Znaj z nami VR – Poznaj technologię przyszłości

Wirtualna rzeczywistość jest jedną z najszybciej rozwijających się technologii ostatniej dekady. Możliwości związane z jej wykorzystaniem dynamicznie rosną i z pewnością jest to jedna z wielu dziedzin, w której jako twórca musisz być stale na bieżąco. Analiza nowych systemów, silników, assetów i nowych zastosowań w naszej branży jest dla nas codziennością. Stąd też z pewnością widać spory przeskok jakościowy jeśli chodzi o nasze poprzednie produkcje, a te aktualne, ponieważ co chwile zmieniają się nasze możliwości. Bywa, że z czasem niektóre zastosowania zastępujemy zupełnie nowymi, rezygnujemy z jednych systemów na rzecz nowszych lub innych, aby jeszcze lepiej wykorzystać potencjał tej technologii. Jednak to nasza rola, a nie naszych klientów, więc absolutnie nie oczekujemy od nich, aby musieli oni w tych decyzjach uczestniczyć. Nam zależy, na przedstawieniu im efektu docelowego, tego aktualnego i sprawdzonego. Technologia VR zmienia się dynamicznie i trudno nadążyć za wszystkimi zmianami. Stąd też wychodzimy z inicjatywą, która umożliwi naszym odbiorcom i potencjalnym klientom przetestowanie naszego sprzętu za darmo. Zależy nam, aby nasi klienci jak i odbiorcy byli na bieżąco z aktualnymi możliwościami VR i naszymi rozwiązaniami, a nic lepiej im tego nie przedstawi jak możliwość zobaczenia ich na własne oczy. 

Czym jest “Znaj z nami VR”?

To przede wszystkim wyjście naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i odbiorców. To inicjatywa EpicVR pozwalająca większej ilości odbiorców zaznajomić się z możliwościami technologii wirtualnej rzeczywistości i naszą ofertą. Jest ona odpowiedzią na wiele pytań, które dostajemy na początku naszej współpracy jak i najlepszym sposobem na zrozumienie tej technologii poprzez zabawę. “Znaj z nami VR” pozwala naszym odbiorcom bezpłatnie wypożyczyć gogle VR na okres do dwóch tygodni oraz daje możliwość przetestowania naszych najnowszych rozwiązań. Daje również wgląd w podstawy obsługi gogli, możliwości technologiczne sprzętu oraz przedstawia postęp związany z rozwojem naszych aplikacji na przełomie ostatnich lat. Jest szansą do przetestowania naszych autorskich rozwiązań i zbudowania własnego konceptu na bazie zdobytych podczas rozgrywki doświadczeń. Na dodatek to wszystko w zasięgu twojej domowej przestrzeni. Czas jest bardzo cenną wartością i rozumiemy, że terminy dogodne dla naszych klientów, mogą czasem nie pokrywać się z naszą dostępnością. “Znaj z nami VR” pozwala w każdej chwili, w dowolnej przestrzeni i o każdej porze zapoznać się z tą technologią we własnym zakresie. Jest to wygodna inicjatywa pozwalająca bez żadnych kosztów doświadczyć możliwości oferowanych przez nas aplikacji, jak i samego sprzętu.

Skąd pomysł na taką inicjatywę?

Zdajemy sobie sprawę, że dla osób które na co dzień nie zajmują się wirtualną rzeczywistością to zagadnienie może czymś zupełnie nowym. Trudno jest je również wytłumaczyć osobie, która nie miała z nim wcześniej kontaktu. Dlatego z reguły właśnie od tego zaczynamy naszą współpracę – od spotkania wprowadzającego. Jest to praktyka, którą stosujemy już od wielu lat i sprawdza się ona naprawdę dobrze. Wiemy jednak, że strach przed nieznanym, w niektórych przypadkach może być czynnikiem odstraszającym od chęci zagłębienia się w ten temat. Dlatego staramy się zwiększyć dostępność wirtualnej rzeczywistości w Polsce i poszerzać świadomość na temat jej możliwości. Uważamy, że możliwości tej technologii są na tyle duże, że stratą byłoby nie móc ich samemu doświadczyć. Oglądanie rozgrywek VR, na dwuwymiarowym ekranie na serwisach takich jak np. Youtube, nigdy nie odzwierciedli tego, co czuje dana osoba będąca częścią rozgrywki. Niestety w wielu przypadkach jest to jedyne doświadczenie VR’u jakie znają osoby zgłaszające się do nas. Chcemy to zmienić i umożliwić innym dostęp do wirtualnej rzeczywistości. Pozwoli to nie tylko naszym odbiorcom lepiej poznać tą technologię, ale także usprawni proces tworzenia koncepcji, który z pewnością ułatwi lepsza znajomość tej technologii wśród naszych partnerów i odbiorców.
VR jest technologią coraz bardziej rozpoznawalną w naszym kraju. Coraz więcej firm w Polsce otwiera się na nowoczesne rozwiązania technologiczne. Jednak nadal nie jest to tak powszechne rozwiązanie co u naszych zachodnich sąsiadów. Tam rozwiązania Industry 4.0 są już na porządku dziennym, podczas gdy u nas dopiero się one rozwijają.  Zdajemy sobie sprawę, że nastąpi w końcu taki dzień, w którym te rozwiązania będzie stosować każda większa firma w Polsce. Chcemy po prostu ułatwić proces tej industrializacji.
Ten sam problem dotyczy jednak nie tylko potencjalnych  klientów, ale również grupy naszych codziennych odbiorców. Większość osób zna lub przynajmniej kojarzy, czym jest VR, ale nie każdy decyduje się na jego zakup. Dlaczego? Czujemy, że brakuje w naszym kraju ustandaryzowania tego rozwiązania. Większość osób nie widzi dla VR’u rozwiązania w życiu codziennym, a nie wydadzą 2000 zł na gogle, żeby o się o tym przekonać. Problem zatacza koło, ponieważ nie ma na rynku aktualnie innej opcji, niż zakup. Trudno dziwić się takiemu stanu rzeczy, skoro ludzie nie mają nawet możliwości porównania danych sprzętów ani jego możliwości. Na przykład w przypadku zakupu smartphone’a taki problem nie występuje. Osoby decydujące się na zakup telefonu wiedzą mniej więcej czego mogą się spodziewać po danym sprzęcie i do jakich celów chciałyby go wykorzystać – ze względu na ich powszechność. Z goglami VR niestety nadal jest nieco inaczej. Z reguły osoby zainteresowane wirtualną rzeczywistością, nie mają tak sprecyzowanych celów, ponieważ nie znają tej technologii. Jest to wielki problem dla tej branży, ponieważ VR nie traci na braku możliwości wykorzystania go w życiu codziennym (bo takich zastosowań jest mnóstwo), traci jedynie na braku znajomości tych możliwości przez potencjalnego użytkownika. Stąd też właśnie powstała inicjatywa “Znaj z nami VR”, która w prosty sposób będzie mogła przedstawić te możliwości szerszej grupie odbiorców.

Korzyści z dołączenia do programu pilotażowego.

Przystępując do naszego programu poznasz realne możliwości technologii VR. Otworzysz się na nowe doświadczenia, wykorzystując nowoczesną technologię i będziesz mógł zdecydować, czy rzeczywiście jest ona dla Ciebie lub dla twojej firmy odpowiednim rozwiązaniem. Bez żadnych opłat i dodatkowych zobowiązań, będziesz mógł doświadczyć mechanizmów, które pozwolą ci lepiej wypracować wizję własnego konceptu lub po prostu zagłębić się w możliwości tej technologii. Będziesz mógł zapoznać się z autorskimi aplikacjami od EpicVR, jak i samemu eksplorować aplikacje i dema dostępne za darmo w bibliotekach gogli. Możliwość doświadczenia gotowych rozwiązań da Tobie możliwość odnalezienia się w dynamicznie rozwijającej się branży i znalezienie w niej własnej przestrzeni. Potencjalnemu odbiorcy da również szansę, na przekonanie się do zastosowań tej technologii w praktyce i przedstawi potencjał korzystania z VR w życiu codziennym. 

Budowa Metaverse i świadomość technologii VR.

Koncepcja Metaverse nie miałaby sensu bez społeczności, która miałby z niego korzystać. To właśnie użytkownicy tworzą przestrzeń dla deweloperów do realizacji coraz ambitniejszych projektów i to właśnie do nich ta koncepcja jest kierowana. Jesteśmy firmą, która zajmuje się między innymi budową własnego Meta światu, pomagamy też naszym klientom i ich przedsiębiorstwom dołączać do tych już istniejących. Budowanie świadomości na temat technologii VR jest jedną z naszych misji. Bez niej, nasza wizja staje się krucha, a to na niej polega właśnie przyszłość tej koncepcji. Staramy się więc robić wszystko by ta wizja trwała. Analizujemy problemy dzisiejszych odbiorców i szukamy odpowiednich rozwiązań. Rozmawiamy z naszymi klientami i wsłuchujemy się w potrzeby rynku. Zależy nam, by jeszcze bardziej przyspieszyć proces adaptacji VR na potrzeby osób, do których kierujemy nasze rozwiązania. Dlatego też właśnie powstał “Znaj z nami VR” – jedyny taki program w Polsce.

Jak się zapisać?

Wystarczą 3 kroki.
  1. Wypełnij formularz,
  2. Zaproponuj termin i umów się z nami na spotkanie online,
  3. Podpisz umowę dotyczącą wypożyczenia gogli na wybrany przez ciebie okres.

Podaj dalej