczeń.

 

 

RETRO ARCADE VR – UDANY HOŁD DLA ORYGINAŁU

Wkładając gogle VR i uruchamiając naszą dostępną na platformie Oculus Store produkcję Retro Arcade VR, przenosicie się do kosmicznego statku. Ale uwaga, uprzedzamy. Nie będzie Wam dane w spokoju przemierzać kilometrów świetlnych. W zamian, każda chwila spędzona w kosmosie upłynie Wam na dynamicznej walce, gwałtownych unikach i wytrwałym rozprawianiu się z przeciwnościami.

                                                                                                                                                                                                                                                                         

Waszym zadaniem, mówiąc najogólniej i najprościej, jest przeżyć. Przeżyć, bo Waszemu wirtualnemu życiu zagrażać będą wirtualne asteroidy, które chcą unicestwić prowadzony przez Was statek. Nie jesteście jednak skazani na bezwolne dryfowanie w przestrzeni kosmicznej. Maszyna, której stery trzymacie, wyposażona jest w broń na tyle potężną, że nawet pojedynczy strzał jest w skałę, jest w stanie ją rozłupać na setki drobnych kawałków. A rozłupana skała to dobra skała, gdyż w momencie rozpadu przestaje stanowić dla nas zagrożenie.

RETRO ARCADE VR: JAK SIĘ W TO GRA?

Mechanika Retro Arcade VR nie różni się przesadnie od tej znanej z Asteroids. Obie produkcje podzielone są na etapy, których stopień trudności rośnie wraz z dokonywaniem przez nas postępów w grze. Słowem, im dalej w kosmos, tym więcej przeszkód na nas czyha. Jednak o ile grając w Asteroids, pojazdem sterowaliśmy joystickiem lub przyciskami na automacie, tak korzystając z Retro Arcae VR korzystacie z gogli VR oraz pada. Przeniesienie Asteroids do świata wirtualnej rzeczywistości pozwala na kompletne zanurzenie się w klimacie gry. Doznania z rozgrywki są jeszcze pełniejsze, bardziej poruszające, bardziej niezapomniane.

Nie sterujemy już statkiem spoglądając na niego z góry, z boku, z zewnątrz. W zamian, czujemy, że jesteśmy rzeczywistym dowódcą statku. Czujemy, że rzeczywiście prowadzimy walkę na śmierć i życie. Wirtualna rzeczywistość sprawia, że zdajemy sobie sprawę z kruchości sterowanej przez nas maszyny. Staje się dla nas oczywiste, jak niewiele trzeba, aby rozpadł się on na kawałki.

W tym momencie pewnie wielu z Was zadaje sobie pytanie, czy podczas rozgrywki w Retro Arcade VR nie będziecie odczuwali zawrotów głowy, nudności, zaburzeń równowagi. W EPIC VR z technologią wirtualnej rzeczywistości pracujemy na co dzień, dla wielu klientów i wykorzystujemy ją w wielu obszarach. Dlatego doskonale zdajemy sobie sprawę z niedogodności, jakie niesie ze sobą VR. Ale nasza ekspercka wiedza pozwala nam radzić sobie z tymi przeszkodami. Pracując nad Retro Arcade VR, dołożyliśmy starań i poświęciliśmy bardzo dużo czasu na testy produkcji. Po to, aby kosmiczne starcia z asteroidami były rozrywką i kończyły się okrzykami radości. A nie męczarnią, kończącą się jękami z powodu bólu głowy.

 

I DLA SAMOTNYCH WILKÓW, I DLA WATAHY

Grę Retro Arcade VR zaprojektowaliśmy tak, aby cieszyć się nią mogli zarówno ci, którzy wolą bawić się samemu, jak i ci, dla których produkcja bez trybu multiplayer nie jest warta uwagi. Odpalając Retro Arcade VR, możemy zdecydować, czy do boju z asteroidami wyruszymy w pojedynkę, jak na samotnych wilków przystało, czy też preferujemy walczyć ramię w ramię ze znajomymi czy przyjaciółmi. Dodanie trybu dla wielu graczy dodaje rozgrywce nowego wymiaru. Uczymy się nowych strategii, dążymy do koordynacji działań, chcemy się nawzajem uzupełniać. Zwracamy uwagę na to, jaki styl rozgrywki przyjmują nasi partnerzy. Po to, aby móc się do nich dopasować i razem stworzyć flotyllę niepokonanych statków, które razem mkną przez kosmiczną przestrzeń, skutecznie rozprawiając się z asteroidami.

 

NUDY NIE MA I NIE BĘDZIE

Zapewne każdy z graczy nie raz i nie dwa przeżył taką oto sytuację. Kupujemy grę, zachwyca nas od pierwszych chwil, lecz to uczucie radości maleje z każdą kolejną minutą. Szybko odrywamy mechanizmy rozgrywki. Wypatrujemy niewidoczne początkowo wady. Odczuwamy powtarzalność etapów i… Szybko odkładamy grę na półkę, wirtualną lub prawdziwą.

Chcąc uniknąć takiego rozczarowania, deweloperzy EPIC VR dołożyli starań, aby rozgrywka Retro Arcade VR bezustannie dostarczała pozytywnych emocji. Dlatego zaimplementowali oni w grę VR kilka rozwiązań, zapewniających Wam zabawę na długie godziny.

Gra Retro Arcade VR podzielona jest na kilka etapów. Różnią się one poziomem trudności, przez co będziecie musieli stale dokładać wiele starań, aby nie polec w starciach z asteroidami. Nie oznacza to jednak, że dojdziecie do punktu, w którym będziecie bezsilni wobec potężnych przeszkód. Wraz z postępami w grze, możecie rozbudowywać i ulepszać swój kosmiczny statek. Możecie uczynić z niego prawdziwą maszynę do niszczenia zagrożeń.

Innym mechanizmem wydłużającym radość z Retro Arcade VR jest możliwość rywalizacji na punkty ze znajomymi. Łatwo wyobrazić sobie, jak na imprezie czy towarzyskim spotkaniu odpalacie Retro Arcade VR. Następnie, po kolei każde z Was stara się w określonym czasie nabić jak najlepszy wynik. Maksować swój wynik możecie także w trybie single player. Gra Retro Arcade VR wydaje się być stworzona do tego, aby w kolejnych podejściach poprawiać wynik zestrzelonych asteroidów i osiągać coraz lepszą wprawę w walce z nimi.

 

MAMY JESZCZE INNE GRY VR

Gra Retro Arcade VR jest już kolejną gamingową produkcją ze studia EPIC VR. Dzięki zdobytemu wcześniej doświadczeniu, mogliśmy wziąć na warsztat tak klasyczną produkcję jak Asteroids. Waszej uwadze polecamy Metro VR, czyli shooter FPS, którego akcja dzieje się w tunelach metra, a my walczymy z robotami prowadzonymi do boju przez sztuczną inteligencję. Spójna oraz wyrazista oprawa graficzna, ciekawie nawiązująca do komiksowej stylistyki, dopracowany gameplay oraz wymagający przeciwnicy. To największe zalety naszej produkcji, wymieniane przez tych, którzy w nią zagrali.

Dla brandu Stock Polska przygotowaliśmy dwie gry VR. Obie dostarczają nie tylko przedniej rozrywki, ale jeszcze wzmacniają pozytywną więź między konsumentami a samą marką. W pierwszej części zadaniem graczy było wspinanie się na górę. W drugiej do pokonania były już najsławniejsze drapacze chmur z całego świata. Każdy z budynków wymagał innej strategii. Obie odsłony Climbing VR świetnie sprawdzały się podczas imprez, kiedy to wiele osób mogło spróbować swoich sił w tej sympatycznej rywalizacji.

 

Podaj dalej