EPICVR w Forbes 02-2019

W najnowszym numerze Forbes, z lutego 2019 możecie przeczytać wywiad ze mną (Adrian Łapczyński – założyciel EPICVR.pl). Opowiadam w nim m.in. o sytuacji rynku wirtualnej rzeczywistości w Polsce i na świecie oraz o aktualnych projektach VR+AR jakie obecnie realizujemy.

 

Poniżej znajdziesz wybrane cytaty z artykułu:

„Adrian Łapczyński, prezes krakowskiej spółki EPICVR, też miał większe oczekiwania co do powszechności VR. – Uważaliśmy, że gogle stanieją i szybko pojawią się w co trzecim, czwartym domu. Główną barierą w upowszechnianiu wysokiej jakości gogli VR okazuje się ich cena, która https://varsav.com/project/ovid-works-interkosmos/sprawia, że rozwiązanie to szybko nie zagości w naszych domach. Inaczej jednak ma się to w biznesie.”

„Jego spółka robiła projekty VR dla firmy z Abu Zabi (była to wizualizacja centrum zarządzania „inteligentnym miastem”) czy dla Mitsubishi (wirtualny model nowego samochodu). Zdaniem Łapczyńskiego problemy jakie firmy mają z wykorzystaniem VR, nie wynikają tylko z ceny takich usług, ale także z trudności w przekonaniu do wykorzystania tej technologii zarządów. (…) Często dział marketingu, który ma z takiego rozwiązania korzystać, jest zachwycony, ale potem projekt trafia „do góry” i tam już nie zawsze dostaje akceptację – mówi. Jeśli VR gdzieś już  nieźle działa, to na targach branżowych i przy prezentacjach miejsc i produktów, zwłaszcza takich, które trudno przetransportować. Takim projektem była np. wirtualna wersja hali odlewniczej stworzona przez EPICVR dla spółki Krakodlew z myślą o szkoleniach pracowników. Można było w niej przejąć część obowiązków osoby obsługującej taką halę.

Teraz firma ma stworzyć dla jednej z polskich uczelni VR-ową aplikację szkoleniową dla studentów automatyki przemysłowej. -Odwzorowujemy w niej hale produkcyjne – mówi Łapczyński, który rozmawia też o współpracy m.in. z jedną z największych firm energetycznych w kraju.”

 

Dowiedz się więcej o naszych realizcjach. Zobacz nasze portfolio:

https://epicvr.pl/pl/portfolio-realizacji-vr/

https://epicvr.pl/pl/filmy-360-jak-tworzymy-filmy-sferyczne-warto-nas-wybrac/

https://epicvr.pl/pl/aplikacje-vr/

 

 

 

Podaj dalej