Salon VR – czy salon gier VR to przyszłość?

Salon VR – czy salon gier VR to przyszłość?

 

Salony wirtualnej rzeczywistości wciąż wyrastają jak grzyby po deszczu.

 

W praktycznie każdym większym mieście Polski istnieje salon gier VR. Czy jednak każdy salon VR to rozrywka na miarę przyszłości?

W Polsce jak i na świecie nie brakuje pomysłów i pieniędzy na otwieranie prostych, małych salonów VR, które z założenia, w dość minimalistyczny sposób pokazują tłumom czym jest potencjał wirtualnej rzeczywistości. Najczęściej sprowadza się to do wykorzystania kilku prostych stanowisk z goglami VR i uruchomienia kilku ogólnodostępnych aplikacji. Dla osób, które pierwszy raz mają styczność z goglami VR, takie rozwiązanie jest w pełni satysfakcjonujące. Jednak dla tych, którzy szukają mocnych doznań, pokazany w ten sposób VR nie wywoła „efektu WOW”. Dlaczego?

https://epicvr.pl/pl/aplikacje-vr/

Wirtualna rzeczywistość to technologia, która skutecznie angażuje dwa najważniejsze zmysły poznawcze człowieka – wzrok i słuch. Jednak prawdziwie rewelacyjne efekty daje dopiero zanurzenie człowieka przy pomocy wszystkich zmysłów. W im bardziej wiarygodny sposób przeniesiemy człowieka do innego świata VR, w tym silniejsze będą jego odczucia i tym szybciej zatraci kontakt z prawdziwą rzeczywistością.

Wirtualna rzeczywistość to niezwykle silne narzędzie o gigantycznym wpływie na ludzką percepcję. Warto jednak pamiętać o tym, że prawdziwy potencjał drzemie tylko w tych rozwiązaniach zrealizowanych na najwyższym poziomie. Dlatego z całą pewnością sądzę, że przyszłość salonów gier VR to interaktywne multimedialne parki rozrywki, które angażują widzów w możliwie najsilniejszy sposób. Moda na małe kafejki VR-owe, w których mamy do dyspozycji kilka komputerów i kilka par gogli VR minie bezpowrotnie, tak jak kilkanaście lat temu minęła moda na kafejki internetowe.

Wirtualna rzeczywistość już teraz staje się coraz powszechniejsza wśród „użytkowników domowych”. Za kilka lat gogle VR będą w praktycznie każdym domu. Zatem pojęcie wirtualna rzeczywistość nie będzie niczym egzotycznym.

Czytaj artykuł o tym jak Steven Spielberg widzi VR za kilkanaście lat.

Jeśli technologia będzie powszechna – ludzie będą wymagali od salonów VR tego, czego nie są w stanie doświadczyć w domowym zaciszu. W tym właśnie jest przyszłości świata interaktywnej rozrywki VR.

Aktualnie na świecie działa już kilka interaktywnych salonów VR, które dają widzom niesamowite możliwości.

Warto zobaczyć salon The Void, który oferuje niesamowite możliwości interaktywnej rozgrywki VR.

W Chinach niedawno otworzono największy park rozrywki VR na świecie: https://www.vrhunters.pl/w-chinach-otwarto-ogromny-vr-owy-park-rozrywki/

Jak podaje portal VRhunters, W skład kompleksu zajmującego powierzchnię 134 hektarów wchodzi 35 atrakcji wykorzystujących technologię Virtual i Augmented Reality.

Budowa projektu pochłonęła kwotę 470 mln dolarów.

Czytaj także – Alvernia VR – powstanie największy salon VR w Polsce.

Zobacz jak tworzymy interaktywne aplikacje VR!

Filmy 360? Dlaczego warto nas wybrać?

Poznaj największy w Polsce:

https://epicvr.pl/pl/blog-vr/

Podaj dalej