Cinematic VR
Cinematic VR to język opowiadania filmu za pomocą wirtualnej rzeczywistości. Cinematic VR pozwala nam zanurzyć się i znacznie głębiej przeżywać opowiadany film czy projekt o charakterze kinowym. Cinematic przełożone bezpośrednio z języka angielskiego na język polski oznacza „filmowy”. A więc doświadczenia Cinematic VR łączą w sobie świat opowiadania treści filmowej ze światem VR. VR to skrót od Virtual Reality, czyli rzeczywistość wirtualna. To dzięki niej po założeniu gogli wirtualnej rzeczywistości na głowę, mamy sugestywne wrażenie przebywania w innych światach. W przypadku Cinematic VR możemy wejść w sam środek filmu i stać się jego bohaterem. Jeśli doświadczenie Cinematic VR zamkniemy w formie interaktywnej aplikacji – użytkownik zyskuje możliwość wejścia w interakcje z innymi bohaterami i przedmiotami. Możliwe jest wpływanie na to jak dalej potoczy się akcja filmu.
Zobacz nasze realizacje Cinematic VR:
https://epicvr.pl/pl/portfolio-realizacji-vr/#filmy
Cinematic VR kontra tradycyjne kino 2d
Kino liczy sobie już ponad 120 lat. Pierwsi twórcy filmowi przy użyciu bardzo prostych, wręcz prymitywnych narzędzi tworzyli pierwsze proste filmy. Stopniowo z każdym dziełem doskonalili swój warsztat oferując widzom coraz lepsze wrażenia i emocje. Z biegiem lat możliwości sprzętowe i techniczne realizacji filmów poprawiały się. Jedna kwestia jednak wciąż pozostaje niezmienna. Tradycyjne filmy 2d tak jak i 120 lat temu, tak i teraz, wciąż oglądamy na płaskim ekranie. Niezależnie od tego czy jest to kilkunastometrowy ekran kinowy, czy kilku calowy wyświetlacz smartfona – wciąż jest to płaski wycinek pewnej powierzchni. Oczywiście człowiek skutecznie nauczył się skupiać swoją uwagę na tej powierzchni, próbując odciąć się od zewnętrznych rozpraszaczy podczas oglądania filmu. Wciąż jednak mamy wrażenie obserwowania akcji z pewnego dystansu i wycofania.
Cinematic VR a wirtualna rzeczywistość
Rozwiązanie wyżej wymienionego problemu pojawiło się w zasadzie kilka lat temu. Wraz z rozwojem technologii wirtualnej rzeczywistości we współczesnym wydaniu – około 2012 roku – możliwe stało się oglądanie tworzenie i oglądanie filmów VR w przyzwoitej jakości. Wraz z powstaniem takich możliwości narodził się nowy gatunek kinematografii łączący film oraz technologię VR, który na świecie określany jest mianem Cinematic VR.
Filmy VR kręcone kamerami 360 w technologii Cinematic VR dają nam możliwość wejścia w sam środek akcji. W przeciwieństwie do tradycyjnych filmów 2d – Cinematic VR nie oglądamy już z dystansu. Wchodząc w sam środek akcji filmu w pełni integrujemy się z jego akcją i utożsamiamy z bohaterami. Co więcej, przy odpowiednio zaprojektowanej narracji możemy również wchodzić w interakcje z postaciami widocznymi w filmie, pomagać im rozwiązać pewne problemy czy też samodzielnie wpływać na dalszy przebieg akcji.
Kliknij i zobacz interaktywne rozwiązania VR które tworzymy.
Jesteśmy najdłużej działającą agencją VR w Polsce. Pierwsze filmy 360 z gatunku Cinematic VR tworzyliśmy już w 2013 roku. W owych czasach było to kino mocno eksperymentalne. Bez żadnych zasad, żadnej formalizacji, tworzone przy użyciu technologii na siłę adaptowanej na potrzeby VR. Przykładowo montując film 360 w oprogramowaniu, które wtedy nie było jeszcze do tego przystosowane większość rzeczy robiliśmy „na piechotę”. Kiedy chcieliśmy zobaczyć daną scenę 360 w goglach VR, należało wykonać praktycznie końcowy montaż i wypuścić plik, który dopiero mogliśmy oglądać w goglach VR. Dziś praktycznie w czasie rzeczywistym mamy podgląd tego jak dana scena będzie wyglądała w wirtualnej rzeczywistości. Szybki rozwój technologii VR umożliwił znacznie sprawniejsze tworzenie rozwiązań Cinematic VR.
Cinematic VR a idea, pomysł
Mimo bardzo szybkiego rozwoju technologii, jedna rzecz w produkcjach CInematic VR pozostała niezmienna. Wciąż liczy się dobry pomysł. Oczywiście ważne jest, aby taki dobry pomysł zrealizować w komfortowej dla widza jakości, jednak kiepski film 360, nawet najlepiej zrobiony – po prostu się nie obroni. Tworząc nasze rozwiązania Cinematic VR doskonale wiemy jak w pełni wykorzystać potencjał technologii VR w służbie opowiadania historii. Niektórzy zapominają o tym, że VR jest tylko środkiem do opowiadania historii. Najważniejsza jest sama historia. I taki właśnie cel przyświecał nam ponad 5 lat temu, gdy zakładaliśmy EPICVR.
https://epicvr.pl/pl/mitsubishi-vr-interaktywny-film-360/
CinematicVR a EPICVR.
Jeden z naszych sloganów: „W EPICVR Rewolucjonizujemy sposób opowiadania historii” doskonale oddaje ideę, którą trzymamy się do dziś. Dzięki temu zrealizowaliśmy prawie 100 filmów VR dla dużych polskich firm. Stworzyliśmy również sporo projektów VR dla przyjemności. Jesteśmy pasjonatami sztuki i technologii, wywodzącymi się ze świata klasycznej produkcji filmowej. Nasze osiągnięcia były nagradzane ponad 40 razy na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych. Wiemy doskonale jak wykorzystać potencjał filmów Cinematic VR w służbie opowiadania historii.
Nasze rozwiązania VR pozwalają:
- Zaoszczędzić pieniądze naszych klientów
- Skuteczniej szkolić kadrę
- Edukować poprzez pokazywanie zagrożeń
- Tworzyć skuteczny marketing marki na rynkach lokalnych i zagranicznych
- Dostarczać widzom nowych emocji i bodźców.
https://epicvr.pl/pl/filmy-360-jak-tworzymy-filmy-sferyczne-warto-nas-wybrac/
https://epicvr.pl/pl/aplikacje-vr/
https://epicvr.pl/pl/szkolenie-vr-onboarding-compensa-s-a/
Poznaj nasze portfolio już teraz.
Jeśli szukasz najbardziej doświadczonego studia Cinematic VR w Polsce – poznaj nasze możliwości. Umów się na bezpłatne, niezobowiązujące spotkanie już teraz. Podpowiadamy, edukujemy i planujemy strategię, która sprawi, że Twój biznes/przedsięwzięcie lub projekt zajdą daleko w świecie biznesu.
Zobacz jak wielki potencjał drzemie w technologii VR. Jesteśmy najszybciej rozwijającą się agencją VR w Polsce. Nasz VR softwarehouse realizuje projekty na światowym poziomie. Pracowaliśmy m.in. z P&G, FedEx, Merck, Polską Grupą Energetyczną, Mitsubishi, Compensa.