Filmy 360 – tworzenie

FILMY 360

Kompleksowo tworzymy:

filmy 360, filmy virtual reality.

Żyjemy w czasach wielkich przemian. Na naszych oczach dzieją się prawdziwe rewolucje. Jedną z nich jest rozwój wirtualnej rzeczywistości. Branża VR, o której kilka lat temu praktycznie nikt nie słyszał, dziś rozwija się w niesamowicie szybkim tempie. Zaangażowanie ponad setki wielkich koncernów i tysięcy małych firm w tworzenie rozwiązań VR daje gwarancję, że rozwój wirtualnej rzeczywistości prędko się nie zatrzyma.

Bądź na bieżąco – czytaj największy w Polsce blog o VR.

Czytaj także: https://epicvr.pl/pl/filmy-360-jak-tworzymy-filmy-sferyczne-warto-nas-wybrac/

FILMY 360 REWOLUCJONIZUJĄ SPOSÓB OPOWIADANIA HISTORII
WYKORZYSTAJ FILMY 360 W SWOIM BIZNESIE!

Filmy 360 to zupełnie nowe medium, które rewolucjonizuje sposób opowiadania historii. W przeciwieństwie do tradycyjnego filmu 2d, widzowie oglądający filmy 360 mają wrażenie uczestniczenia w samym środku akcji. Widz oglądający film 360 w pełni, całym sobą angażuje się w opowiadaną historię. Dzięki temu filmy 360 tak chętnie wykorzystywane są w promocji wielkich marek.

Misją naszej agencji VR jest rewolucjonizowanie sposobu opowiadania historii. Dostarczamy naszym klientom wysokiej jakości rozwiązania VR w przystępnym budżecie.

Główna specjalność EPICVR to w pełni angażujące, immersyjne filmy 360. Nasze bogate doświadczenie zdobyte podczas tworzenia tradycyjnych filmów 2d (jesteśmy założycielami agencji CreativeStudio.com.pl) zaowocowało stworzeniem silnej i rozpoznawalnej na rynku polskim marki tworzącej filmy 360 i aplikacje VR.

W 2020 roku rynek rozwiązań VR będzie wart prawie 10 razy więcej niż obecnie!

Filmy 360 to obecnie najsilniejsza gałąź szeroko-pojętego rynku treści VR. Szacuje się, że filmy 360 obecnie stanowią ponad połowę wszystkich dostępnych treści VR, co sprawia, że są znacznie popularniejsze niż gry i aplikacje Virtual Reality.

JAK TWORZYMY FILMY 360?

"NAJPIERW POMYSŁ!"

Tworzenie dobrej jakości filmu 360 zawsze rozpoczyna się od zrozumienia potrzeb klienta. Zawsze chcemy jak najdokładniej poznać ludzi, dla których będziemy pracować. Klient jest najważniejszy. Nie dlatego, że finansuje projekt, lecz dlatego, że ten projekt będzie służył mu przez lata. Odpowiednie poznanie potrzeb klienta to podstawa. Każda dobrze zaplanowana kampania VR wykorzystująca filmy 360 nie może być tworzona w oderwaniu od rzeczywistości. Ścisła współpraca z klientem na każdym etapie owocuje wysokiej jakości projektem i zadowoleniem obu stron.

Kolejnym istotnym krokiem jest odpowiedni pomysł. Nasze doświadczenie zawodowe i ponad 30 zdobytych nagród i wyróżnień filmowych pokazuje, że pomysł nie zawsze musi rodzić się w bólu. Oczywiście czasami dobre pomysły na filmy 360 wymagają wielogodzinnych rozmów i obszernej komunikacji mailowej, jednak nie w celu przerzucania się chaotycznymi ideami, a raczej w celu zebrania pełnego obrazu informacji. Dobre pomysły pojawiają się same. Jeśli mamy otwarty umysł, działamy spokojnie i płyniemy z nurtem informacji, dobry pomysł powoli odkrywa się przed nami. Nasza praca wielokrotnie to potwierdziła.

Współpraca z nami opiera się na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu. Zarówno my jak i klient musimy doskonale znać grupę docelową filmu 360, do której mówimy. Bardzo trudne jest stworzenie skutecznej, uniwersalnej kampanii, która jednakowo trafi w gusta wszystkich możliwych odbiorców. Dlatego zanim rozpoczniemy prace nad scenariuszem filmu 360 musimy dobrze poznać naszą grupę docelową. Dosłownie musimy wiedzieć: co jedzą, jak się zachowują i (z kim sypiają😊) aby móc precyzyjnie wpasować przekaz kampanii VR w obszar ich zainteresowań.

FILMY 360, A MITY

WOKÓŁ FILMÓW 360 NAROSŁO JUŻ SPORO MITÓW

Jednym z najpopularniejszych jest mit mówiący o tym, że filmy 360 mają mały zasięg, bo gogle VR nie są popularne. Jest to nieprawda. Od ponad roku Google, Facebook i inne portale społecznościowe w pełni wspierają filmy 360. Jeśli załadujemy film 360 na YouTube bądź nasz profil Facebookowy możemy być pewni, że będzie on tak samo dostępny dla widzów, jak tradycyjny film 2d. Jeśli chodzi o dostępność gogli VR to z roku na rok rośnie ona wręcz z logarytmiczną skalą. Obecnie (rok 2017) na rynku jest około 15 mln szt. gogli VR. Za 1,5 roku liczba ta ma wzrosnąć 4 – krotnie. Za kilka lat gogle VR będą w każdym domu, tak jak dzisiaj TV czy smartfon.

Kolejny popularny mit głosi, że do oglądania filmów 360 czy korzystania z aplikacji VR potrzeba wysokiej jakości sprzętu. Oczywiście, im wyższa jakość wyświetlacza, tym wrażenia będą lepsze, jednak praktycznie każdy współczesny smartfon w łatwy sposób umożliwia korzystanie z rozwiązań VR. Każdy posiadacz smartfona ma zatem w kieszeni wysokiej jakości wyświetlacz VR. Wystarczy zakupić do niego dodatkowe gogle – cena zaczyna się już od 15 zł – i mamy pełnoprawny zestaw VR.

Oczywiście tworząc filmy 360 zawsze proponujemy rozwiązania najwyższej jakości. Odbiór filmu 360 na goglach Oculus Rfit CV2 lub HTC Vive będzie znacznie przyjemniejszy niż na smartfonie wyposażonym w plastikowe gogle, jednak drogie gogle nie są niezbędne by w pełni cieszyć się możliwościami jakie nam daje rzeczywistość wirtualna.

TWORZYMY SKUTECZNE FILMY 360. NASZYM PLANEM BIZNESOWYM JEST DOSTARCZANIE NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DOZNAŃ VR!

I TEN PLAN SIĘ SPRAWDZA!

Filmy 360, które tworzymy są z powodzeniem wykorzystywane w wielu różnych branżach. Uważamy, że praktycznie każda branża nadaje się do pokazania w technologii VR. Kluczem jest odpowiedni pomysł. Nasza agencja VR wie, jak go wykreować w oparciu o szereg dostępnych narzędzi.

 

Nasza agencja VR dostarcza kompleksowe rozwiązania VR. Współprac pomiędzy nami a klientem nie polega tylko na oddaniu gotowego produktu, wzięciu pieniędzy i pójściu dalej. Już na etapie rozpoczęcia współpracy organizujemy szkolenia VR i prezentacje ukazującej pełen potencjał oferowanych przez nas rozwiązań VR. Po zakończeniu każdej kampanii VR przeprowadzamy również szczegółową analizę efektów. Dokładnie badamy ilość użytkowników, zakres grup docelowych, reakcje, zachowania i odbiór kampanii VR. Sprawdzamy czy filmy 360 lub aplikacje VR w zadowalający sposób angażowały uwagę widzów. Wykorzystujemy szereg narzędzi do badania percepcji filmów 360.

 

Filmy 360 to przyszłość branży marketingowej i reklamowej. Ludzie, którzy już teraz wykorzystują VR w swoim biznesie tak naprawdę tworzą i pomagają się rozwijać branży VR. Każdy kto już dziś dostrzega potencjał technologii VR choćby w najmniejszym stopniu, zostanie za kilka lat okrzyknięty prawdziwym pionierem nowych technologii. Zachęcamy do wspólnego przecierania szlaków rozwoju VR razem z nami.

Klient decydując się na współpracę z nami otrzymuje różne warianty cenowe realizacji filmu 360. Główną jednostką kosztową jest tzw. dzień zdjęciowy. Realizujemy filmy 360 przy użyciu sprzętu różnego rodzaju.

Wariant I – kamery 360 dwuobiektywowe.

Plusy: łatwa i szybka praca na planie, brak konieczności łączenia obrazów z wielu obiektywów, niskie koszty realizacji materiału.

Minusy: niska rozdzielczość finalnego obrazu,

Wariant II – rigi kamerowe 360 złożone z wielu kamer GoPro

Plusy: wysoka rozdzielczość rejestrowanego obrazu (do 10K), doskonały kompromis między kosztem realizacji materiału a jakością

Minusy: konieczność skomplikowanego łączenia obrazu z wielu kamer (zazwyczaj 6 niezależnych kamer), skomplikowana praca na planie zdjęciowym

Wariant III – wysokiej klasy kamery wieloobiektywowe typu LadyBug

Plusy: doskonała rozdzielczość finalnego obrazu (do 10 K), możliwość łączenia obrazu z niezależnych obiektywów w czasie rzeczywistym – od razu na planie widzimy czy ujęcie się udało

Minusy: wysoki koszt rejestracji materiału, 

Choć filmy 360 są coraz częściej wykorzystywane przez wiele firm, ich produkcja nadal jest nieco pionierskim działaniem. O ile tradycyjna produkcja filmów 2d liczy sobie już ponad 120 lat i zdążyła wypracować pewne standardy pracy, o tyle produkcja filmów 360 stopni ma tylko kilka lat. Nie istnieją jeszcze w pełni wypracowane standardy pracy, a rynek sprzętu do produkcji filmów 360 co chwilę się zmienia. W naszej pracy, tworząc filmy 360 stopni zawsze dążymy do uzyskania możliwie najwyższej jakości. Zależy nam na tym, by każdy zrealizowany przez nas film 360 był naszą wizytówką oraz by w pełni spełniał oczekiwania klienta. Filmy 360 mają olbrzymi potencjał, który ma szasnę rozwijać się tylko dzięki produkcjom najwyższej jakości. Tworzenie filmów 360 to dla nas nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja. Od zawsze interesowało nas kreatywne opowiadanie historii. Filmy 360 dają nam możliwość prowadzenia narracji filmowej w nowy, niepowtarzalny sposób.

Skorzystaj z naszej bezpłatnej prezentacji potencjału wirtualnej rzeczywistości i filmów 360.

EPICVR - MAKE YOUR BUSINESS EPIC!

Tworzymy skuteczne kampanie VR. Wykorzystujemy filmy 360, aplikacje 360, aplikacje VR, aplikacje AR.

Wiemy jak wykorzystać potencjał VR w Twoim biznesie!

 

Kliknij i przejdź do największego polskiego bloga o VR.

 

Chcesz wiedzieć więcej o wirtualnej rzeczywistości? Sprawdź: baza wiedzy o VR | VR expert poleca – co trzeba wiedzieć o wirtualnej rzeczywistości