WEHIKUŁ CZASU – FILM 360 VR

Filmy 360 – komedia VR

Filmy 360 to prawdziwa rewolucja w sposobie opowiadania historii. Za sprawą odpowiednio zrealizowanego filmu VR 360 jesteśmy w stanie przenosić się w dowolne miejsca, czasy i doświadczać dowolnych zdarzeń. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia twórców.

Tworząc komedię VR 360 w 2014 roku (była to jedna z pierwszych polskich komedii VR) postawiliśmy sobie za cel dać widzom dobrą zabawę i możliwość przeżycia niesamowitych wydarzeń. Udało nam się zrealizować jedno z odwiecznych pragnień ludzkości, czyli motyw podróży w czasie. Widz wciela się w rolę podróżnika w czasie, który bierze udział w nieudanym eksperymencie…

Potencjał i możliwości filmów 360

Filmy 360 zrealizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości zabierają widza w sam środek akcji, dając mu niezwykle realistyczne wrażenie przeniesienia się do nowego świata. W przypadku filmów 360 pewne zabiegi znane z tradycyjnej produkcji filmowej nie sprawdzą się. Jednak realizując wiele projektów VR-owych (również inne komedie VR) wypracowaliśmy własne rozwiązania, które zawsze sprawdzą się w nowym medium jakim jest wirtualna rzeczywistość.

Zajmujemy się kompleksowym tworzeniem filmów 360 od końca 2013 roku. Od projektów komercyjnych dla klientów biznesowych, poprzez komedie 360 i horrory VR. Od tamtego czasu technologia kręcenia filmów VR niesamowicie się rozwinęła. Pierwsze nasze filmy kręciliśmy kamerą 360 dedykowaną do obliczeń kartograficznych. Dziś w zasadzie co 3 miesiące na rynku pojawia się nowa kamera 360 i rośnie również ilość narzędzi wspomagających opowiadanie filmów technologii 360.

Filmy 360 to wymagające ale i wdzięczne medium

Filmy 360 to niezwykle wymagające medium. Musimy pamiętać przede wszystkim o użytkowniku, który nasze dzieło będzie konsumował z użyciem gogli VR. Pewne zabiegi – jak np. trzęsąca się czy ruszająca kamera, nie tylko kompletnie wybiją go z rytmu opowiadanej historii, ale przede wszystkim mogą wywołać u niego mdłości i dyskomfort. Wirtualna rzeczywistość – jak żadne inne medium – nie wybacza błędów. Co więcej, wszelkie błędy popełnione na planie znacznie trudniej jest usunąć w postprodukcji, niż ma to miejsce w przypadku klasycznego filmu 2d.

Opowiadanie historii przy pomocy VR to niezwykle emocjonujące doświadczenie. Tym większe emocje towarzyszyły nam przy tworzeniu jednej z pierwszych w Polsce komedii VR. Zakładając użytkownikowi gogle VR praktycznie zawsze obserwujemy z jak wielkim zaangażowaniem przenosi się on do poszczególnych scen, niejednokrotnie wchodząc w interakcje z innymi bohaterami. Przy dobrze zrealizowanym filmie 360 widz ma wrażenie jakby sam był częścią opowiadanej historii. Jeśli wykorzystamy pewne zabiegi scenariuszowe, takie jak zwracanie się aktorów do użytkownika, czy np. możliwość interaktywnego wpływania na dalszy przebieg akcji – widz całkowicie zatraci się w wirtualnej rzeczywistości.

Poznaj już teraz komedię VR „Wehikuł czasu”. Doświadcz podróży w czasie i…

 
Komedia vr 360

 

Wehikuł czasu, to komedia vr 360 umożliwiająca podróżowanie w czasie. Po założeniu hełmu wirtualnej rzeczywistości (np. gogli Oculus Rift, lub Samsung Gear VR) przenosisz się do laboratorium, gdzie stajesz przed grupą domorosłych naukowców. Okazuje się, że odkryli oni metodę podróżowania w czasie. Za chwilę będziesz pierwszym człowiekiem w historii, który przeniesie się w przyszłość… o ile wszystko zadziała…

Wehikuł czasu, to film virtual reality ukazujący potencjał drzemiący w technologii wirtualnej rzeczywistości.

Jego premiera odbyła się podczas pierwszego w Polsce festiwalu wirtualnej rzeczywistości na OFF Piotrkowska w Łodzi w dniach 12-14 czerwca 2015.

Mamy nadzieję, że nasza komedia vr 360 dostarczy Ci odrobinę rozrywki.

EPIC VR – to ludzie, którzy mają w sobie pragnienie zmieniania świata.

Dzięki naszym rozwiązaniom, po założeniu headsetu VR – przenosisz się w nowe nieznane, interaktywne światy, w których wszystko jest możliwe!

 

Chcesz wiedzieć więcej o wirtualnej rzeczywistości? Sprawdź: baza wiedzy o VR | VR expert poleca – co trzeba wiedzieć o wirtualnej rzeczywistości