Tworzenie aplikacji VR

tworzenie aplikacji vr

Tworzenie aplikacji VR

Tworzenie aplikacji VR

Po co nam VR? Jak wykorzystać potencjał wirtualnej rzeczywistości w biznesie? Co powinniśmy wiedzieć zanim skorzystamy z usług firmy, której specjalizacją jest tworzenie aplikacji VR? Z pewnością każdy, kto choć raz zastanawiał się nad wykorzystaniem vr w biznesie – zadał sobie przynajmniej jedno z powyższych pytań.

Wirtualna rzeczywistość w biznesie w ciągu ostatniego roku zadomowiła się na dobre. Słyszymy o coraz bardziej angażujących kampaniach VR. Oglądamy coraz lepsze aplikacje virtual reality. W mediach branżowych czytamy, że tworzenie aplikacji VR ma coraz większy potencjał. Jednak czy nie są to zbyt wydumane frazesy biorąc pod uwagę fakt, że dostęp do gogli VR ma obecnie tylko garstka społeczeństwa?

Spróbujmy cofnąć się mniej więcej 10 lat wstecz. Któż z nas wtedy słyszał o systemie Android? Mała nieznana nikomu firma, tworząca oprogramowanie na prymitywne (w porównaniu z dzisiejszymi) smartfony, kupiona za drobną sumę przez firmę Google… Nikt (poza firmą Google) nie przypuszczał wtedy, że już kilka lat później Android stanie się najpopularniejszym systemem mobilnym na świecie. Firmy będą wydawać gigantyczne pieniądze na smartfonowe aplikacje, a w 2016 roku rynek aplikacji mobilnych będzie wart aż 100 miliardów dolarów?

Porównanie wirtualnej rzeczywistości z rozwojem systemu Android jest jak najbardziej na miejscu. Już teraz widzimy, że rzeczywistość wirtualna ma jeszcze większy potencjał. Z miesiąca na miesiąc obserwujemy jak giganci z branży elektronicznej inwestują coraz większe pieniądze w nowe rozwiązania vr, ciekawe kampanie vr czy dobre aplikacje vr. Projektowanie doświadczeń VR staje się coraz bardziej dochodowe. Jak grzyby po deszczu powstają nowe firmy oferujące treści VR. Po rozwiązania VR dla biznesu sięga coraz więcej dużych i małych firm. A to dopiero początek. Potencjał wirtualnej rzeczywistości jest ogromny, a każda branża znajdzie w niej coś dla siebie.

W kolejnym artykule krótko podpowiemy jak wykorzystać potencjał wirtualnej rzeczywistości do rozwoju naszej firmy.

www.epicvr.pl – agencja vr – tworzenie aplikacji vr